Mezőkövesd - Zsóry
#61
Inforamcja ze strony basenu
http://zsory-furdo.hu/index.php?page=aktualnosci
Cytuję:
"Basen dzecy, kolkowy, basen z falac sa nieczynne." - i tu brak jakiejkolwiek informacji od kiedy do kiedy.....
-------

"Chcielibyśmy Państwa poinformować, że rozpoczęły się prace renowacyjne na terenie kąpieliska Zsóry.Z tego powodu pływalnia będzie nieczynna od 16-go marca 2015r
do czasu zakończenia prac.
Ze wszystkich pozostałych usług kąpieliska można korzystać bez jakichkolwiek przeszkód.
Dziękujemy za wyrozumiałość! " - czyli remont krytej pływalni od roku nie postępuje

Nie wiecie czy określenie "Basen dzecy" oznacza dziecięcy? On nie wymagał raczej w zeszłym roku remontu. Szkoda bo bez niego dla małych dzieci oferta basenu nie spełnia podstawowych oczekiwań.
Odpowiedz
#62
(17-02-2016, 10:00)jatomm napisał(a): ...rozpoczęły się prace renowacyjne na terenie kąpieliska Zsóry.
Z tego powodu pływalnia będzie nieczynna od 16-go marca 2015r do czasu zakończenia prac...

Nie działają (dane z ub.roku) :
- pływalnia
- podwójny basen rozrywki z hydromasażem, brodzik dla dzieci, basen z wodą zdrojową
- zewnętrzny basenik dla dzieci
- basen z falami
- okrągły basen dla dzieci
- Smutek ???
Odpowiedz
#63
(17-02-2016, 10:46)Sztasek napisał(a):
(17-02-2016, 10:00)jatomm napisał(a): ...rozpoczęły się prace renowacyjne na terenie kąpieliska Zsóry.
Z tego powodu pływalnia będzie nieczynna od 16-go marca 2015r do czasu zakończenia prac...

Nie działają (dane z ub.roku) :
- pływalnia
- podwójny basen rozrywki z hydromasażem, brodzik dla dzieci, basen z wodą zdrojową
- zewnętrzny basenik dla dzieci
- basen z falami
- okrągły basen dla dzieci
- Smutek ???

W zeszłym roku lipiec/sierpień było wszystko czynne oprócz pływalni - tego dotyczy informacja o remoncie trwającym od marca 2015.

Teraz pojawiła się (nie ma daty) informacja:
"Basen dzecy, kolkowy, basen z falac sa nieczynne"
Stąd moje pytanie i prośba (jeśli ktoś trafi na ten basen) o sprawdzenie czy węgrzy planują ten remont bez określenia terminu zakończenia czy jedna jakaś magiczna data istnieje. Chcę zarezerwować domek a bez basenu dla dzieci i basenu z falami będzie lipa.
Odpowiedz
#64
Bardziej precyzyjną informację znalazłem na angielskiej stronie basenu - też niestety bez planowanej daty zakończenia remontu:

Operated pools from 12. October 2015.:
- 3 medical hot water pools
- Whirlpool
- 2 childrens pool
- Adventure pool next to covered bath
- Medicinal hot water pools of twinpool
- Sauna World pools (plunge pool, medicinal pool, whirlpool)
- Nostalgie pool

Dont operated pools from 12. October 2015:
- Adventure pool
- Shallow pool
- Childrens pool
- Childrens padding pool
- Wawe pool
- Circle pool

Natomiast od przedstawiciela agencji turystycznej w Mezokovesd, poprzez którą planowałem wynająć domek uzyskałem taką informację:
"Poniższe informacje otrzymaliśmy od dyrektora uzdrowiska. Moim zdaniem, wszystkie baseny są otwarte na świeżym powietrzu w okresie letnim. Kryty basen i park wodny może nie być jeszcze zakończona."

I bądź tu człowieku mądry i rezerwuj domek w ciemno jeśli nie wiadomo czy ta część basenów (ważna przede wszystkim dla dzieci) będzie czynna czy nie.

Pozdo
Odpowiedz
#65
Jest jeszcze inny problem. Byliśmy kiedyś na basenie gdzie trwała rozbudowa . Baseny które nas interesowały były otwarte, ale cały czas czuliśmy się jak na budowie. Wszechobecny hałas i kurz. Więc weź jeszcze ten aspekt pod rozwagę.
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
#66
Z inforamcji otrzymanych bezpośrednio z basenów wynika, że wszystko będzie w lecie czynne.

Pozdro
Odpowiedz
#67
No to pięknie, planuję ten basen odwiedzić w najbliższy weekend... z dziećmi... Myślicie, że w jakimś punkcie turystycznym w Egerze uzyskam informację na temat aktualnie otwartych/zamkniętych basenów?
Odpowiedz
#68
Dzwoniłem przed chwilą do informacji turystycznej z prośbą o sprawdzenie i potwierdzenie co i do kiedy nie działa. Mają do mnie napisać jeszcze dziś napisać w tej sprawie
Odpowiedz
#69
Szybko działają Uśmiech jest już odpowiedź:

"4 pools in the thermal bath are closed in winter, one of them is a thermal pool, the other two are a child and a baby pool and the last one is the one belongs to the slides. The slides also don’t work in this season.
The other 8 pools (inside, outside, cold, warm water) are open.
There is an aquapark in Demjén (it is for 8 kilometres from the end of Eger), it can be interesting for kids too. It is inside a cave so the weather doesnt’t matter here."

Dzwoniłem jeszcze raz żeby dopytać o ramy czasowe, ale nie byli w stanie nic powiedzieć. Jak będę w przyszłym tygodniu na miejscu, to podejdę tam i może uda mi się kogoś zagadnąć. Jeśli uzyskam odpowiedź do kiedy będą stukać i pukać, to napiszę.
Odpowiedz
#70
Pierwszego maja w Zsory na kąpielisku jest wielki festyn. Na estradzie piosenki ludowe przeplatają się ze współczesną muzyką rozrywkową. Kolejna prezentacja to chyba jakieś widowisko obrzędowe w rodzaju chrzcin czy zaręczyn - jedna pani kąpie lalkę-dziecko, inna występuje w ślubnej sukni. Jak i w Polsce często bywa, panna młoda wygląda na 40+, widocznie brak wśród młodzieży kontynuatorów tradycji.

[Obrazek: 67dcc14595a71296.jpg]

Z bogatego programu wpadł mi w oko popis marionetek (to takie dziewczyny, które wymachują pałeczkami)
Szeroki uśmiech

[Obrazek: 52232b65a5225ef1.jpg]

i prezentacja tradycyjnej oraz współczesnej mody inspirowanej haftem miejscowego plemienia Matyo. Tu średni wiek uczestników był znacznie niższy (nie tylko wśród marionetek - w grupie hafciarek również), co lepiej wróży na przyszłość. Wielu kuracjuszy z uwagą obserwuje i rejestruje pokazy. Stoi kilka namiotów z lokalnymi wydawnictwami, przekąskami, jakieś stoisko sadowników czy ogrodników. Jak w mrocznych czasach komuny można też z tej okazji zakupić atrakcyjne artykuły przemysłowe - tylko, że obecnie dominuje przemysł chiński.

[Obrazek: 3224242ae67fcb84.jpg]

Można też się zapisać do partii.

[Obrazek: fa8f7a1c61c06d0c.jpg]

Pogoda nadal sprzyja, mimo przelotnych chmurek pogłębiamy wczorajsze poparzenia słoneczne.

[Obrazek: 8cc58af87bf2b1d7.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Tongue Mezokovesd asanek236 5 10,117 23-04-2016, 13:04
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości