Kurs forinta
#1
Jak myślicie, czy kryzys imigracyjny i to co się w związku z tym dzieje będzie miało jakiś większy wpływ na kurs forinta w stosunku do złotówki jak i innych ważnych walut?
Całkiem ciekawą opcją jest założenie konta walutowego w tej walucie oraz kupowanie lub sprzedawanie za pośrednictwem np cinkciarza. A koszta konta bankowego walutowego można sprawdzić np tutaj we wpisie.

Kurs forinta stan na 03-09-2018 to 1,3305
Odpowiedz
#2
Forint jest akurat bardzo stabilną walutą. Fakt, że od ostatnich kilku lat jego kurs stale acz sukcesywnie traci na wartości, ale jest to z korzyścią dla węgierskiej gospodarki.
Wykres wartości możesz sprawdzić na wykresie http://www.bankier.pl/waluty/kursy-walut/nbp/HUF
Odpowiedz
#3
(24-09-2015, 16:04)rasta napisał(a): Forint jest akurat bardzo stabilną walutą. Fakt, że od ostatnich kilku lat jego kurs stale acz sukcesywnie traci na wartości, ...

... zastanowić się należy odnośnie nas interesujących walut, tzn, HUF - PLN.
Były czasy gdy za 1 PLN płacono 76 HUF, dzisiaj w Budapeszcie najlepszy kurs 1 PLN = 74,05 HUF
Odpowiedz
#4
(24-09-2015, 20:24)Sztasek napisał(a): (...) dzisiaj w Budapeszcie najlepszy kurs 1 PLN = 74,05 HUF

Kurs bankowy (24 IX 2015): 1 PLN = 74,59 HUF.
Odpowiedz
#5
nie wiem kto tyle płacił dziś przy wymianie PLN - w Budapeszcie dostałem 74,05 za złotówkę...
Dzisiejszy kurs walut MNB masz tutaj
Odpowiedz
#6
dzisiejsze najlepsze kantorowe ceny kupna, Budapeszt:
1 EUR = 307,00 HUF
1 PLN = 71,31 HUF
1 GBP = 343,10 HUF
1 USD = 281,50 HUF
Odpowiedz
#7
Od października tego roku forint notuje rekordowe niskie kursy :

https://www.bankier.pl/waluty/kursy-walut/nbp/HUF

Kurs do złotego spad poniżej 1,3 zal za 100 forintów. Z tego co czytałem jest to celowe działanie rządu mające za zadanie zwiększenie konkurencyjności gospodarki w dobie nadchodzącego kryzysu. Co słychać na ten temat na Węgrzech? Bo dla samych Węgrów to nie jest dobra wiadomość..
Odpowiedz
#8
Moi znajomi (ja też) z korpo nie są zadowoleni. Biorąc pod uwagę fakt, że cała masa produktów spożywczych jest importowana, tak samo jak obuwie i odzież... to niespecjalnie to kogokolwiek cieszy. Konkurencyjności już nie da się uratować, koszty robocizny tak wzrosły, że firmy (m.in. Audi) już tną zatrudnienie...
Odpowiedz
#9
(01-11-2019, 14:25)NiewinnePodroze napisał(a): ...Konkurencyjności już nie da się uratować, koszty robocizny tak wzrosły, że firmy (m.in. Audi) już tną zatrudnienie...

Przed kilku dniami i obecnie są informacje negujące powyższy wpis  !
Obecnie węgierska Audi-Hungária potrzebuje pracowników od zaraz, ewentualnie w określonym terminie zatrudni. 
Oto link z ogłoszeniami firmy >>> Oferty pracy w Audi-Hungária Győr
Odpowiedz
#10
Kapitaliści zawsze stękają, jak im ciężko i ile ludzi muszą zwolnić.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości