Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie
Moment ale załóżmy ze kupiła 2 bilety 24 godzinne. I tam sobie sama długopisem wpisuje załóżmy na datę i czas? i potem w piątek w hotelu na.drugim bilecie? czy ma powiedzieć sprzedawcy w tym kiosku by jej wpisał?
Odpowiedz
Witam,
na dworcu Nepliget pojawię się około godziny 22.00. Kasy biletowe wg strony http://www.bkk.hu/en/prices-2013/ticket-offices/#9 są czynne do 22.00
Co zrobić jeśli chcę dojechać metrem M3 do centrum?
Odpowiedz
(23-01-2014, 19:23)senseios napisał(a): Witam,
na dworcu Nepliget pojawię się około godziny 22.00. Kasy biletowe wg strony http://www.bkk.hu/en/prices-2013/ticket-offices/#9 są czynne do 22.00
Co zrobić jeśli chcę dojechać metrem M3 do centrum?
Zejdź do tunelu po schodach, przed wejściem do metra jest kasa... o ile jest zamknięta masz obok automat Oczko ... jeśli jest kontroler u niego też kupisz bilet
Odpowiedz
(23-01-2014, 20:19)Sztasek napisał(a): Zejdź do tunelu po schodach, przed wejściem do metra jest kasa... o ile jest zamknięta masz obok automat Oczko ... jeśli jest kontroler u niego też kupisz bilet

Na tej stacji są dwa automaty ale:
  • Przyjmują one tylko monety i resztę wydaja w monetach.
  • Można w nich kupić: bilet tzw. liniowy, bilet odcinkowy na metro i bilet 24 godzinny.
Odpowiedz
Od 1 stycznia 2014 staniały o 10% niektóre bilety okresowe w komunikacji publicznej.
Obniżka ta nie dotyczy biletów najczęściej kupowanych przez turystów, ale jak ktoś wybiera się na dłuższy czas to warto wiedzieć.
Nowe ceny (wybranych biletów):
  • Bilet miesięczny Budapeszt dla osoby dorosłej - 9500 Ft
  • Zniżkowy bilet roczny Budapeszt dla osoby dorosłej - 103000 Ft
  • Bilet miesięczny Budapeszt dla ucznia, studenta - 3450 Ft
  • Bilet miesięczny Budapeszt dla emeryta - 3700 Ft
  • Dwutygodniowy bilet Budapeszt - 6300 Ft
  • Kwartalny bilet Budapeszt - 28500 Ft
  • Kwartalny bilet Budapeszt dla ucznia, studenta - 10350 FT
  • Kwartalny bilet Budapeszt dla emerytów - 9990 Ft
  • Semestralny bilet Budapeszt dla ucznia, studenta - 16200 Ft
  • Zniżkowy roczny bilet Budapeszt dla ucznia, studenta (1 lub 12 kartkowy) - 37800 Ft
  • Zniżkowy roczny bilet Budapeszt dla emeryta (1 lub 12 kartkowy) - 36600 Ft
Odpowiedz
Osoby, które ukończyły 65 lat (przy spełnieniu pewnych warunków) mają prawo do darmowego korzystania ze środków komunikacji transportu publicznego... >Oczko>> WARUNKI DO SPEŁNIENIA_HU
Odpowiedz
(07-11-2013, 23:43)fvg napisał(a): Datę, od kiedy ważny jest bilet wypiszą w kasie. Numer legitymacji wpisujesz już sama. Pomysł Sztaska z podaniem legitymacji też fajny Uśmiech

Kupiłem bilet studencki za 3450 HUF, jednak nie mam wpisanego "oktatási azonositó vagy diákig. száma" czyli nr legitymacji.
Na legitymacji NIE ma żadnego numeru. Jest tylko nr indeksu (6 cyfrowy) ale to tylko wewnątrzuczelniany numer; i Pesel.
Posiadam jednak ponadto legitymację Euro26 i tam już jest numer. Czy wobec tego wpisać numer Euro26 na bilecie miesięcznym?
Boję się, że jak nic nie wpiszę to kontrolerzy mnie wlepią mandat.
Odpowiedz
Wpisz ten z Euro26. Nie powinno być kłopotów. Drugi z resztą też byłby w porządku. Generalnie chodzi o to, by pół uczelni nie jeździło na tym bilecie.

A kontrolerzy w Budapeszcie należą naprawdę do tych "wyluzowanych". Tak wynika przynajmniej z moich doświadczeń.

Powodzenia Uśmiech
Odpowiedz
Jak nie masz wpisanego "numeru", to bilet jest nieważny! Za jazdę z niwypełnionymi danymi na biletecie zapłacisz mandat, tak jak bez biletu! Wpisz nr z legitki Euro26... przecież nie masz jeszcze skończonych 26 lat - chyba że się mylę Oczko
Odpowiedz
Wpisałem. Problem mają jednak znajomi, którzy nie posiadają ani Euro26 ani ISIC, a jedynie polską legitymację gdzie jak wyżej napisałem nie ma żadnego sensownego numeru.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 0 28 9 godzin(y) temu
Ostatni post: ex-komar
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 279 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,606 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 297 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Parkingi P+R stają się płatne. Waldek 1 419 01-07-2023, 20:15
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości