Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie
W sobotę rano ruszamy na tydzień do Budapesztu i mam dwa pytania o bilet 7 dniowy:
- czy dla dziecka lat 10 jest jakaś tańsza opcja czy też muszę mu kupić bilet za 4950 HUF
- czy bilety 7-dniowe są dostępne we wszystkich punktach sprzedaży - mieszkać będziemy w pobliżu Andrassy ut.
Dziękuję.
Odpowiedz
Czy są dostępne jakieś bilety sieciowe z dobrą ceną dla rodziny 2+2? Chciałbym wpaść do Budapesztu na jakieś 8-10h i zobaczyć kilka miejsc. Bo przemieszczanie się własnym autem to chyba niezbyt dobry pomysł?
Odpowiedz
(11-07-2017, 22:45)Agamek12 napisał(a): Czy są dostępne jakieś bilety sieciowe z dobrą ceną dla rodziny 2+2? Chciałbym wpaść do Budapesztu na jakieś 8-10h i zobaczyć kilka miejsc. Bo przemieszczanie się własnym autem to chyba niezbyt dobry pomysł?

Z tego korzystałem 2 tygodnie temu przemieszczając się z rodziną (2+2) w Budapeszcie.

http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-gr...avel-card/
Odpowiedz
(12-07-2017, 5:39)polijerry napisał(a):
(11-07-2017, 22:45)Agamek12 napisał(a): Czy są dostępne jakieś bilety sieciowe z dobrą ceną dla rodziny 2+2? Chciałbym wpaść do Budapesztu na jakieś 8-10h i zobaczyć kilka miejsc. Bo przemieszczanie się własnym autem to chyba niezbyt dobry pomysł?

Z tego korzystałem 2 tygodnie temu przemieszczając się z rodziną (2+2) w Budapeszcie.

http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-gr...avel-card/
Tą kartę kupuje się normalnie w kioskach? Można za nią płacić kartą?
Odpowiedz
(12-07-2017, 8:01)Agamek12 napisał(a):
(12-07-2017, 5:39)polijerry napisał(a):
(11-07-2017, 22:45)Agamek12 napisał(a): Czy są dostępne jakieś bilety sieciowe z dobrą ceną dla rodziny 2+2? Chciałbym wpaść do Budapesztu na jakieś 8-10h i zobaczyć kilka miejsc. Bo przemieszczanie się własnym autem to chyba niezbyt dobry pomysł?

Z tego korzystałem 2 tygodnie temu przemieszczając się z rodziną (2+2) w Budapeszcie.

http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-gr...avel-card/
Tą kartę kupuje się normalnie w kioskach? Można za nią płacić kartą?

Czy można ją kupić w kioskach, tego nie wiem. Kupowałem ją na dworcu Keleti w centrum obsługi klienta Budapesti Közlekedési Központ - BKK, zarządzającej transportem miejskim w Budapeszcie. Płaciłem gotówką, ale można też zapłacić kartą.
Odpowiedz
(12-07-2017, 8:58)polijerry napisał(a):
(12-07-2017, 8:01)Agamek12 napisał(a):
(12-07-2017, 5:39)polijerry napisał(a): Z tego korzystałem 2 tygodnie temu przemieszczając się z rodziną (2+2) w Budapeszcie.

http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-gr...avel-card/
Tą kartę kupuje się normalnie w kioskach? Można za nią płacić kartą?

Czy można ją kupić w kioskach, tego nie wiem. Kupowałem ją na dworcu Keleti w centrum obsługi klienta Budapesti Közlekedési Központ - BKK, zarządzającej transportem miejskim w Budapeszcie. Płaciłem gotówką, ale można też zapłacić kartą.
a jest tam gdzieś w pobliżu jakiś parking na którym można zostawić samochód? Jakieś rozsądne ceny? Z możliwoscią płatności kartą?
Odpowiedz
(12-07-2017, 9:13)Agamek12 napisał(a):
(12-07-2017, 8:58)polijerry napisał(a):
(12-07-2017, 8:01)Agamek12 napisał(a): Tą kartę kupuje się normalnie w kioskach? Można za nią płacić kartą?

Czy można ją kupić w kioskach, tego nie wiem. Kupowałem ją na dworcu Keleti w centrum obsługi klienta Budapesti Közlekedési Központ - BKK, zarządzającej transportem miejskim w Budapeszcie. Płaciłem gotówką, ale można też zapłacić kartą.
a jest tam gdzieś w pobliżu jakiś parking na którym można zostawić samochód? Jakieś rozsądne ceny? Z możliwoscią płatności kartą?

Przeczytaj wątek na Forum "Parkowanie w Budapeszcie". Ja do Budapesztu jechałem węgierskimi kolejami MAV (www.mavcsoport.hu), gorąco polecam ten środek transportu. Są o niebo lepsze od naszego PKP.
Odpowiedz
Jazda autem po Budapeszcie to samobójstwo. W tym roku byłem i przeżyłem koszmar. Centralna cześć miasta to jeden wielki korek. Straciłem mnóstwo czasu na jazdę z prędkością piechura. Najlepiej ( co ja zrobiłem ) to zaparkowałem na parkingu P+R przy stacji metra i dalej tylko metro, ewentualnie tramwaj.

A tu mapka parkingu przy stacji metra gdzie parkowałem. Parking był bezpłatny jak się okazało Oczko

https://www.google.pl/maps/place/Budapes...511070e12a
Odpowiedz
Ja zaparkowałem blisko linii M2 i stacji Ferenc Puskas - 100HUF/h lub 500HUF/dzień. Parking przy ulicy Szazados.
Odpowiedz
8 lipca BKK uruchomiło linię autobusową 100E. W rezultacie możliwy stał się bezpośredni dojazd środkami transportu publicznego z centrum Budapesztu na lotnisko bez konieczności przesiadania się na Köki z metra M3 w autobus 200E
Két ország, de egy szív
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 0 18 3 godzin(y) temu
Ostatni post: ex-komar
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 278 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,598 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 297 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Parkingi P+R stają się płatne. Waldek 1 419 01-07-2023, 20:15
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości