Kąpielisko termalne chcę odszukać
#1
Witam wszystkich , to mój pierwszy post,temat nietypowy...
Wracając w 2011 z Heviz na północ już do Polski ,na autostradę wjechałem w miejscowości Mosonmagyavárór. Mniej więcej w połowie może 3/4 tego dystansu, zauważyłem znak drogowy "kąpielisko" jadąc na północ skręciłem w prawo , dobra droga prowadziła wśród pól i łąk. gdy pojawiły się zabudowania skręciłem znów w prawo. Mała kasa wejście opis, (temperatura 37st.C). Wracałem z rodziną do polski nie spisałem miejscowości ,a chciałbym tam wrócić, może ktoś w forumowiczów kojarzy to miejsce. To mała osada, chyba tylko ten basen, w sumie w szczerym polu.
Serdecznie pozdrawiam
Odpowiedz
#2
(19-01-2014, 22:55)chorwat napisał(a): ...Wracając...z Heviz...do Polski, na autostradę wjechałem w miejscowości Mosonmagyaróvár. Mniej więcej w połowie może 3/4 tego dystansu, zauważyłem znak drogowy "kąpielisko" jadąc na północ skręciłem w prawo, dobra droga prowadziła wśród pól i łąk... To mała osada, chyba tylko ten basen, w sumie w szczerym polu...
Jest taka mała miejscowość w pobliżu Mosonmagyaróvár, Lipót. Trzeba zabłądzić, aby tam dojechać Szeroki uśmiech ... jest tam fajny park wodny położony pośród pól i łąk... Uśmiech
Odpowiedz
#3
Jeśli to jest Lipot to tu masz stronkę, ale nie jest to małe kapielisko
http://www.lipotfurdo.hu/index.php?lang=de
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
#4
Wjeżdżając na autostradę w Mosonmagyaróvár - chodzi o M1 - pierwszym miejscem jej opuszczenia jest zjazd na M15 w kierunku Słowacji, kolejny zjazd to miejscowość Hegyeshalom, dalej granica z Austrią. Z M15 można zjechać tylko przed słowacką granicą w miejscowości Rajka... Informacje od forumowicza chorwat są mało dokładne, można tylko typować ... niespełna 10 lat temu, jadąc do Bratysławy autam na LPG, tankowałem po słowackiej stronie, bo tam było o wiele taniej. Raz wracałem starą drogą nr.150 i tak trafiłem na Lipót.
Odpowiedz
#5
Serdecznie dziękuję za zainteresowanie , analizuje trasę z 2011 na g.. jechałem trasą E65 chyba...nie są to w/w miejscowości. Ja też szukam, dam znać
Odpowiedz
#6
Cytat:nie pamiętam już dokładnie jakiej pociąg był relacji, ... on wysiadł na jakiejś stacji ...
To już lato...
Wakacyjne klimaty, łatwo zapomnieć. Mam nadzieję, że odnajdziesz to kąpielisko, a szukając poznasz wiele innych, nie mniej atrakcyjnych. Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#7
chorwat - dzisiaj jadę M1 i M15 zerknę, czy jest jakaś reklama lub znak drogowy wskazujacy na "kąpielisko"...
Odpowiedz
#8
(23-01-2014, 9:48)Sztasek napisał(a): chorwat - dzisiaj jadę M1 i M15 zerknę, czy jest jakaś reklama lub znak drogowy wskazujacy na "kąpielisko"...

jadąc na północ zjazd z głównej drogi w w prawo... był znak drogowy z sylwetką popiersia człowieka i z falami pod spodem. niebiesko biały chyba...
Odpowiedz
#9
(23-01-2014, 10:26)chorwat napisał(a):
(23-01-2014, 9:48)Sztasek napisał(a): chorwat - dzisiaj jadę M1 i M15 zerknę, czy jest jakaś reklama lub znak drogowy wskazujacy na "kąpielisko"...
jadąc na północ zjazd z głównej drogi w w prawo... był znak drogowy z sylwetką popiersia człowieka i z falami pod spodem. niebiesko biały chyba...
Rozmawiałem z policjantem z drogówki, trochę był zdziwiony pytaniem o znak “Fürdőhely” KRESZ-tábla F-015 przy autostradzie... takich znaków informacyjnych nie ma sensu tam stawiać skoro nie ma możliwości zjazdu.
Wyjeżdżam o świcie, jadę po M1 i M15... zobaczymy - myślę że miał rację.
Odpowiedz
#10
(23-01-2014, 10:26)chorwat napisał(a):
(23-01-2014, 9:48)Sztasek napisał(a): chorwat - dzisiaj jadę M1 i M15 zerknę, czy jest jakaś reklama lub znak drogowy wskazujacy na "kąpielisko"...
jadąc na północ zjazd z głównej drogi w w prawo... był znak drogowy z sylwetką popiersia człowieka i z falami pod spodem. niebiesko biały chyba...
chorwat - nie ma znaku, wskazujacego na "kąpielisko", przy trasie M1 i M15 od Mosonmagyaróvár do Rajka... Zdziwiony
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Baseny termalne na Węgrzech Adin0 8 3,379 08-04-2021, 12:50
Ostatni post: Tomeq
  Gdzie na baseny termalne ? rustin 18 11,574 15-04-2019, 21:38
Ostatni post: blackberry
Question Wyjazd z południowej Polski na najbliższe baseny termalne. Kilka pytań Damiano88 6 9,818 17-07-2018, 16:28
Ostatni post: Damiano88
  Baseny termalne blisko Budapesztu - co polecicie? izajonczyk 1 2,250 26-06-2018, 18:41
Ostatni post: Mamut
  Baseny termalne we wschodnich Węgrzech Pudelek 30 50,196 25-09-2017, 16:33
Ostatni post: cocodrillo1



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości