Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie
(17-09-2015, 9:05)Sztasek napisał(a): wczoraj spytałem o przesiadkę z biletem za 350 Ft ... dozwolona jest w metrze w czasie nie większym niż 1 godzina

Trafiłeś na osobę, która nie posiadała pełnej wiedzy w tym temacie.
Zerknij na ten link http://www.bkk.hu/apps/docs/dijszabas_20150831.pdf, a dokładnie punkt 1.18. .
Odpowiedz
Odnośnie ważności biletów jednorazowych (350 Ft), chodzą różne pogłoski i z tym związane śą informacje udzielane w kasach... ta 1 godzina to wczorajsze info od kasjerki. Szeroki uśmiech .
W biurze BKK uzyskałem (wacześniej już 1xzamieściłem to info na Forum) informację, że bilet liniowy jednorazowy (Vonaljegy 350 Ft) ważny jest od momentu skasowania przez 80 minut w dzień i 120 minut w porze nocnej i uprawnia do jazdy w jednym kierunku w tym okresie. Oznacza to, że w określonej od momentu skasowania i tylko w metrze (M1, M2, M3, M4) uprawnia do przesiedki z jednej linii na drugą wyłącznie w jednym kierunku bez wychodzenia z terenu metra. Taki bilet ma na sobie info o czasie kasowania i kod stacji na której go skasowano - kasować tylko jeden raz.
Bilet przesiadkowy (Átszállójegy 530 Ft) bilet uprawniający jednej przesiadki i do jazdy w jednym kierunku - należy kasować go 2 razy. Ważny po pierwszym skasowaniu 100 minut (w nocy 120 minut). Po drugim kasowaniu bilet przesiadkowy ważny jest 80 minut.
Jest też bilet strefowy (Metrószakaszjegy, 3 megállóra 300 Ft) i tylko do jazdy metrem na odcinku 3 przystanków. Ważny przez 30 minut i uprawnia do jednej przesiedki... np. 2 przystanki M4 z Astoria do Dworca Keleti, tutaj przesiadka na M2 do II. János Pál Papa tér.
Odpowiedz
(17-09-2015, 13:54)Sztasek napisał(a): (...)
Jest też bilet strefowy (Metrószakaszjegy, 3 megállóra 300 Ft) i tylko do jazdy metrem na odcinku 3 przystanków. Ważny przez 60 minut i uprawnia do jednej przesiedki... np. 2 przystanki M4 z Astoria do Dworca Keleti, tutaj przesiadka na M2 do II. János Pál Papa tér.

Nie wiem skąd wziąłeś okres ważności 60 minut.
Według http://www.bkk.hu/tomegkozlekedes/jegyek...megallora/ bilet ten jest ważny 30 minut

Wracając do biletu jednorazowego nieważne co mówi pani Krysia w kasie. Ważne są przepisy zamawiającego transport publiczny.
Odpowiedz
(17-09-2015, 14:23)Waldek napisał(a): Nie wiem skąd wziąłeś okres ważności 60 minut.

Zarumieniony już poprawione
Odpowiedz
Na stronie futar.bkk.hu możemy zaplanować podróż po Budapeszcie środkami komunikacji miejskiej.
Pojawiła się też nowa wersja aplikacji w sklepie Google BKK Futár - umożliwiająca planowanie podróży..
Najnowsza wersja 2.0 tej aplikacji pozwala na śledzenie ruchu pojazdów w czasie rzeczywistym,
Aplikacja została wzbogacona o nowe funkcje:
- ulubione miejsca i przystanki
- miejsca parkowania rowerów miejskich MOL Bubi i projektowanie przejazdów kombinowanych rowerami i komunikacją publiczną
- pojazdy w okolicy
- najbliższe odjazdy
- poprzednie wyszukiwania
- podpowiedzi.
Odpowiedz
Na stronie i w tym wątku nie doczytałem, czy dzieci mają zniżki na komunikację miejską.
W przyszłym roku planuję rodzinny wypad i kalkuluje koszty pobytu ?
Mam pociechy w wieku 4 lata i niecałe 2. Dzięki za pomoc.
Odpowiedz
(17-12-2015, 15:41)Wojtas81 napisał(a): Na stronie i w tym wątku nie doczytałem, czy dzieci mają zniżki na komunikację miejską.
W przyszłym roku planuję rodzinny wypad i kalkuluje koszty pobytu ?
Mam pociechy w wieku 4 lata i niecałe 2. Dzięki za pomoc.

Teoretycznie do ukończenia 6 lat dziecko podróżujące pod opieką dorosłych ma gratis na wszystkie środki komunikacji pańswowej ... ale w przypadku niektórych kursów autobusów dalekobieżnych należy wykupić tzw. bilet uzupełniajęcy (kiegészítő jegy) w zależności od długości trasy: dla 90 km bilet kosztuje 150 Ft.
Nie zapomnij o dokumentach tożsamości dla dzieci !.
Odpowiedz
Dzięki! My raczej będziemy się poruszać po centrum Budapesztu, czyli dzieciaki za darmo...
Odpowiedz
Witajcie, jak jest z transportem pomiędzy Budaors a Budapesztem? Mamy zamiar kupić bilety 24-hour Budapest-travelcard, które wg opisu http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-travel-card/ ważne są na liniach 1-299 ale w granicach administracyjnych miasta.. czy w związku z tym taki bilet nie nadaje się do dojazdów do centrum? Wsiadać będziemy na przystanku Aradi utca np. do autobusu linii 240.
Odpowiedz
(27-12-2015, 16:41)TomekS napisał(a): Witajcie, jak jest z transportem pomiędzy Budaors a Budapesztem? Mamy zamiar kupić bilety 24-hour Budapest-travelcard, które wg opisu http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-travel-card/ ważne są na liniach 1-299 ale w granicach administracyjnych miasta.. czy w związku z tym taki bilet nie nadaje się do dojazdów do centrum? Wsiadać będziemy na przystanku Aradi utca.

Budaörs nie leży w granicach administracyjnych Budapesztu ... do wykupionego biletu 24-godzinnego należy kasować dodatkowo na terenie Budaörs tzw. bilet uzupełniający za 250 Ft (Környéki helyközi vonaljegy), ważny od granicy miasta Budapeszt, bilet (Környéki helyközi vonaljegy) nie uprawnia do przesiadki.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 452 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 308 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 88,220 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 324 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Parkingi P+R stają się płatne. Waldek 1 503 01-07-2023, 20:15
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 19 gości