Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy?
#1
Witam. Dostałem 2 mandaty za brak winiety. Przy przyjeździe i przy powrocie, mimo że ją wykupiłem. Wezwanie do zapłaty przyszło po jakiś 11 miesiącach od mojej wycieczki...
Winiety już nie posiadam, bo ile można trzymać takie świstki w aucie, ale mam potwierdzenie wpłaty z karty, adres oraz godzinę zakupu, więc teoretycznie można dojść do tego... Chociaż wątpię żeby sprzedawca pomylił kategorie pojazdu przy bmw e46, a numery rejestracyjne pamietam były dobrze wpisane. 
Pomijając to...dostałem wezwanie od firmy UAI Lobmayer Group z Niemiec! Jest napisane, że należy zapłacić i w przypadku odwołania pieniądze zostaną od razu zwrócone. Nie podoba mi się ta firma, bo co mają Niemcy do Węgier. Nie ma żadnego potwierdzenia od węgierskiego organu tylko kilka zdjęć mojego samochodu. Coś to mi śmierdzi. Ktoś miał taki przypadek, może pomóc?
Firma z miasta Oberndorf, wysłane z miejsca Eggenfelden.
Odpowiedz
#2
No gogle kojarzą tą nazwę z Ungarische Autobahn Inkasso, niestety. Ale też w KRSie polskim jest chyba ich spółka córka z siedzibą w Krakowie, ciekawe, czemu ona nie wystąpiła z roszczeniem.
Odpowiedz
#3
(18-10-2021, 10:44)nikodem977 napisał(a): Witam. Dostałem 2 mandaty za brak winiety. Przy przyjeździe i przy powrocie, mimo że ją wykupiłem. Wezwanie do zapłaty przyszło po jakiś 11 miesiącach od mojej wycieczki...
Winiety już nie posiadam, bo ile można trzymać takie świstki w aucie (...)


Kilkakrotnie pisaliśmy na forum, że okres przechowywania wykorzystanych winiet wynosi dwa lata liczone od końcowej daty jej ważności.
Jeśli wiesz gdzie kupowałeś winietę to możesz prosić o przysłanie mailem lub faxem jej kopii.
Proces odwołania powinien być opisany na wezwaniu, które otrzymałeś.
Dodatkowo jeśli dostałeś dwa wezwania to można próbować "zredukować" opłatę dodatkową - trzeba pisać pismo do Narodowego Dostawcy Usługi Opłat Drogowych (Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt).

O firmie ściągającej opłaty możesz przeczytać więcej na ich witrynie https://uai.group/de/impressum/.
Niestety języka niemieckiego nie znam.
Odpowiedz
#4
(18-10-2021, 14:30)eplus napisał(a): No gogle kojarzą tą nazwę z Ungarische Autobahn Inkasso, niestety. (...).

Masz racje istniała spółka córka w Krakwie.
Według aktualnego KRS 0000687179 od 08.07.2021 otwarto proces likwidacji spółki: UAI Polska Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością.
Odpowiedz
#5
W tej sytuacji niewiele to już pomoże, ale jeżeli ktoś czyta, to ponownie polecam zarejestrowanie i kupno przez https://ematrica.nemzetiutdij.hu/ , wtedy kupujemy i mamy z głowy te dwa lata przechowywania, samo się robi (tylko można gdzieś login i hasło zapisać).
Może następnym razem się przyda, powodzenia w załatwieniu sprawy
Odpowiedz
#6
I jak sytuacja się zakończyła? Mieliśmy dokładnie taka sama sytuację - winiety kupione, numery rejestracyjne poprawne, a przyszły 2 mandaty i nie wiemy co dalej zrobić...
Odpowiedz
#7
(21-03-2023, 10:44)kamilakamila napisał(a): I jak sytuacja się zakończyła? Mieliśmy dokładnie taka sama sytuację - winiety kupione, numery rejestracyjne poprawne, a przyszły 2 mandaty i nie wiemy co dalej zrobić...

Kilka postów wyżej pisałem: klikamy

Jeśli dokumenty, które otrzymaliście są po węgiersku to możesz przesłać mi ich czytelne skany na prywatna informację ze skanami dokumentów, które otrzymałaś jeśli są po węgiersku
Odpowiedz
#8
(21-03-2023, 10:44)kamilakamila napisał(a): I jak sytuacja się zakończyła? Mieliśmy dokładnie taka sama sytuację - winiety kupione, numery rejestracyjne poprawne, a przyszły 2 mandaty i nie wiemy co dalej zrobić...
Jak kupowałas tą winietę On-line czy na stacji benzynowej? Jeśli na stacji to masz potwierdzenie zakupu?
Odpowiedz
#9
(18-10-2021, 10:44)nikodem977 napisał(a): Witam. Dostałem 2 mandaty za brak winiety. Przy przyjeździe i przy powrocie, mimo że ją wykupiłem. Wezwanie do zapłaty przyszło po jakiś 11 miesiącach od mojej wycieczki...
Winiety już nie posiadam, bo ile można trzymać takie świstki w aucie, ale mam potwierdzenie wpłaty z karty, adres oraz godzinę zakupu, więc teoretycznie można dojść do tego... Chociaż wątpię żeby sprzedawca pomylił kategorie pojazdu przy bmw e46, a numery rejestracyjne pamietam były dobrze wpisane. 
Pomijając to...dostałem wezwanie od firmy UAI Lobmayer Group z Niemiec! Jest napisane, że należy zapłacić i w przypadku odwołania pieniądze zostaną od razu zwrócone. Nie podoba mi się ta firma, bo co mają Niemcy do Węgier. Nie ma żadnego potwierdzenia od węgierskiego organu tylko kilka zdjęć mojego samochodu. Coś to mi śmierdzi. Ktoś miał taki przypadek, może pomóc?
Firma z miasta Oberndorf, wysłane z miejsca Eggenfelden.
Odpowiedz
#10
Witam. Ja mam taka sytuację i mam zaplacić . Jak pana sprawa sie zakończyła?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 497 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,129 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 895 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Mandat nowego właściciela Trybal1 1 719 19-06-2023, 15:56
Ostatni post: Waldek
  Mandat z Węgier aniuutek 210 189,472 07-01-2022, 15:54
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości