Kontrole drogowe - gdzie stoją?
#1
Wczoraj była kontrola radarowa w Satoraljaujhely 400 metrów przed skrzyżowaniem na Pacin i wjazdem pod wiadukt kolejowy (dla jadących od Miskolca czy Sarospataku w kierunku granicy). Ktoś mrugnął, więc nie było zaskoczenia.
Odpowiedz
#2
Chyba o tym miejscu mówisz:

https://www.google.pl/maps/@48.3847903,2...312!8i6656

A może ciut dalej - ostatnio jak jechałem też tam stali.
Odpowiedz
#3
Tam stoją bardzo często, w tym roku jeździłem trzy razy na Węgry to niemal za każdym razem się tam ustawili.
Odpowiedz
#4
Gdzieś tu, po stronie kolei.
Odpowiedz
#5
Po stronie torów ? Ja zawsze widziałem po drugiej stronie - jadąc do PL po rawej stronie.
Odpowiedz
#6
A mierzyli tych z przeciwnego pasa, jadących na granicę. Po drugiej stronie też raz widziałem, ktoś na forum wstawiał nawet zdjęcie z radaru.
Odpowiedz
#7
Czytam te informacje, ale te do mnie nie docierają, być może tylko z tego względu, że staram się poruszać zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Nie oznacza to, że jeżdżę powoli, są takie etapy na trasie że przekraczam obowiązującą dozwoloną prędkość wówczas gdy nie stwarzam zagrożenia innym uczestnikom ruchu.
Pomiar prędkości pojazdów na węgierskich drogach nie jest żadną tajemnicą, czy niespodzianką szykowaną kierowcom przez policyjne patrole. Dane o miejscach pomiaru prędkości pojazdów przez stacjonarne punkty na węgierskich drogach już podawałem w temacie "Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg". 
Powyższe posty tego tematu dotyczą komitatu Borsod-Abaúj-Zemplén (B.A.Z.). Jeśli ktoś z Forumowiczów ma czas i cierpliwość na wertowanie dokumentów to proszę zapoznać się z planami pomiaru prędkości w tym komitacie. Poniżej w formacie pdf plany pomiarów urządzeniami mobilnymi, wrzesień ... rubryki: dzień / czas pomiaru / miejsce pomiaru

>>>  Mobilny pomiar prędkości, wrzesień  <<< komitat B.A.Z.
Odpowiedz
#8
Z dokumentu Sztaszka wyszukałem że dzisiaj będą też stać w tym miejscu:

08.00-10.00 Sátoraljaújhely, Petróleumgyár utca
Odpowiedz
#9
Ja kiedyś pracowałem w takiej firmie, gdzie były kontrole dotyczące zaboru mienia przy wyjściu, zwykle rutynowe i powierzchowne, ale nieraz dokładne, z udziałem policji. I pracowali też tacy osobnicy, że nawet jak trzech kolegów mu powiedziało "dzisiaj na bramce jest policja", to on i tak wziął sobie coś do teczki, a nieraz jeszcze wypił kielicha na odwagę. Tak, że otwarte podawanie miejsc i czasu kontroli wcale mnie nie dziwi - znajdzie się wielu, którzy to zlekceważą. Oczko
Odpowiedz
#10
(05-09-2018, 8:25)Tomeq napisał(a): Z dokumentu Sztaszka wyszukałem że dzisiaj będą też stać w tym miejscu:

08.00-10.00 Sátoraljaújhely, Petróleumgyár utca ...

... to obwodnica biegnąca wzdłuż torów, przy której często stoi "trafipax"
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,076 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Gdzie na kawę (obiad) w podróży? Mamut 18 8,276 09-07-2019, 11:26
Ostatni post: hanek
  Orangeways - gdzie przyjeżdża do Budapesztu melequa 2 2,800 08-08-2014, 21:10
Ostatni post: Sztasek
  Przez Słowację na Węgry - gdzie tankować LPG Rafał 9 20,811 22-04-2014, 21:22
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości