Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie
#31
Chcemy dojechać zaparkować i nie ruszać auta przez tydzien
Odpowiedz
#32
(29-04-2019, 17:14)Dominik15 napisał(a): Chcemy dojechać zaparkować i nie ruszać auta przez tydzien

W sąsiedztwie przystanku (Kaszásdűlő) kolejki H5 jest parking P+R ... parkowałem, ale tylko kilka godzin, to niewielki parking.
Odpowiedz
#33
Kilka dni zostawić pewnie niebardzo?
Odpowiedz
#34
Koniec z darmowym parkowaniem na Węgrzech ... za kilka dni zmiany.
W okresie Zielonych Świątek (najbliższa niedziela i poniedziałek) jeszcze będzie można parkować gratis.
Od wtorku, 25 maja 2021r. wracają opłaty za parkowanie ! .
Odpowiedz
#35
^^^W Weekendy też płatne? Bo planuję w czasie wakacyjnego pobytu sobotni wypad do Budapesztu.
Odpowiedz
#36
(20-05-2021, 23:07)Cz@rek napisał(a): ^^^W Weekendy też płatne? Bo planuję w czasie wakacyjnego pobytu sobotni wypad do Budapesztu.

Spraw nie jest taka prosta jakby się wydawało.
Miejsca publicznego parkowania obsługują w Budapeszcie 4 różne firmy. 
Zasadniczo publiczne miejsca parkingowe w Budapeszcie są płatne od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00.
W niektórych strefach czas płatnego parkowania kończy się o 20:00.
W sobotę i niedzielę nie są pobierane opłaty.
Od powyższych zasad obowiązują poniższe wyjątki:
1. Parkowanie na Wzgórzu Zamkowym i przy Cytadeli jest płatne 7 dni w tygodniu przez 24 godziny.
2. Jeżeli w sobotę przypada dzień roboczy wynikający z modyfikacji kalendarza pracy spowodowanej
    tzw. długim weekendem to w taką sobotę parkowanie jest płatne.

Jeszcze kilka uwag dla początkujących:
1. Strefy parkowania są oznaczone tablicami ale nie na każdej ulicy/placu wewnątrz strefy muszą być umieszczone tablice.
2. W niektórych strefach parkowania ograniczony jest czas maksymalnego postoju w niej - często do 3 lub 4 godzin.
3. Stawka za godzinę parkowania zależy od strefy. Im bliżej centrum tym drożej.

Strefy płatnego parkowania znajdziesz na tej stronie:
https://nmzrt.hu/szolgaltatasok/parkolas...zonak.html
Odpowiedz
#37
^^^Dziękuję,pytałem bo wiem że nie jest to takie oczywiste ,z kilkanaście lat temu zaliczyłem tam szczękę na koło, bo nie zdążyłem wykupić biletu (wyskoczyłem na chwilę ze Słowacji i nie miałem forintów w bilonie,a wtedy nie było opcji z kartą), co prawda najpierw był mandat za szybą,a ja zamiast to wziąć i odjechać pomyślałem że skoro i tak jest mandat to niech stoi dalej a po paru godzinach spaceru niespodzianka na kole Oczko Oj ciężko było wrócić szybko na nocleg na Słowacji...
Teraz wolę się upewniać jak najdokładniej.
Odpowiedz
#38
Odgrzeje kotleta. Parkowanie w weekendy jest bezpłatne?
Odpowiedz
#39
(28-07-2022, 15:19)Agamek12 napisał(a): Odgrzeje kotleta. Parkowanie w weekendy jest bezpłatne?

Jest problem nie napisałeś w swoim pytaniu o jaki obszar Ci chodzi.
Odpowiedz
#40
(28-07-2022, 18:07)Waldek napisał(a):
(28-07-2022, 15:19)Agamek12 napisał(a): Odgrzeje kotleta. Parkowanie w weekendy jest bezpłatne?

Jest problem nie napisałeś w swoim pytaniu o jaki obszar Ci chodzi.
Budapeszt
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 253 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,852 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,565 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n
  Od dzisiaj więcej płacimy za taksówkę w Budapeszcie Waldek 0 518 06-03-2023, 11:58
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości