Lesko-Nyiregyhaza droga
#1
Jadę pierwszy raz po przeczytaniu wielu wątków mam całkowity mętlik jak jechać z Lesko do Nyiregyhaza.
Wyjazd 2 sierpnia 2015.
Czy powinnam jechać trasą numer 1? Tak mi pokazuje
http://www.wyznaczanie-trasy.pl/planowanie-trasy
Ale nikt o takiej trasie nie pisze.
Lesko-Rzepedź-Radoszyce-Medzilaborce-Humenne-Michalovce-Velke Kapusany-Kralovsky Chmelc-Pacin-Kisvarda-Nyíregyháza

Jaka to jest trasa? Jadę z dwójką dzieci? Czy mam kupić winiety na Słowację i Węgry?

Czy lepiej opisywana tu wszędzie trasa numer 2

Lesko-Sanok-Dukla-Tylawa-Barwinek-Svidnik-Stropkov-Vranov-Trebisov-Sator-Sarospatok-Tokaj-Nyíregyháza

Czy mam kupić winiety na tą trasę na Słowację i Węgry?
Odpowiedz
#2
Zarówno na jedną jak i na drugą trase nie potrzebne są winiety. Opcja nr 2 jest mi dobrze znana drugą nie jechałem ale ze względu na remonty na trasie nr 2 wydaje się mi ze opcja nr 1 jest lepsza krótsza i bez utrudnien no chyba ze na tej trasie wystepują tez jakieś roboty drogowe o których nie wiemy.
Odpowiedz
#3
(01-08-2015, 0:56)ares100 napisał(a): Jadę pierwszy raz po przeczytaniu wielu wątków mam całkowity mętlik jak jechać z Lesko do Nyiregyhaza. Wyjazd 2 sierpnia 2015. Czy powinnam jechać trasą numer 1? Tak mi pokazuje
http://www.wyznaczanie-trasy.pl/planowanie-trasy
Ale nikt o takiej trasie nie pisze.
Lesko-Rzepedź-Radoszyce-Medzilaborce-Humenne-Michalovce-Velke Kapusany-Kralovsky Chmelc-Pacin-Kisvarda-Nyíregyháza
Jaka to jest trasa? Jadę z dwójką dzieci? Czy mam kupić winiety na Słowację i Węgry?
Czy lepiej opisywana tu wszędzie trasa numer 2
Lesko-Sanok-Dukla-Tylawa-Barwinek-Svidnik-Stropkov-Vranov-Trebisov-Sator-Sarospatok-Tokaj-Nyíregyháza
Czy mam kupić winiety na tą trasę na Słowację i Węgry?

Podane przez Ciebie trasy omijają i słowackie, i węgierskie autostrady - winietki nie są potrzebne.
Wybierając trasę nr.2 -przez Duklę, Barwinek, ... na Słowacji trafisz na roboty drogowe i kilka mijanek.
Trasą nr 1. - tutaj nie ma robót drogowych ... myślę, że będziesz pierwszą osobą, która nią pojedzie od początku do końca. Musisz mieć aktualną "mapę" Przede wszystkim to trasa przez górki i doliny, a w tej okloicy zwierzyny jest bardzo dużo !
Od Pacina przez Cigánd, Kisvárda do Nyíregyháza jechałem. Droga dobra i dobrze oznaczona.
Odpowiedz
#4
(01-08-2015, 0:56)ares100 napisał(a): Jadę pierwszy raz po przeczytaniu wielu wątków mam całkowity mętlik jak jechać z Lesko do Nyiregyhaza.
Wyjazd 2 sierpnia 2015.
Czy powinnam jechać trasą numer 1? Tak mi pokazuje
http://www.wyznaczanie-trasy.pl/planowanie-trasy
Ale nikt o takiej trasie nie pisze.
Lesko-Rzepedź-Radoszyce-Medzilaborce-Humenne-Michalovce-Velke Kapusany-Kralovsky Chmelc-Pacin-Kisvarda-Nyíregyháza
Nikt to może przesada, ale mało tu pisze ludzi startujących z bieszczadzkiego worka.
A np. tu:
http://bulgaricus.pl/forum/showthread.ph...64&page=35
w poście #349 ktoś opisuje przejazd z Sanoka i jakoś nie straszy problemami

Cytat:Jaka to jest trasa? Jadę z dwójką dzieci? Czy mam kupić winiety na Słowację i Węgry?
Normalna trasa, drogi boczne, niższych kategorii, ale... normalne
Jedziesz z Leska, tam przecież też są drogi niższych kategorii w okolicy i daje się jeździć, prawda?

Cytat:Czy lepiej opisywana tu wszędzie trasa numer 2

Lesko-Sanok-Dukla-Tylawa-Barwinek-Svidnik-Stropkov-Vranov-Trebisov-Sator-Sarospatok-Tokaj-Nyíregyháza

Czy mam kupić winiety na tą trasę na Słowację i Węgry?

Trasa nr 2 nie w tym roku bo się Słowacy rzucili drogi naprawiać i są na niej utrudnienia.
Na trasę nr 1 nie potrzebujesz żadnych winiet.
Odpowiedz
#5
Dziękuję, jadę więc trasą 1 i postaram się zdać relację z podróży i wyjazdu.
Odpowiedz
#6
(01-08-2015, 22:34)ares100 napisał(a): Dziękuję, jadę więc trasą 1 i postaram się zdać relację z podróży i wyjazdu.

Trzymam kciuki ... szczęśliwej podróży i miłego Flaga węgierska pobytu
Odpowiedz
#7
Witam serdecznie.

Nie chciałem zakładać nowego tematu bo jadę z okolicy tak jak Koleżanka więc podepnę się tutaj o ile można Uśmiech

W planach wyjazd do Nyiregyhaza lub Hajduszoboszlo pod koniec następnego tygodnia. Jadę pierwszy raz na Flaga węgierska dlatego też chciałbym skonsultować trasę.

Jadąc Barwinek-Stropkov-Vlanov nad Toplou-Trebisov-Sator-Sarospatok-Tokaj-Nyíregyháza unikam wszystkich płatnych odcinków o ile dobrze odczytuję mapę, prawda ?

Jak Kolega wyżej pisał o tych robotach drogowych na Słowacji to jakiś poważniejszy temat ?

Decydując się jednak na Hajduszoboszlo to poleciałbym dalej od Nyíregyháza na Debreczyn i prosto na baseny to tam też tą TRASĄ nie potrzebuje winiet, czyż nie ? (jest tam kawałek autostrady ale chyba można skręcić dalej w Debreczynie i pojechał zwykłą drogą).
Odpowiedz
#8
(05-08-2015, 17:35)Ancymonek napisał(a): Jadę pierwszy raz na Flaga węgierska dlatego ... Jadąc Barwinek-Stropkov-Vlanov nad Toplou-Trebisov-Sator-Sarospatok-Tokaj-Nyíregyháza unikam wszystkich płatnych odcinków o ile dobrze odczytuję mapę, prawda ?

Jak Kolega wyżej pisał o tych robotach drogowych na Słowacji to jakiś poważniejszy temat ?

Decydując się jednak na Hajduszoboszlo to poleciałbym dalej od Nyíregyháza na Debreczyn i prosto na baseny to tam też tą TRASĄ nie potrzebuje winiet, czyż nie ? (jest tam kawałek autostrady ale chyba można skręcić dalej w Debreczynie i pojechał zwykłą drogą).

- Unikasz płatnych odcinków i na Słowacji, i na Węgrzech.
- Roboty drogowe na Słowacji, na powyższym odcinku to kilka mijanek pomiędzy Barwinkiem a Stropkovem, za Trebisovem i w okolicy wioski Velaty.
- Decydując się na jazdę z Nyíregyháza do Hajdúszoboszló podaną trasą wjedziesz na autostradę-obwodnicę Debreczyna. Aby ją ominąć należy PRZECZYTAĆ TO post nr.301 , opisałem jak objechać ten płatny odcinek.
Odpowiedz
#9
W porządku Uśmiech Dzięki Sztasek !
Odpowiedz
#10
Osoby wybierające pierwszą wersję trasy (Radoszyce-Michalowce-Kisvarda) trafią na roboty drogowe jeszcze w Polsce.
Odcinek Komańcza - Radoszyce jest w remoncie , miesiąc temu było 5 wahadeł, a jak jest teraz ?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Droga z Chojnic rapik 4 1,579 14-02-2023, 18:09
Ostatni post: Budapesztańczyk
  Przyjemna i bezpłatna droga z Egeru na Śląsk Wazzki 1 2,509 05-09-2019, 9:21
Ostatni post: kowcio
  Droga Poprad - Eger stan 4 3,071 28-01-2019, 16:48
Ostatni post: ember
  Droga z Sanoka do Węgier przez Słowację lukeboss 4 5,409 18-08-2017, 20:11
Ostatni post: blackberry
  Jechał ktoś taką drogą? grzesiuu 3 2,990 08-07-2016, 10:26
Ostatni post: Simon



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości