Książki do nauki
(25-05-2017, 9:11)Kardasz napisał(a): Na stronie twirpx.com znalazłem wiele pomocy naukowych do nauki węgierskiego. I nie tylko, dla niespełnionego poligloty ... Dla niektórych utrudnieniem może być język rosyjski, ale strona jest dość intuicyjnie zrobiona, więc nawet nieznający tego pięknego języka powinni dać sobie radę...

Dzięki za stronkę, znam rosyjski.
Jeśli zamierzasz uczyć się j.węgierskiego, to polecam to o czym już wcześniej pisałem.
Gyakorló magyar nyelvtan - A Practical Hungarian Grammar - Szita Szilvia, Görbe Tamás
>>> Z TEJ STRONY ŚCIĄGNIESZ GRATIS
Link działa, właśnie sprawdziłem... kliknij na > INGYENES LETÖLTÉS
Odpowiedz
Właśnie Gyakorlo było pierwszym co znalazłem na twirpxie - ładnie sobie wydrukowałem, zbindowałem i służy jako repetytorium gramatyczne. Świetnie opracowane.

Poza tym korzystam też z podręcznika oraz ćwiczeń MagyarOK, Colloquial Hungarian, "Węgierskiego dla początkujących" Zsuzsy Pontifex, Mroczki i pomocniczo Duolingo, Memrise i Mondly do nauki słówek. Pół godziny dziennie, a w przypadku braku czasu chociaż powtórzenie sobie słówek we wspomnianych wyżej aplikacjach, żeby nie wypaść z rytmu. Choć zdarza się, że i przez dwie godziny siedzę i się uczę. Najważniejsze, żeby chociaż ten kwadrans każdego dnia znaleźć. A to zawsze da radę, w autobusie, tramwaju czy do kawy. Jestem zdeterminowany by się nauczyć tego języka i kiedyś mi się uda Szeroki uśmiech
Odpowiedz
Moje początki z nauką j.węgierskiego były podobne. Jestem samoukiem, nie mam żadnego dokumentu potwierdzającego znajomość tego pięknego języka. Uczyłem się z podręcznika opracowanego przez Mroczko... to dawne czasy. Cała prawda, to wytrwałość i cierpliwość, wystarczy dziennie 20-30 minut a efekty będą po krótkim czasie.
Kardasz - powodzenia Uśmiech
Odpowiedz
Można też znaleźć w internecie, jak i zakupić podręcznik "Jó szórakozást".
Może być miłym uzupełnieniem innych podręczników.
Odpowiedz
Tak z ciekawostek - szukałem jakichś dwujęzycznych angielsko-węgierskich powieści do poczytania, tak da się dość szybko podszkolić język i nauczyć (oczywiście znając podstawy, by wiedzieć gdzie tłumaczenie nie jest doslowne itd).

Jakie było moje zaskoczenie, gdy najczęściej spotykanymi tego rodzaju pozycjami były te spod pióra Szekspira i Goethego. To chyba dla wyjątkowo ambitnych.

Ostatecznie znalazłem w antykwariatach jedną część Agathy Christie, a potem w księgarniach całą serię dwujęzycznych czytanek za 1500 HUF / darab. Zobaczymy co z tego będzie.
Odpowiedz