Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie
A co do poczty na terminalu 2A - bilet miesięczny studencki tam nabędę?
[/quote]

Predzej na Kobanya - Kispest bo tam jest punkt obslugi klienta BKV ...
Odpowiedz
(07-09-2013, 15:14)senseios napisał(a): (...)Czy mógłbym prosić o źródło tej informacji o honorowanych legitymacjach?
Chciałbym sobie to wydrukować, aby móc w razie wątpliwości przedstawić kontrolerowi dokument, że mogę podróżować na bilecie miesięcznym z legitymacją z Polski.
A co do poczty na terminalu 2A - bilet miesięczny studencki tam nabędę?

Bilety miesięczne możesz zakupić tylko w kasach BKV. Tutaj masz ich pełną listę.

Co do legitymacji to tekst po węgiersku ściągniesz wchodząc na tą stronę.
Trzeba kliknąć na górny odnośnik:
Helyi közlekedés kedvezményei (zniżki w komunikacji miejskiej/miejscowej)
I załaduje się w pdf. W prawym górnym rogu odnajdziesz przywołany tekst w moim sierpniowym wpisie.
Odpowiedz
@Waldek, znalazłem w angielskim FAQ bkv informację o podstawie do uzyskania ulgi studenckiej na bilet:

Cytat:8. I'm a student but I study elsewhere than Budapest. Can I buy a student pass in Budapest?

Yes, if you are a regular student or you attend an evening school (and not correspondence student) with a valid student card.

Students from neighbouring countries, with "Hungarian certificate":

Yes, if the student can verify that he/she is a regular student or evening school student in the neighbouring countries and can present his/her "Hungarian certificate" and/or "Hungarian family member certificate". This reduction can be taken until 31 October following the school year. Please write the number of the "Hungarian certificate" and/or "Hungarian family member certificate" on the pass coupon. These certificates are considered to be official documents, their confiscation is prohibited!

Proszą więc o jakiś "Hungarian certificate" czymkolwiek on jest.
Jak więc wygląda sprawa z europejskimi studentami?
Odpowiedz
Poland nie sąsiaduje z Hungary. Smutek Szeroki uśmiech
Odpowiedz
(09-09-2013, 20:13)senseios napisał(a): (...)Proszą więc o jakiś "Hungarian certificate" czymkolwiek on jest.
Jak więc wygląda sprawa z europejskimi studentami?

Przepraszam ale ja nie mówię po angielsku. Nie wiem co tam było napisane. Cytaty z FAQ dla mnie nie były i nie są miarodajne.
Na stronie BKK (Budapeszteńskiego Centrum Komunikacyjnego), które to zamawia min w BKV usługi transportu publicznego w mieście, jest do wglądu taryfa:
[Obrazek: 16lgzkg.jpg]

(tak wygląda fragment strony tytułowej)
Zawiera ona punkt 1.4. w którym podane są warunki ważności biletów miesięcznych. Jest też informacja, że korzystanie z biletu jest przypisane do dokumentu potwierdzającego tożsamość. Czerwona linią podkreśliłem informację, że bilet miesięczny studencki jest ważny tylko z ważną legitymacją studencką. Nie ma tutaj użytego określenia, że to musi być legitymacja węgierska. Taki zapis jest w przypadku legitymacji do zniżkowego biletu uczniowskiego. Dodatkowo informacja ta jest na ulotce, którą możesz ściągnąć z poprzedniego mojego wpisu. Innymi "potwierdzeniami" nie dysponuję.

[Obrazek: b4gq60.jpg]

Oczywiście ta możliwość dotyczy min studentów polskich.
Na moich wpisach znajdziesz wymienione wszystkie państwa, których obywatele mają ulgi na Węgrzech. Nie chcę się wielokrotnie powtarzać bo to tylko zaśmieca forum.
Jak już przeglądasz to FAQ to zainteresuj się punktem 9 !
Odpowiedz
Czy orientujecie się jak nazywa się aplikacja do smartfonów dzięki której można w telefonie sprawdzać rozkład komunikacji miejskiej ( tj. w Polsce np. jakdojade.pl) lub gdzie można taką aplikację pobrać?
Mam Nokię Lumia z systemem Windows.
Odpowiedz
(16-09-2013, 21:54)sebastian napisał(a): Czy orientujecie się jak nazywa się aplikacja do smartfonów dzięki której można w telefonie sprawdzać rozkład komunikacji miejskiej ( tj. w Polsce np. jakdojade.pl) lub gdzie można taką aplikację pobrać?
Mam Nokię Lumia z systemem Windows.

Nie mam dla Ciebie dobrych wieści. Poszukiwałem trochę w internecie i to co znalazłem to niestety aplikacje wyłącznie po węgiersku. Kiedyś Moziba pisał o takiej aplikacji offline ale na androida oraz IPhone - Bpmenetrend .
Odpowiedz
Dziękuję. Język mam nadzieję nie będzie problemem, którego sukcesywnie się uczę. Szkoda jedynie, że nie ma aplikacji pomagającej planować drogę z miejsca do miejsca. Pozdrawiam!
Odpowiedz
Witam serdecznie,

Niebawem razem z rodzinką wybieram się na pięć dni do Budapesztu. Nocleg mamy w hotelu Ramada Resort, z tego co sie orientowałam to widzé, że spod hotelu do centrum jeździ darmowy autobus, wstępnie zakładamy, że będziemy z niego korzystam w strone do centrum. Czy możecie mi podpowiedzieć w jakiej okolicy jest Heroes Square? Tam jest gdzieś ponoć przystanek tego autobusu, nie mogę zlokalizować gdzie byśmy wysiadali.

Druga sprawa tyczy się biletów. Jaka jest różnica między BKK a BKV? Na wcześniejszych stronach ktoś wspominał o biletach 73 godzinnych ale nie moge ich zlokalizować na stronie BKV, widzę je natomiast na BKK. A może coś źle zerkam? Z drugiej strony czy wogóle kalkuluje mi się kupować taki bilet ( ja, mąż i dwójka dzieci) skoro jednego dnia chcemy pojechac do Tropikarium a drugiego do zoo,najlepiej autem? Bo chyba tych dwóch spraw w jeden dzień nie ogarniemy? A może w okolicach Tropicarium jest coś jeszcze ciekawego do zobaczenia?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie Uśmiech
Odpowiedz
(...)Nocleg mamy w hotelu Ramada Resort, z tego co sie orientowałam to widzę, że spod hotelu do centrum jeździ darmowy autobus, wstępnie zakładamy, że będziemy z niego korzystam w stronę do centrum. Czy możecie mi podpowiedzieć w jakiej okolicy jest Heroes Square? - to jest plac Bohaterów (Hősök tere) w XIV dzielnicy. Bezpłatny "autobus hotelowy" zatrzymuje się na przystanku trolejbusu w okolicy Műcsarnok (Galeria sztuki).
BKK = Budapeszteńskie Centrum Komunikacji ono organizuje min. komunikację publiczną w Budapeszcie
BKV = Budapeszteńskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - ono na zlecenie BKK przewozi podróżnych w Budapeszcie.
Nie ma biletu 73 godzinnego jest 72 godzinny.
O biletach pisaliśmy dużo na forum.
W jakim wieku masz dzieci? Jeśli do 7. roku życia to mogą podróżować darmo (jeśli nie chodzą do szkoły).
Warto przemyśleć zakup grupowego biletu 24 godzinnego - uprawnia do przejazdu 5 osób za 3300 Ft.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 447 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 308 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 88,206 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 324 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Parkingi P+R stają się płatne. Waldek 1 501 01-07-2023, 20:15
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 16 gości