Książki do nauki
#91
Właśnie Gyakorlo było pierwszym co znalazłem na twirpxie - ładnie sobie wydrukowałem, zbindowałem i służy jako repetytorium gramatyczne. Świetnie opracowane.

Poza tym korzystam też z podręcznika oraz ćwiczeń MagyarOK, Colloquial Hungarian, "Węgierskiego dla początkujących" Zsuzsy Pontifex, Mroczki i pomocniczo Duolingo, Memrise i Mondly do nauki słówek. Pół godziny dziennie, a w przypadku braku czasu chociaż powtórzenie sobie słówek we wspomnianych wyżej aplikacjach, żeby nie wypaść z rytmu. Choć zdarza się, że i przez dwie godziny siedzę i się uczę. Najważniejsze, żeby chociaż ten kwadrans każdego dnia znaleźć. A to zawsze da radę, w autobusie, tramwaju czy do kawy. Jestem zdeterminowany by się nauczyć tego języka i kiedyś mi się uda Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#92
Moje początki z nauką j.węgierskiego były podobne. Jestem samoukiem, nie mam żadnego dokumentu potwierdzającego znajomość tego pięknego języka. Uczyłem się z podręcznika opracowanego przez Mroczko... to dawne czasy. Cała prawda, to wytrwałość i cierpliwość, wystarczy dziennie 20-30 minut a efekty będą po krótkim czasie.
Kardasz - powodzenia Uśmiech
Odpowiedz
#93
Można też znaleźć w internecie, jak i zakupić podręcznik "Jó szórakozást".
Może być miłym uzupełnieniem innych podręczników.
Odpowiedz
#94
Tak z ciekawostek - szukałem jakichś dwujęzycznych angielsko-węgierskich powieści do poczytania, tak da się dość szybko podszkolić język i nauczyć (oczywiście znając podstawy, by wiedzieć gdzie tłumaczenie nie jest doslowne itd).

Jakie było moje zaskoczenie, gdy najczęściej spotykanymi tego rodzaju pozycjami były te spod pióra Szekspira i Goethego. To chyba dla wyjątkowo ambitnych.

Ostatecznie znalazłem w antykwariatach jedną część Agathy Christie, a potem w księgarniach całą serię dwujęzycznych czytanek za 1500 HUF / darab. Zobaczymy co z tego będzie.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  kursy do nauki czelak 2 4,637 11-12-2021, 13:45
Ostatni post: Jakikolwiek
  pytanie na początek nauki emilyana 2 4,619 31-03-2015, 17:55
Ostatni post: poimandres
  skuteczna metoda nauki języka węgierskiego pablosmaximos 22 34,768 13-07-2013, 23:37
Ostatni post: xxx
  inne materiały do nauki języka malika_12 4 7,276 17-07-2012, 21:01
Ostatni post: fvg



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości