Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie
#21
Nie wiem, być może ktoś już o tym wspominiał, ale niezłą opcją jest także zakup biletów w bloczkach po dziesięć sztuk. Wychodzi taniej i nie ma ograniczenia czasowego na wykorzystanie.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#22
BILETY TYPU BILETU LINIOWEGO W BUDAPESZCIE
Metrószakaszjegy (Bilet "odcinkowy/etapowy" na podróż metrem)
Cena 260 Ft
Ważny w metrze oraz linii M1(földalatti) na jedną podróż na odległość co najwyżej 3 przystanków, w czasie do 30 minut od momentu skasowania.
Nie uprawnia do przerwy w podróży lub podróży powrotnej. Uprawnia do przesiadania się na inną linię metra i linię M1 okresie ważności i w odległości do 3 przystanków. Podczas kontroli należy pokazać bilet i na prośbę kontrolującego przekazać mu.
Nie podlega zwrotowi.

[Obrazek: k1vzlt.jpg]

Vonaljegy Bilet liniowy
Cena 320 Ft
Ważny na jeden przejazd bez przesiadania się lub robienia przerwy w podróży w pojazdach zamówionych przez BKK Zrt (..): autobusach, tramwajach, trolejbusach, kolejce zębatej na całych trasach, w HÉV na odcinkach w gran icach administraczjnzch Budapestu. W okresie ważności na liniach metra (łącznie z M1) upoważnia do przesiadki ale nie może być wykorzystany do podróży powrotnej lub podróży z przerwą. Bilet należy skasować przed rozpoczęciem podróży w metrze, w innych środkach lokomocji niezwłocznie po wejściu lub wyruszeniu pojazdu. W przypadku kasownika stemplującego upoważnia do podróży w ciągu 60 minut od skasowania, na liniach nocnych w ciągu 120 minut.
Podczas kontroli bilet należy okazać i na prośbę kontrolera przekazać mu.
Nie podlega zwrotowi.

[Obrazek: jsccbt.jpg]

Helyszínen váltott vonaljegy (Bilet zakupiony na miejscu)
Cena 400 Ft
Ważny na jeden przejazd bez przesiadania się lub robienia przerwy w podróży w pojazdach zamówionych przez BKK Zrt (..): autobusach, tramwajach, trolejbusach, kolejce zębatej na całych trasach, w HÉV na odcinkach w gran icach administraczjnzch Budapestu. W okresie ważności na liniach metra (łącznie z M1) upoważnia do przesiadki ale nie może być wykorzystany do podróży powrotnej lub podróży z przerwą. Bilet można nabyć w niektórych pojazdach, oznaczonych napisem, bądź na niektórych przystankach u personelu wpuszczającego. Bilet należy skasować przed rozpoczęciem podróży w metrze, w innych środkach lokomocji niezwłocznie po wejściu lub wyruszeniu pojazdu. W przypadku kasownika stemplującego upoważnia do podróży w ciągu 60 minut od skasowania, na liniach nocnych w ciągu 120 minut.
Podczas kontroli bilet należy okazać i na prośbę kontrolera przekazać mu.
Bilet nie podlega zwrotowi.

[Obrazek: qp56d0.jpg] [Obrazek: hwhe6q.jpg]

Átszállójegy (Bilet z przesiadką.)
Cena 490 Ft
Ważny na jeden przejazd z jedna przesiadką pojazdach zamówionych przez BKK Zrt (..): autobusach, tramwajach, trolejbusach, kolejce zębatej na całych trasach, w HÉV na odcinkach w granicach administracyjnych Budapesztu. Poza możliwością przesiadania się nie uprawnia do podróży powrotnej lub przerwy w podróży. Podczas każdego wsiadania do pojazdu należy kasować bilet za pierwszym razem na jednym końcu za drugim na drugim, z wyjątkiem przesiadek w metrze (łącznie z M1) W okresie ważności na liniach metra (łącznie z M1) upoważnia do przesiadki ale nie może być wykorzystany do podróży powrotnej lub podróży z przerwą. . Bilet należy skasować przed rozpoczęciem podróży w metrze, w innych środkach lokomocji niezwłocznie po wejściu lub wyruszeniu pojazdu. W przypadku kasownika stemplującego upoważnia do podróży w ciągu 90 minut od pierwszego skasowania ( na liniach nocnych w ciągu 120 minut) w ramach tego upoważnia do przejazdu w ciągu 60 minut od drugiego skasowania. Jeśli drugie skasowanie miało miejsce podczas wejścia do metra bilet zachowuje zawsze ważność w ciągu 60 minut od skasowania, nawet wtedy gdy przekracza to czas 90 minut od pierwszego skasowania. Jeśli drugie kasowanie odbywa się na linii nocnej to bilet jest ważny przez 120 minut od czasu tego kasowania.
Podczas kontroli bilet należy okazać i na prośbę kontrolera przekazać mu.
Bilet nie podlega zwrotowi

[Obrazek: 2u9sh0y.jpg]

[Obrazek: 2zzjpy8.jpg]

10 db-os gyűjtőjegy Bloczek zbiorczy 10 biletowy.
Bloczek zawiera 10 biletów liniowych. Bilet ten sprzedawany jest tylko w bloczku. Bilety można wyrywać z bloczku i osobno wykorzystywać podczas podróży.
Cena 2800 Ft

Ważny na jeden przejazd bez przesiadania się lub robienia przerwy w podróży w pojazdach zamówionych przez BKK Zrt (..): autobusach, tramwajach, trolejbusach, kolejce zębatej na całych trasach, w HÉV na odcinkach w granicach administracyjnych Budapesztu. W okresie ważności na liniach metra (łącznie z M1) upoważnia do przesiadki ale nie może być wykorzystany do podróży powrotnej lub podróży z przerwą. Bilet należy skasować przed rozpoczęciem podróży w metrze, w innych środkach lokomocji niezwłocznie po wejściu lub wyruszeniu pojazdu. W przypadku kasownika stemplującego upoważnia do podróży w ciągu 60 minut od skasowania, na liniach nocnych w ciągu 120 minut.
Podczas kontroli bilet należy okazać i na prośbę kontrolera przekazać mu.
Bilet nie podlega zwrotowi

[Obrazek: 2yzg4cl.jpg][Obrazek: 2r433vc.jpg]

[Obrazek: ivwkuu.jpg][Obrazek: ftztci.jpg]
Odpowiedz
#23
Fantastyczne zestawienie!!! Dzięki, Waldek! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#24
Odnośnie tego zestawienia Waldka. Co to znaczy "...w przypadku kasownika stemplującego..." ? Czy w Budapeszcie są jeszcze kasowniki dziurkujące ?
Odpowiedz
#25
Pewno, że są Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#26
Są to bilety polecane głównie turystom

Budapeszteński bilet 24 godzinny
Cena 1550 Ft


[Obrazek: 2u61q3n.jpg]

Bilet jest ważny w ciągu 24 godzin od momentu skasowania uwidocznionego na bilecie (miesiąc, dzień, godzina, minuta) na nieograniczoną ilość przejazdów na kursach osobowego transportu publicznego, zamówionych przez BKK Zrt, tramwajem, trolejbusem, M1, metrem, kolejką zębatą i w dni robocze statkami na całej trasie, autobusem, kolejką HÉV i niektórymi pociągami kolei węgierskich MAV i wyznaczonymi kursami autobusów podmiejskich VOLÁNBUSZ w granicy administracyjnej Budapesztu. Podczas kontroli należy pokazać bilet i na prośbę kontrolującego przekazać mu go.
Bilet można nabyć również w przedsprzedaży.
Bilet można zwrócić przed naniesieniem okresu ważności.

Budapeszteński grupowy bilet 24 godzinny
Cena 3100 Ft


[Obrazek: 16h7tc1.jpg]

Bilet jest ważny w ciągu 24 godzin od momentu skasowania widocznionego na bilecie (miesiąc, dzień, godzina, minuta) na nieograniczoną ilość przejazdów na kursach osobowego transportu publicznego, zamówionych przez BKK Zrt, tramwajem, trolejbusem, M1, metrem, kolejką zębatą,w dni robocze statkami na całej trasie, autobusem, kolejką HÉV i niektórymi pociągami kolei węgierskich MAV oraz wyznaczonymi kursami autobusów podmiejskich VOLÁNBUSZ w granicy administracyjnej Budapesztu. Bilet można wykorzystać podczas jednoczesnej podróży max 5 osób w jednym pojeździe (w pociągu w jednym wagonie).
Bilet można nabyć również w przedsprzedaży.
Bilet można zwrócić przed określeniem okresu ważności.


Budapeszteński bilet 72 godzinny
Cena 3850 Ft


[Obrazek: v7ur7q.jpg]


Budapeszteński bilet tygodniowy
Cena 4600 Ft


[Obrazek: dnecmu.jpg]

Bilet jest ważny od godziny 00:01 w dniu początkowym do godziny 02:00 następującego po nim siódmego dnia na nieograniczoną ilość przejazdów na kursach osobowego transportu publicznego, zamówionych przez BKK rt, tramwajem, trolejbusem, M1, metrem, kolejką zębatą, w dni robocze statkami na całej trasie, autobusem, kolejką HÉV i niektórymi pociągami kolei węgierskich MÁV oraz wyznaczonymi kursami autobusów podmiejskich VOLÁNBUSZ w granicy administracyjnej Budapesztu. Bilet tygodniowy jest ważny dla określonej osoby i nie może być przekazany do użycia innej osobie. Właściciel biletu przed rozpoczęciem podróży musi atramentem lub długopisem wpisać, literami drukowanymi, swoje nazwisko, na prośbę kontrolera musi okazać dokument z zdjęciem (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy) potwierdzający tożsamość oraz przekazać bilet.

Bilet można nabyć również w przedsprzedaży.
Bilet można zwrócić przed rozpoczęciem okresu ważności.
Odpowiedz
#27
(30-01-2012, 17:24)varpho napisał(a): nie wiem dokładnie, jak jest teraz, ale kiedyś dla studentów UE bardziej się opłacało kupić bilet miesięczny...

aha, i cechą charakterystyczną budapeszteńskiej komunikacji miejskiej jest nadreprezentacja kontrolerów.
są w każdym nocnym [czasem jest ich nawet więcej niż pasażerów], często sprawdzają też bilety w metrze.

Zgadzam się Uśmiech Bilety można zakupić na pierwszym lepszym stoisku lub w okienku na większych stacjach metra za 3850 Ft. Bardziej się opłacają niż np. tygodniowa lub turystyczna (po przeliczeniu: "turist card" nawet na 3 dni się nie opłaca - student na wiele atrakcji ma zniżki, więc turystyczna dla studenta wychodzi o wiele drożej niż bilet miesięczny + wejściówki).

UWAGA! Zwykła legitymacja studencka nie wystarcza, należy mieć międzynarodową (tzw. ID student, czyli np. kartę Euro 26 lub zwykły ISIC = International Student Identity Card) i wiek poniżej 26 lat.

Obie karty da się wyrobić w Budapeszcie (testowane ISIC = w biurze turystycznym; euro 26 też ma swoje siedziby w HU) Szeroki uśmiech

W pierwszy dzień zwiedzania kontrolerzy na metrze nie chcieli nas wpuścić właśnie z powodu braku "international card". Po ich wyrobieniu było o tyle dobrze, że dłużej się patrzyli albo na jedną (moją euro26) albo na drugą (mego lubego isic) kartę podejrzliwie i sprawdzali dokładnie. Po całym dniu podróżowania jeden pan kontroler chciał nas zatrzymać i nie wiem czy mandatem nie chciał obdarować - po prośbie o przekazanie nam danej informacji w języku angielskim zrezygnował i puścił przez bramki Uśmiech

Naprawdę sporo najeździliśmy się metrem (wszystkimi liniami) i chyba poszło jakieś info o obcokrajowcach z innymi legitkami, ponieważ niekiedy wystarczało już tylko pokazanie z daleka biletu (nawet bez legitki) Szeroki uśmiech

Ogólnie - komunikacja bardzo sprawna, prawie bez czekania.
Co do kontrolerów - przez cały tydzień nie spotkałam się z ani jednym kontrolerem prócz tych na stacjach metra na wejściu (ale i tak pewniej czułam się z biletem).

PS.Z "dziurkującymi" kasownikami spotkałam się już w pierwszy dzień (była to linia autobusu 8 lub 112 ;-) ). Należało włożyć bilecik oraz energicznie pociągnąć za czarny element w dół a później w górę Uśmiech
Odpowiedz
#28
(08-08-2012, 1:44)százszorszép napisał(a):
(30-01-2012, 17:24)varpho napisał(a): nie wiem dokładnie, jak jest teraz, ale kiedyś dla studentów UE bardziej się opłacało kupić bilet miesięczny...

aha, i cechą charakterystyczną budapeszteńskiej komunikacji miejskiej jest nadreprezentacja kontrolerów.
są w każdym nocnym [czasem jest ich nawet więcej niż pasażerów], często sprawdzają też bilety w metrze.

Zgadzam się Uśmiech Bilety można zakupić na pierwszym lepszym stoisku lub w okienku na większych stacjach metra za 3850 Ft. Bardziej się opłacają niż np. tygodniowa lub turystyczna (po przeliczeniu: "turist card" nawet na 3 dni się nie opłaca - student na wiele atrakcji ma zniżki, więc turystyczna dla studenta wychodzi o wiele drożej niż bilet miesięczny + wejściówki).

czy dobrze zrozumiałam - bilet miesięczny kosztuje 3850 Ft? A czy możecie podpowiedzieć, gdzie w okolicach lotniska można go kupić? Wybieram się z moim lubym w przyszłym tygodniu na kilka dni do Budapesztu i z tego co widzę to jest to najbardziej opłacalna opcja Uśmiech mamy zamiar wyrobić wcześniej karty ISIC i nie bawić się w karty turystyczne.
Odpowiedz
#29
Odpowiedź z innego tematu:

(30-07-2012, 20:52)Waldek napisał(a):
(30-07-2012, 20:15)krepso napisał(a): A czy bilet dzienny można dostać na lotnisku?

Na stronie www.bud.hu jest informacja, że jednorazowe bilety komunikacji miejskiej można kupić w następujących miejscach na lotnisku Budapest Ferihegy Terminal 2: na poczcie, w kiosku z gazetami, w biurze Tourinform, w autobusie linii 200 E u kierowcy. W biurze Tourinform można otrzymać więcej informacji dotyczących środków komunikacji, tam też można kupić bilety dobowe inaczej 24 godzinne . Pewnie ten miałaś na myśli pisząc dzienny. Oprócz tego jest automat sprzedający bilety BKV w tym dobowe.

A po więcej szczegółów zapraszam tutaj.

I jeszcze to:

(30-01-2012, 13:58)fvg napisał(a): Najlepiej zaraz na początku wyjazdu zaopatrzyć się w bilet turystyczny (jest on ważny, jeśli mnie pamięć nie myli, trzy dni) i obejmuje przejazdy wszystkimi możliwymi środkami komunikacji: metro, tramwaje, autobusy, trolejbusy, tramwaj wodny po Dunaju, a nawet kolejka linowa na János hegy, gdzie nawiasem mówiąc warto się wybrać ze względu na świetna panoramę miasta z Erzsébet kilátó (punkt widokowy).

Bilet można dostać na każdej stacji metra. Koszt takiego biletu to 3 850 Ft, czyli jakieś 55 zł.

Lista biletów polecanych dla turystów Flaga węgierska po węgiersku i Flaga brytyjska po angielsku.

Pozdrawiam!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#30
Dziękuję za informacje, na pewno się przydadzą Uśmiech tylko ja pytałam o bilet miesięczny, a nie dobowy, o którym wyżej wspominano na forum, i który kosztuje tyle, co 3-dniowy bilet turystyczny
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bary sportowe w Budapeszcie Kamjon 28 14,941 10-12-2020, 16:28
Ostatni post: Pudelek
  Parkowanie w Budapeszcie Kamjon 279 212,442 22-08-2020, 18:06
Ostatni post: LK1
  Wynajem mieszkania w Budapeszcie womo 3 822 23-03-2020, 8:20
Ostatni post: Sztasek
  Ikarusy w Budapeszcie i innych miastach Misiek76 5 1,027 06-03-2020, 14:35
Ostatni post: Misiek76
  Klejnoty w Budapeszcie Geograf 7 904 22-01-2020, 18:24
Ostatni post: GeografUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości