Mezokovesd
#1
Tongue 
Witam , po 3-krotnym spędzeniu wakacji w Hajduszoboszlo , chcieliśmy sobie odmienić i wybraliśmy Mezokowesd . Czy ktoś coś na ten temat ?Zdziwiony Chodzi mi głównie o kwatery do wynajęcia na 3 osoby , coś o basenach i czy wieczorkami można gdzieś pospacerować.Dodgy W Hajduszo było super i na pewno na 1 dzień podskoczymy Język Za wszelkie info będę wdzięcznaUśmiech
Odpowiedz
#2
Rozumiem, że chodzi o Mezőkövesd Zsóry a nie o samo Mezőkövesd

Najpierw polecam

http://forum.wegierskie.com/Mez%C5%91k%C...Zs%C3%B3ry

Szczególnie ważna końcówka o remontach. Może tam warto podpytać lepiej poinformowanych Forumowiczów, czy nie traficie na przebudowę.
Co do pobytu, to ja polecam http://www.boglarkapanzio.hu/ . W budynku pensjonatu również dobra restauracja, blisko bocznego wejścia na baseny. Same baseny zróżnicowane, od lodowatego wielkiego pierścienia do basenów leczniczych. Otoczenie przyjazne do plażowania. Natomiast właściwie brak basenów z atrakcjami (oprócz sztucznej fali i kilku zjeżdżalni dla maluchów). Po Hajdu może to doskwierać. Sama dzielnica Zsory senna; wieczorne życie zamiera ze zmierzchem. To też duża zmiana w odniesieniu do Hajdu. Na spacery jak najbardziej.

Osobiście jako odmianę zdecydowanie polecam Eger. Tu trochę napisałem dlaczego:
http://forum.wegierskie.com/Pierwszy-raz...%87?page=5
Odpowiedz
#3
Dzięki , tak przeczuwałam i też miałam w zapasie Eger a po twojej podpowiedzi , raczej jestem przekonana do zmiany, pozdrawiam Oczko
Odpowiedz
#4
Cocodrilo1 ma racje Mezőkövesd Zsóry może okazać się nudne jeśli oczkujecie czegoś wiecej niż tylko moczenie się w basenach Wieczorem komletnie nie ma co robić, jest bodajże jedna pizzeria przy hotelu ( informacje z 2012 r bo wtedy ostatni raz tam byłem) i po za tym życie wieczorne się kończy Uśmiech Zdecydowanie w tej okolicy polecam Eger piękne miasto jest co zobaczyć i gdze pospacerowac a na kapielisko w Mezőkövesd Zsóry zawsze można wyskoczyć na jeden dzień bo to nie daleko
Odpowiedz
#5
Na terenie kąpieliska znajdują się bufety, w których przez cały dzień można kupić ciepłe i zimne posiłki i napoje. Naprzeciwko wejścia na baseny są stragany z owocami. W pobliżu są dwa sklepy, w których można zaopatrzyć się w artykuły spożywcze oraz hotele i pensjonaty z restauracjami (Boglárka Panzió, Rózsa Panzió) jest pizzeria i taras z grillem.
Większe markety spożywcze (TESCO, LIDL, SPAR) znajdują się w Mezőkövesd ok.4 km od kąpieliska.
Targ z warzywami otwarty jest w czwartki i soboty rano przy ul. Rákóczi 18 w okolicach dworca autobusowego.
Odpowiedz
#6
(18-04-2016, 21:08)wojti76 napisał(a): Cocodrilo1 ma racje Mezőkövesd Zsóry może okazać się nudne jeśli oczkujecie czegoś wiecej niż tylko moczenie się w basenach Wieczorem komletnie nie ma co robić, jest bodajże jedna pizzeria przy hotelu ( informacje z 2012 r bo wtedy ostatni raz tam byłem) i po za tym życie wieczorne się kończy Uśmiech Zdecydowanie w tej okolicy polecam Eger piękne miasto jest co zobaczyć i gdze pospacerowac a na kapielisko w Mezőkövesd Zsóry zawsze można wyskoczyć na jeden dzień bo to nie daleko

Żory są 3-4 km od centrum Mezokovesd, tam się jakieś życie toczy, oczywiście na miarę sennego "międzypolnego" węgierskiego miasteczka Szeroki uśmiech O! muzeum "rolnictwa" mają świetne, z tym, że to dla pasjonatów. Plus cała ta otoczka kultury Matyo, oni do dziś są ze swojego dumni i to wszędzie widać.
Jeśli chodzi o kąpielisko w Żorach to ja je akurat lubię, jest ciche, czyste, nieprzeludnione. Nie ma "parku wodnego"! jakaś niewielka zjeżdżalnia jest, ale generalnie tam się albo pływa, albo siedzi w gorących smrodliwych bajorkach Uśmiech Z atrakcji jest "fala" z tym, że od 2 lat pracuje tylko częścią dawnej mocy.
Jeśli chodzi o remont to dotyczył od zabytkowej krytej pływalni "sportowej", Reszta była i jest dostępna.
pzdr., PB
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mezőkövesd - Zsóry domekurenaty 305 190,036 06-11-2023, 17:38
Ostatni post: Pompa@



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości