Mapy google i drogi płatne
#11
(29-08-2018, 11:08)eplus napisał(a): Może z wydrukami tras Google? Bo trasy są chyba wyznaczane dynamicznie, mam wrażenie, że jeden tu wkleja trasę, a drugi nie rozumie, o czym gadka, bo widzi inną. Zresztą wystarczy zahaczyć myszą i trasa się zmienia według nie do końca określonych kryteriów.

Miałem na myśli że robimy listę tras a ktoś zainteresowany wybiera sobie właściwy wariant, wysyła sobie na telefon (oczywiście mając konto google) i w drogę Uśmiech
Odpowiedz
#12
Witam!
Jechałem ostatnio do Hajdúszoboszló tą trasą https://www.google.com/maps/dir/49.82105...m1!2b1!3e0 


Zaznaczyłem Unikaj opłat ale z tego co widzę to mogę mieć kłopoty bo przejechałem odcinkiem R2 od Zwolenia do Krivań , czy mam racje ,żę wpierniczyłem się na płatny odcinek i spodziewać się 500 Euro dodatkowej opłaty za krótkie wakacje? jechałem w poniedziałek, czy mogę w jakiś sposób dowiedzieć się czy zrobili mi zdjęcie?
Odpowiedz
#13
Auta osobowe do 3,5T po tych odcinkach R2 przejazd maja gratis, obowiązek opłat tylko e-myto dla aut powyżej 3,5T.  !
Odpowiedz
#14
(31-08-2018, 12:31)Sztasek napisał(a): ... nie masz racji w przypadku gdy jechałeś autem powyżej 3,5T.
Auta osobowe do 3,5T po tych odcinkach R2 przejazd maja gratis.

Dzięki, trochę mnie uspokoiłeś :Uśmiechandat z Węgier można przeboleć ale od Słowaków to już 500 Euro.
Na każdej słowackiej drodze ekspresowe tak jest? Rozumiem ,samochód osobowy < 3,5 t musi kupić winietę tylko na autostrady?
Odpowiedz
#15
Niektóre niewielkie odcinki słowackich ekspresówek i autostrad są wolne od opłat dla osobówek do 3,5T
czytaj > Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Odpowiedz
#16
Pisałeś wcześniej ,że drogi ekspresowe są wolne od opłat dla samochodów 3,5 t, także dalej nie wiem , chodzi mi o odcinek Zwolen - Detva
Na tej mapie jest na zielono czyli jest płatny czy nie ?https://www.emyto.sk/pl/specified-road-sections/map , bo nim właśnie jechałem
Odpowiedz
#17
https://www.ndsas.sk/en/charging/electronic-vignette

Tu jest chyba odpowiedź , takżę jestem w dupie, teraz pytanie czy na takich odcinkach zawsze mają kamery do kontroli? czy jest jakaś szansa na uniknięcie mandatu?
R2 Zvolen, east – Kriváň  18 km 
Odpowiedz
#18
Trochę to trwało, ale musiełem zatelefonować do słowackiego kolegi ... źle podałem info odnośnie ekspresówki R2.
Odcinek ekspresówki R2 od Zvolena do miejscowości Krivań (ok.20 km) jest płatny dla wszystkich pojazdów.
Odpowiedz
#19
Czy jest jakaś szansa na uniknięcie mandatu? kamera mnie nie złapała albo coś w tym stylu ?
Albo czy można to sprawdzić czy jestem na "czarnej liście"
w każdym odrazie nawigacja Google maps z zaznaczoną opcją  "unikaj opłat" to bardzo niebezpieczne narzędzie
Jeszcze jedno , po jakim czasie mam się spodziewać słowackiego mandatu?
Odpowiedz
#20
Słuszna uwaga, google prowadzi na płatną R2 nawet jeśli włączysz "unikaj opłat" ... dla mnie też jest nowością, że ten kawałek R2 jest płatny. Nie wybieram się na czasie w tamte strony, ale dobrze by sprawdzić, jakie tablice informacyjne ustawiono przy wjeździe na tą ekspresówkę.
Przed kilkoma minutami znalazłem info na słowackich www. o płatności tego odcinka.
Jeśli podczas przejazdu nie stał przy drodze furgon z "lunetą" to prawdopodobnie nie ma fotki...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 497 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Drożeją węgierskie autostrady i drogi szybkiego ruchu w 2022 r. Waldek 0 2,342 27-12-2021, 22:39
Ostatni post: Waldek
  Czy te drogi są płatne? Pytanie o alternatywę elemeleq 3 2,978 18-10-2016, 23:35
Ostatni post: fvg
  Mapy kurek 10 9,874 06-08-2012, 7:24
Ostatni post: kurek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości