Książki do nauki
#51
Dużą ilość materiałów można znaleźć na stronie Debreceni Nyári Egyetem. Strona jest po węgiersku, angielsku i niemiecku. Tu jest link:

http://www.nyariegyetem.hu/tananyag.php

Jak na dole strony klikniecie formularz zamówienia tam też będzie lista dostępnych materiałów. Jest też katalog ale przyznam, że nie przeglądałam go. Z formularza wynika, że można je zamówić ale jeśli chcecie być pewni czy prześlą np. do Polski to warto do nich napisać. Po angielsku lub niemiecku też można.

Ja korzystam obecnie z książki Igék, Hlavacska Edit. Jest co prawda napisana po węgiersku ale jest bardzo dużo zadań, są objaśnienia co do zasad gramatyki i rozwiązania podane na końcu strony, więc można samemu się z niej uczyć. Jest o tyle przydatna, że skupia się na wyjaśnieniu stosowania czasowników. I co ważne: bardzo dobrze wyjaśnia kwestię koniugacji podmiotowej i przedmiotowej.

Nie wiem można ją kupić w normalnych księgarniach. Nigdy też nie zamawiałam książek z Debreceni Nyári Egyetem ale jeśli ktoś planuje wycieczkę do Budapesztu, to te książki można kupić w ich oddziale w Budapeszcie, pod tym adresem: 1056 Budapest, Váci u. 63. II/1
Odpowiedz
#52
cześć, ma ktoś może Hungarolinguę w PDFie ? Byłabym bardzo wdzięczna ! Uśmiech
Odpowiedz
#53
Witajcie!

Mam do odsprzedania Practical Hungarian Grammar (książka z normalnymi śladami użytkowania). Czy ktoś z Was byłby zainteresowany? Jeśli tak, proszę o pm Uśmiech
Odpowiedz
#54
W mojej szkole polecają Gyakorló magyar nyelvtan Szita Szilvia. Podobno prosto napisana, przystępna i w jęz. angielskim. Moje marzenie ! Dostępna tylko na Węgrzech, a ja tam będę dopiero za kilka miesięcy, ehhh.... ;-(
Odpowiedz
#55
(13-11-2013, 20:24)mariposa napisał(a): W mojej szkole polecają Gyakorló magyar nyelvtan Szita Szilvia. Podobno prosto napisana, przystępna i w jęz. angielskim. Moje marzenie ! Dostępna tylko na Węgrzech, a ja tam będę dopiero za kilka miesięcy, ehhh.... ;-(
mariposa - Gyakorló magyar nyelvtan szójegyzékkel (A Practical Hungarian Grammar with Glossary) - czy o to chodzi?... na Węgrzech też trzeba trochę poszukać,
Odpowiedz
#56
(13-11-2013, 21:52)Sztasek napisał(a):
(13-11-2013, 20:24)mariposa napisał(a): W mojej szkole polecają Gyakorló magyar nyelvtan Szita Szilvia. Podobno prosto napisana, przystępna i w jęz. angielskim. Moje marzenie ! Dostępna tylko na Węgrzech, a ja tam będę dopiero za kilka miesięcy, ehhh.... ;-(
mariposa - Gyakorló magyar nyelvtan szójegyzékkel (A Practical Hungarian Grammar with Glossary) - czy o to chodzi?... na Węgrzech też trzeba trochę poszukać,

Tak, Szita Szilvia, Görbe Tamás Oczko Eh, widziałam książkę w Budapeszcie w księgarni Alexandria. Gdybym tylko wtedy wiedziała, że to taki hicior Oczko))
Odpowiedz
#57
(13-11-2013, 20:24)mariposa napisał(a): W mojej szkole polecają Gyakorló magyar nyelvtan Szita Szilvia. Podobno prosto napisana, przystępna i w jęz. angielskim. Moje marzenie ! (...)

Według informacji na stronie wydawcy pozycja jest niedostępna do zakupu w sklepie internetowym Akadémiai Kiadó. Bliższe informacje o możliwościach zakupu można uzyskać od grupy kontaktów z klientami pod adresem:ak@akkrt.hu .
Odpowiedz
#58
Dzięki WALDEK, póki co zaopatrzyłam się w gramatykę PONSa, to zawsze coś Oczko
üdv
Odpowiedz
#59
Ja mam dotęp do tego podręcznika. mariposa, gdy tylko znajdę wolną chwilę, postaram się jakoś udostępnić.

Pozdrawiam Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#60
(14-11-2013, 10:48)fvg napisał(a): Ja mam dotęp do tego podręcznika. mariposa, gdy tylko znajdę wolną chwilę, postaram się jakoś udostępnić.

Pozdrawiam Uśmiech


Wow, będę Cię wielbić i hołubić przez wieki!!!

köszönöm szépen
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  kursy do nauki czelak 2 4,666 11-12-2021, 13:45
Ostatni post: Jakikolwiek
  pytanie na początek nauki emilyana 2 4,634 31-03-2015, 17:55
Ostatni post: poimandres
  skuteczna metoda nauki języka węgierskiego pablosmaximos 22 34,830 13-07-2013, 23:37
Ostatni post: xxx
  inne materiały do nauki języka malika_12 4 7,299 17-07-2012, 21:01
Ostatni post: fvg



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości