Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie
(30-08-2015, 21:52)CamilosSmith napisał(a): Jeszcze pytanie odnośnie 7-day Budapest-travelcard. Czy trzeba ją kasować czy jest od razu ważna po wpisaniu daty? (...)

W sierpniu 2012 roku opisywałem bilety polecane turystom.
Trochę się zmieniło więc podam najświeższe informacje.
Bilet siedmiodniowy ważny jest od godziny 0 dnia wpisanego jako początkowy do godziny 02 dnia siódmego. Jest ważny na nieograniczoną liczbę przejazdów w granicach administracyjnych Budapesztu na następujących liniach: 1-299, 900-999, M1, M2, M3, M4, H5, H6, H7, H8, H9, D14, w określonych pociągach MÁV-START, na wskazanych kursach autobusów podmiejskich VOLÁN i w dni robocze na trasach D11, D12, D13 . Bilet tygodniowy jest biletem imiennym i nie można go przekazywać innej osobie. Właściciel biletu przed rozpoczęciem podróży musi napisać na bilecie, literami drukowanymi, swoje nazwisko lub numer dokumentu tożsamości ze zdjęciem umożliwiającym identyfikację podróżnego. Na prośbę kontrolera należy okazać ten dokument tożsamości razem z biletem. Kupując bilet drukowany przez BKK na papierze termicznym należy podać dane właściciela biletu, zostaną one wydrukowane na bilecie. Bilet można nabyć w przedsprzedaży i nie wymaga on kasowania.
Odpowiedz
Waldek Bardzo dziękuję za odpowiedź!
Odpowiedz
(31-08-2015, 2:30)Waldek napisał(a):
(30-08-2015, 21:52)CamilosSmith napisał(a): Jeszcze pytanie odnośnie 7-day Budapest-travelcard. Czy trzeba ją kasować czy jest od razu ważna po wpisaniu daty? (...)

W sierpniu 2012 roku opisywałem bilety polecane turystom.
Trochę się zmieniło więc podam najświeższe informacje.
Bilet siedmiodniowy ważny jest od godziny 0 dnia wpisanego jako początkowy do godziny 02 dnia siódmego. Jest ważny na nieograniczoną liczbę przejazdów w granicach administracyjnych Budapesztu na następujących liniach: 1-299, 900-999, M1, M2, M3, M4, H5, H6, H7, H8, H9, D14, w określonych pociągach MÁV-START, na wskazanych kursach autobusów podmiejskich VOLÁN i w dni robocze na trasach D11, D12, D13 . Bilet tygodniowy jest biletem imiennym i nie można go przekazywać innej osobie. Właściciel biletu przed rozpoczęciem podróży musi napisać na bilecie, literami drukowanymi, swoje nazwisko lub numer dokumentu tożsamości ze zdjęciem umożliwiającym identyfikację podróżnego. Na prośbę kontrolera należy okazać ten dokument tożsamości razem z biletem. Kupując bilet drukowany przez BKK na papierze termicznym należy podać dane właściciela biletu, zostaną one wydrukowane na bilecie. Bilet można nabyć w przedsprzedaży i nie wymaga on kasowania.

Tak. Wszystko się zgadza! Najlepiej kupić bilet imienny 24h,72h lub 7-day travelcard (w zależności od dni pobytu). Daje to wiele możliwości przesiadkowych i nie trzeba martwić się o kasowanie biletu, wystarczy mieć go w portfelu! Według mnie (po 5-dniowym pobycie) komunikacja w Budapeszcie jest świetna! Prócz promu kursującego po Dunaju, jeździliśmy wszystkim - bez zarzutu, punktualnie. Polecam ze strony BKK pobrać mapki, ew. na lotnisku przy ulotkach są takie lub podobne darmowe mapki miasta z zaznaczonymi trasami różnych środków komunikacji miejskiej.
Odpowiedz
Witam serdecznie Uśmiech

A czy ktoś korzystał z biletu: "transfer ticket"?
Odpowiedz
(12-09-2015, 8:59)Patrycja napisał(a): Witam serdecznie Uśmiech
A czy ktoś korzystał z biletu: "transfer ticket"?
Ten rodzaj biletu jest mało popularny wśród turystów. Jeśli masz jakieś konkretne pytanie pytaj śmiało.
Odpowiedz
(12-09-2015, 8:59)Patrycja napisał(a): Witam serdecznie Uśmiech

A czy ktoś korzystał z biletu: "transfer ticket"?

"transfer ticket" ... bilet przesiadkowy, uprawnia do przesiedki na inny środek lokomocji na terenie miata, jest ważny przez 100 minut w dzień i 120 minut w nocy. Korzystam z niego wówczas, gdy podróż z przesiadką trwa dłużej niż 80 minut.
Jesli cały przejazd zmieści się w 80 minutach nie kupuję biletu "transfer ticket" tylko jadę na normalnym za 350 Ft wówczas, gdy przesiadka jest na identyczny środek lokomocji... np. metro M3-M4 (dworzec autobusowy Népliget - dworzec kolejowy Kelenföld).
Odpowiedz
Kupiłem z dziewczyna bloczek 10 biletów (3000 forintów) . Kanary strasznie niedoinformowane - jeden mówi ze można sie przesiadać wszędzie przez 60Min , drugi ze tylko metro przesiadki 60min a trzeci mi powiedział ze tylko jeden przejazd linia metra bez możliwości nawet przesiadki na inna linie metra... Będę jeszcze w Budapeszcie w piątek, sprostuje to ktoś? Ja sie kompletnie pogubiłem..
Odpowiedz
(14-09-2015, 23:40)Adasz napisał(a): Kupiłem z dziewczyna bloczek 10 biletów (3000 forintów) . (...)Ja się kompletnie pogubiłem.

Kupiłeś bloczek składający się z 10 biletów liniowych. Zaoszczędziłeś 500 Ft.
Opisywałem ten rodzaj biletu ale to było dawno.
Informacja pochodzi z oficjalnej strony BKK Zrt

Bilet ten jest ważny na jeden przejazd bez przesiadki i przerwy w podróży na całych trasach następujących linii: 1-299, 900-999, M1, M2, M3, M4 oraz w granicach administracyjnych Budapesztu na liniach H5, H6, H7, H8, H9. W czasie ważności uprawnia do przejazdu z przesiadką na liniach: M1, M2, M3, M4 ale nie można robić przerw w podróży lub wykorzystywać bilet w podróży powrotnej. Bilet należy skasować przed rozpoczęciem podróży na liniach M1, M2, M3, M4, w pozostałych środkach komunikacji należy bezzwłocznie skasować po wejściu do pojazdu lub po ruszeniu pojazdu W przypadku kasowników stemplujących bilet uprawnia do przejazdu w ciągu 80 minut od skasowania, a w środkach komunikacji nocnej w ciągu 120 minut. Bilet należy okazać na żądanie kontrolera.
Odpowiedz
Kontrolerzy w budapesztańskim metrze są okropnie znudzeni swoją pracą(w ogóle im się nie dziwie).
W zeszłym roku, kupując tygodniowy bilet - nikt nam nawet nie zaglądnął czy on jest ważny.Po prostu machnęło im się tym biletem i tyle.Uśmiech
Ale ogólnie ich system kontroli biletów jest chyba jednym z bardziej oryginalnych,
Metro - przed każdym wejściem
Autobusy -te takie krótkie, zazwycn fc,l `
Odpowiedz
(14-09-2015, 23:40)Adasz napisał(a): Kupiłem z dziewczyna bloczek 10 biletów (3000 forintów) . Kanary strasznie niedoinformowane - jeden mówi ze można sie przesiadać wszędzie przez 60Min , drugi ze tylko metro przesiadki 60min a trzeci mi powiedział ze tylko jeden przejazd linia metra bez możliwości nawet przesiadki na inna linie metra... Będę jeszcze w Budapeszcie w piątek, sprostuje to ktoś? Ja sie kompletnie pogubiłem..

wczoraj spytałem o przesiadkę z biletem za 350 Ft ... dozwolona jest w metrze w czasie nie większym niż 1 godzina
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 448 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 308 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 88,206 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 324 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Parkingi P+R stają się płatne. Waldek 1 501 01-07-2023, 20:15
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 21 gości