Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie
#11
Oj, trochę się wydarzyło. Mam nadzieję, że będziesz mile zaskoczony Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#12
Ja kupiłem bilet komunikacyjny bodajże na 5 dni i korzystałem z metra, można dojechać w prawie każdy "turystyczny" sektor Uśmiech.
Admirał Miklós Horthy de Nagybánya - prawdziwy przyjaciel Polaków.
Odpowiedz
#13
Po centrum wystarczy pieszo, bo w zasadzie na każdym kroku jest coś do zobaczenia.

Ale jeśli chcemy jechać dalej, np. do Aquincum, to trzeba skorzystać z komunikacji. Ja miałem bilet, na wszystkie środki komunikacji.
Ale chyba tylko jednodniowy, zresztą Węgrzy sami nie mogli się w tym połapać jak mi to kupowali.
Odpowiedz
#14
(24-05-2012, 18:44)Maniek napisał(a): Ale chyba tylko jednodniowy, zresztą Węgrzy sami nie mogli się w tym połapać jak mi to kupowali.

Oni tak często mają. W zasadzie nie zawsze warto ten bilet kasować. Pamiętam sytuację, jak chciałem skasować bilet i pół autobusu się na mnie rzuciło, by mnie przestrzec, że tu i tak nie ma kontroli Uśmiech

Komunikacja w Budapeszcie, co by o niej nie mówić, jest zorganizowana bardzo dobrze. W zasadzie możemy dotrzeć w każdy punkt w mieście.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#15
"Nie ma kontroli", dobre Szeroki uśmiech A porównajmy to z metrem, gdzie bilety sprawdzają przy wejściu do tunelu, w samym wagonie i przy wyjściu (w co nie mogłem uwierzyć, bo gdybym zaraz po tym jak wysiadłem z wagonu metra wyrzucił bilet, to miałbym niezły problem).

Komunikacja jest rzeczywiście rewelacyjna, z narzeczoną nie mogliśmy się nadziwić, że w okolicach Góry Gellérta, co 2-3 minuty na przystanki podjeżdżał jakiś autobus. W Łodzi w samym centrum nieraz po 20 minut nic nie jedzie...
Odpowiedz
#16
Witam wszystkich.

Czy ktoś mógłby mi doradzić w jaki sposób najlepiej pokonać następującą trasę:

http://maps.google.com/maps?saddr=Als%C3...ra=ls&z=14

Dodam, iż to będzie w sobotę po godz. 22.
Odpowiedz
#17
(21-07-2012, 22:42)MrCN napisał(a): Witam wszystkich.

Czy ktoś mógłby mi doradzić w jaki sposób najlepiej pokonać następującą trasę:

http://maps.google.com/maps?saddr=Als%C3...ra=ls&z=14

Dodam, iż to będzie w sobotę po godz. 22.

Na stronie BKV tj Budapeszteńskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego jest opcja planowania podróży. Mogę to sprawdzić tylko podaj przedział czasowy startu. Od 22 do ?
Strona www.bkv.hu. A sam blok planowania podróży http://213.16.82.118/tervezo/index.php?lng=eng
Konkretnie dla 22:00 mam następujący wynik:
Dojść do przystanku przy ulicy Avar i pojechać autobusem nr 8 w kierunku Uránia (odjazd z przystanku o 22:05) 4 przystanki do placu Ferenciek tere (przybywasz o 22:10). Udajesz się pod ziemię do stacji metra na tym placu i jedziesz w kierunku Kőbánya-Kispest metrem nr 3. Odjazd metra o godzinie: 22:16:31, wysiadasz na stacji Nagyvárad tér (czwarty przystanek) o godzinie: 22:22:45. Piechota pokonujesz 970 m; co zajmie Ci około 14 minut i 25 sekund. I jesteś na miejscu.
Odpowiedz
#18
Wielkie dzięki. Uśmiech
Mamy dojechać do Budapesztu o 22.00, także załóżmy na wszelki wypadek przedział do północy.
Odpowiedz
#19
Ponieważ tablety zdobywają coraz więcej użytkowników, to i oprogramowanie na nie staje się z jednej strony uniwersalne, z drugiej - specjalistyczne. Może nie do planowania poruszania się po Budapeszcie, ale do ułatwienia korzystania z miejskiej komunikacji, chciałbym polecić program Bpmenetrend; ja korzystam na Androidzie, ale jest wersja na iPada.

Program zawiera wszystkie linie komunikacyjne i wszystkie przystanki. Można sprawdzić, kiedy odjeżdża najbliższy tramwaj z naszego przystanku i z jaką częstotliwością będzie kursowała w niedzielę fogaskerekű. Podobnie działa Budapesti menetrend, firmowany przez BKV. Oba programy mają aktualizowanie rozkładów jazdy, oba do działania nie potrzebują aktywnego połączenia z siecią. Warto mieć, bo się przydaje.
Odpowiedz
#20
Witam
Ja korzystałem z komunikacji miejskiej. Opłaca kupować bilety familijne (2+5 dzieci)wychodzi taniej niż 2 bilety trzydniowe.
Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 253 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,262 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Parkingi P+R stają się płatne. Waldek 1 390 01-07-2023, 20:15
Ostatni post: ex-komar
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,579 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości