Kilka pytań na temat pobytu w Budapeszcie.
#1
Witam,
Pod koniec września planuję jechać z moją drugą połówką do Budapesztu.
Takie rzeczy jak trasa/co zwiedzać itd wyczytałem z forum Uśmiech
Ale mam pytanie odnośnie tego czy jadąc do Budapesztu samochodem lepiej jest poszukać noclegu raczej z dala od centrum żeby nie przepłacać za samochód i do centrum wybierać się komunikacją ?
I drugie pytanie czy możecie polecić jakiś nocleg - pokój dwu osobowy + łazienka i jeśli jest szansa to z darmowym parkingiem Szeroki uśmiech? do 200 zł znajdę coś ?

Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#2
Nie ma sensu jeździć autem po Budapeszcie: raz że ciężko z parkowaniem, dwa że korki to nie rzadkość, trzy że komunikacja publiczna jest wyśmienita. Celowałbym w jakiś hotelik poza centrum, ale nie na peryferiach z parkingiem wliczonym w cenę (albo z tanim parkingiem).

Osobiście w Budapeszcie nocowałem w Hotelu Rila przy ul. Fehér holló. Komfort bardzo "bazowy", za to czysto i zamykany parking.
Odpowiedz
#3
Potwierdzam.Co prawda mi się zawsze fajnie jeździ po Budapeszcie ale nie ma sensu się tam pchać autem.Metro a nocą autobusy/tramwaje co 20 minut.
Za 200 to spokojnie znajdziesz wypasiony nocleg,szczególnie poza centrum
Odpowiedz
#4
Moja Droga stwierdziła że mamy zwiedzić jak najniższym kosztem Budapeszt Uśmiech Ale standard własnej łazienki ma zostać i parking Uśmiech
Spojrzałem na ten hotel Rila i wydaje się w porządku Uśmiech
Macie jakieś inne konkretne propozycje co do noclegów?
Odpowiedz
#5
Ja miałem jechać na Sylwestra, ale problem uchodźców itp. Spowodował że odpuszczam wyjazd. Jechałbym z córą, więc nie będę ryzykował tymbardziej, że niewiadomo co będzie na przełomie roku.
Odpowiedz
#6
(07-09-2015, 8:54)Zacheusz napisał(a): Ja miałem jechać na Sylwestra, ale problem uchodźców itp. Spowodował że odpuszczam wyjazd. Jechałbym z córą, więc nie będę ryzykował tymbardziej, że niewiadomo co będzie na przełomie roku.

Uchodźcy to gł. na dworcu Keleti. Poza tym, czy Flaga węgierska kończą się na BP? Uśmiech
Odpowiedz
#7
Ma ktoś jakieś konkretne propozycje noclegów takich jak wcześniej podał Rafał ? Uśmiech
Odpowiedz
#8
Ja się wybieram teraz w weekend i nocuje w hotelu 10km od centrum.
Adres: Budapest, Bethlen Gábor u. 31, 1191 Węgry

200 zł pokój dla dwóch osob ze sniadaniami. Hotel 8,6/10 wg. Booking.com.
Odpowiedz
#9
(08-09-2015, 9:03)Shimek napisał(a): Ma ktoś jakieś konkretne propozycje noclegów takich jak wcześniej podał Rafał ? Uśmiech
Mój ostatni nocleg
http://forum.wegierskie.com/Noclegi-Tani...7#pid23207

Z tego co widzę, oni już z booking nie współpracują, natomiast można (chyba?)rezerwować na stronie.Cena jakieś 55 zł od osoby.Spokojnie możesz pisać po angielsku bo właściciel nim włada
Natomiast problemem jest że to są przedmieścia, tyle że świetnie połączone z centrum(autobus z dwóch stron + tramwaj). Pół godziny i jesteście.
Mimo wszystko rodzi się pytanie czy tak oddalony nocleg na pierwszy raz to dobry pomysł.
Problemem 'zmtoryzowanych' jest to że najbardziej opłaca się wynająć tzw apartament, czyli mieszkanie w kamienicy.Ceny przystępne no i masz całe mieszkanko, w pełni wyposażone dla siebie.Dostajesz klucze i mieszkasz jak lokalsOczko - tyle że one są w ogromnej większości w centrum i pozostaje kłopot z parkingiem

Z drugiej strony droższe hotele z własnymi parkingami no ale ceny nie nalezą do tanich.
Z trzeciej hotele poza centrum z parkingiem a free.
Wrzuć sobie Budapeszt na booking(z datami przyjazdu i wyjazdu), poustawiaj filtry którę Cię interesują, zacznij od najniższej ceny - powinieneś coś znaleźć.Polecam dokładnie przeczytać wszelakie udogodnienia bo to że jest gdzie zaparkować to nie oznacza że ten parking będzie płaty,4, czy nawet 10-15 euro za jeden dzień więc odpada
I kieruj się ogólną ocena, najlepiej w granicach + 7.8 im więcej recenzji tym bezpieczniej że wszystko jest ok
Wiele noclegow nie pobiera żadnych oplat przed przybyciem co jest dodatkowym autuem


Gdyby Cię interesowała moja propozycja to toustal sobie z właścicielem czy ma wolne pokoje, określcie cenę i najlepiej popros o pogój z klimą choć Teraraz to się pewnie nieczęsto przyda, ale zawsze warto mieć.
Jak by sie zdecydował to wal na priv - mogę pomóc tak jeśli chodzi o sam dojazd autem , jak i poruszanie się komunikacją.

pozdrawiam
,Ogólnie lokal jest na wypasie, lodóki jedynie Brakuję ale jest wspólna kuchnia gdzie sobie można wszysko przyżądzić.

pozdrawiam
Odpowiedz
#10
Jeśli w Booking pisze że parking jest darmowy to mogę mieć pewność że tak jest ? Uśmiech

Gorbatchov

Co myślicie o tym ? Jak dla mnie wszystko pasuje Uśmiech Opinie tez dobre Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 252 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,800 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Do końca marca przyszłego roku nie działa wyciąg krzesełkowy na górę Jánosa Waldek 0 231 06-11-2023, 3:21
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,237 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości