Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie
(10-09-2017, 16:49)anarchaniol napisał(a): mysle ze jednak w punkcie sobie kupie skoro to niedaleko siebie i bez ryzyka ze nie wyda reszty

Płatność kartą w automacie też rozwiązuje problem reszty i wymiętolonych banknotów które się "nie czytają"...
Odpowiedz
jdubowski - warto zerknąć na datę ...  Oczko  ... odległość automatów od punktu BKK w podziemnym przejściu pod torami kolejowymi na dworcu Budapest Kelenföld to dosłownie kilkadziesiąt metrów. Ten punkt "BKK Ügyfélközpont Kelenföld vasútállomás" czynny jest codziennie w godz 5.30 - 22.oo
Odpowiedz
Za tydzień wybieram się z rodziną do Budapesztu. Byliśmy już 2 razy ale nie mieliśmy okazji korzystać z komunikacji zbiorowej. Jest nas 2 dorosłych i maluch <3 roku życia i teraz moje pytanie. Czy taki maluch też musi posiadać swój bilet? Jakoś nie mogę znaleźć informacji na stronie bkk.hu. Bilet 24 godzinny kosztuje 1650ft, bilet grupowy 24h kosztuje 3300ft więc koszt ten sam jak dla osób dorosłych ale ten grupowy ma większą użyteczność - tramwaj wodny, dobrze rozumiem? Nie będzie problemu z zakupem takiego biletu w większości automatów? Chcemy zrobić trochę atrakcji dla młodego jeżdżąc metrem, tramwajem zwykłym czy wodnym  Uśmiech
Odpowiedz
Piałem wielokrotnie ale powtórzę: dziecko pod opieka dorosłych może podróżować, środkami lokomocji publicznej w Budapeszcie, za darmo do czasu rozpoczęcia nauki w szkole. (warunki i płatności po angielsku pobierzesz ze strony: https://bkk.hu/en/tickets-and-passes/discounts/ .)
Użyteczność biletu 24 godzinnego i grupowego z punktu widzenia środków lokomocji na które są ważne jest taka sama.
Bilety kupisz w automacie ich mapkę znajdziesz na stronie https://bkk.hu/automata/ .
Odpowiedz