Książka Sekrety Budapesztu
#1
Sekrety Budapesztu to nie przewodnik, raczej zbiór miejskich legend, anegdot i ciekawostek.
Autorem jest Waldemar Kugler, kiedyś, jako Tudós , aktywny uczestnik Forum.
Podobno jest też do kupienia w pdfie.
Wydawnictwo Księży Młyn. Na stronce jest próbka do ściągnięcia: spis treści i 5 stron o kostce Rubika.

Sekrety Budapesztu
Odpowiedz
#2
Dziękuję za słowa o książce Uśmiech Tudós z forum ostatnio mało aktywny, ale cóż, dużo pracy, kolejnych hungarystycznych wyzwań Uśmiech Chętnie posłucham opinii o ksiażce, gdy na forum przydarzy się ktoś, kto ją przeczyta. Pozdrawiam!
Odpowiedz
#3
Ma Pan chyba jakąś antenkę na forum - podglądałem profil: wieeele miesięcy nieobecności. A jednak zagląda Pan tutaj - miło się spotkać, choć czasy nie sprzyjają turystyce. Za to czytaniu - jak najbardziej! Uśmiech
Było coś wspominane o książce w pdf, ale nie znalazłem linku. Czy jest taka forma zakupu?
Odpowiedz
#4
W pdf udostępniono pierwszy rozdział ale w umowie autorskiej mam informację o ewentualnym ebooku i audiobooku jednak na tą chwilę nie mam żadnych informacji na ten temat.
Odpowiedz
#5
Właśnie złożyłem zamówienie w bonito.pl
Codziennie sprawdzam nowości ale nie zauważyłem, dzięki Wam będę za kilka dni mógł przeczytać. czekałem na taką publikację - chyba od lat!
Odpowiedz
#6
(28-11-2021, 17:37)rwmagyar napisał(a): Właśnie złożyłem zamówienie w bonito.pl
Codziennie sprawdzam nowości ale nie zauważyłem, dzięki Wam będę za kilka dni mógł przeczytać. czekałem na taką publikację - chyba od lat!

Myślę, że dla zdecydowanej większości użytkowników forum wiele informacji w tej książce będzie znane/wiadome, jednak jest kilka mniej w Polsce omawianych tematów/historii Oczko Przyjemnej lektury, czekam zatem na opinię!
Odpowiedz
#7
(28-11-2021, 18:52)Tudós napisał(a):
(28-11-2021, 17:37)rwmagyar napisał(a): Właśnie złożyłem zamówienie w bonito.pl
Codziennie sprawdzam nowości ale nie zauważyłem, dzięki Wam będę za kilka dni mógł przeczytać. czekałem na taką publikację - chyba od lat!

Myślę, że dla zdecydowanej większości użytkowników forum wiele informacji w tej książce będzie znane/wiadome, jednak jest kilka mniej w Polsce omawianych tematów/historii Oczko Przyjemnej lektury, czekam zatem na opinię!

Moi drodzy, udało się przeczytać książkę? Jak wrażenia? Najbardziej z uwagi na długie rozmyślania nad układem rozdziałów interesuje mnie to, który wg Was był najciekawszy a który można było sobie darowaćUśmiech

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Odpowiedz
#8
Przeczytałem, bardzo dużo ciekawostek. Polecam. Ilustracje jak w całej serii - niskiej jakości, czarno-białe. Czekam na drugi tom. Jakie tematy powinny się w nim znaleźć?
Odpowiedz
#9
(11-02-2022, 20:57)rwmagyar napisał(a): Przeczytałem, bardzo dużo ciekawostek. Polecam. Ilustracje jak w całej serii - niskiej jakości, czarno-białe. Czekam na drugi tom. Jakie tematy powinny się w nim znaleźć?

Dziękuję za opinię! Fakt, że fotografie, szczególnie niektóre, musiały być niskiej jakości, tak było np.ze zdjęciem Hamraka, to był jedyny dostępny gdziekolwiek jego wizerunek...Większość zdjęc jednak miała wysoką jakość jeżeli chodzi o rozdzielczość, niestety nie wszystkie w czerni i bieli oddawały to, co powinny pokazać. Też nad tym ubolewam, cała seria "Sekretów" ma fotografie czarno-białe i musiałem się do tego dostosować.
Dzięki temu cena jest bardzo atrakcyjna a i udało się tych zdjęc przemycić sporo, niektóre z nich są rzadkie i nie były pokazywane wcześniej w żadnych ksiażkach o Węgrzech/Budapeszcie więc z tego powodu byłem "ukontentowany" Uśmiech

Listę tematów na drugą część już tworzę, niektóre teksty już mam. Ale chętnie wysłucham propozycji. ci, którzy mnie obserwują na fb lub czytali książkę, już przesłali propozycje, które pewnie wezmę pod uwagę Oczko Wszystko teraz zależy od wydawnictwa, czy uznają, że warto drugą część wydać, więc jak ktoś jest chętny to z przyjemnością poproszę o recenzję na różnych książkowych forach/portalach gdzie książka występuje, lub miłe słowo w kierunku wydawnictwa.

Pamiętajcie, robię to ku chwale hungarofilii i dla tych, którzy o Budapeszcie wiedzą mniej, bo podejrzewam stali bywalcy forum niczego nowego się nie dowiedzieli, to starzy wyjadacze  Budapesztu Oczko)

pozdrawiam serdecznie!!!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Do Budapesztu wracają rozświetlone autobusy i tramwaje. Waldek 1 1,074 02-12-2023, 18:02
Ostatni post: eplus
  Uwagi do Nowa atrakcja Budapesztu wieża MOL Waldek 0 442 24-04-2023, 10:58
Ostatni post: Waldek
  Najnowsi honorowi obywatele Budapesztu Waldek 0 435 18-11-2022, 2:57
Ostatni post: Waldek
  Muzea Budapesztu Geograf 9 3,776 26-09-2019, 0:52
Ostatni post: Geograf
  Z Bogacs do Budapesztu rustin 6 2,935 18-07-2019, 13:48
Ostatni post: rustin



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości