Nocleg u Polaków
#1
Podczas pobytu na Węgrzech udało się Wam może znaleźć noclegi u osób znających język polski? Ja mam sprawdzoną bazę noclegową w Budapeszcie, natomiast ciekawi mnie czy w innych miastach też byłaby szansa na swobodne dogadanie się w ojczystym języku?
Odpowiedz
#2
Jest kilka takich miejsc. Przypomina mi się ogłoszenie "Domek u Renaty" - nocleg przy basenach termalnych. Ale miejscowości nie pamiętam. Jest też biuro HelkaTours - prowadzi je Polka. W Budapeszcie działa też niejaki Marton - Węgier, który mówi po polsku. I pewnie jeszcze coś by się znalazło, ale nie przychodzi mi teraz do głowy.

Pozdrawiam!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Osobiście /biorąc pod uwgę wrodzoną niechęć Węgrów do nauki języków obcych/ jestem zaskoczony jak wielu z nich potrafi rozmawiać całkiem komunikatywnie po polsku... szczególnie moich rówieśników a więc circa półwiekowców... już nie wspominam o takich oczywistościach iż w Hajduszoboszlo praktycznie nie ma szans się po polsku nie dogadać... osobiście przez minione kilkanaście lat spotkałem takich osób ze dwie dziesiątki... tak na szybko to w Nagyivan w autentycznym rodowym zamku hotelik i restaurację prowadzi Sandor Fekete bardzo dobrze mówiący po polsku a leżącym obok Tiszafured można liczyć na przygarnięcie przez rodzinę Hajdu. W urzędzie wojewódzkim w Heves spotkacie doktora Istvana Bali, biegle władającego sam nie wiem iloma językami ale w tym i polskim... w Mezokovest jest też jakiś domek z obsługą po polsku /to nie ten "u Renaty" aby?/... jak mi się coś przypomni, to dam znać.
Odpowiedz
#4
Może ktoś ma namiary na Polaków mieszkających w okolicach Heviz,Kesztehly i oferujących noclegi?
Odpowiedz
#5
Witam wszystkich Uśmiech W niedzielę w nocy wybieram się do Tiszaujvaros. Może ma ktoś namiary na noclegi w tej miejscowości? Interesuje mnie zakwaterowanie dla dwóch osób (pary) Uśmiech Pozdrawiam!
Odpowiedz
#6
Poszukuję noclegów najlepiej u Polaków. Możecie coś doradzić dla 2 os?
Odpowiedz
#7
Hej,
szukam noclegu w Budapeszcie u Polaków. Może ktoś coś polecić?
Odpowiedz
#8
"Domki u Renaty" - nocleg przy basenach termalnych. Mezokovesd
http://www.wegry-noclegi.pl/
Odpowiedz
#9
Witam, mam prywatny Dom w miejscowośći Mezokovesd zsory furdo czasami wolny.
Dom 350 m od basenów przy ul. Ciklamen. Dom składa się z dwóch mieszkań z osobnymi wejsciami. Parter to trzy sypialnie duży salon z aneksem kuchennym I jadalnia, lazienka z prysznicem I Wc. Pokoje pierwszy z podwojnym lózkiem, a dwa pozostałe są bliźniacze w każdym jest dwojka i jedynka. W salonie dodatkowo znajduje sie narożnik rozkładany na ktorym mogą przespać sie kolejne dwie osoby. Z salonu wyjscie na zadaszony taras. Górne mieszkanie jest mniejsze tylko dwie sypialnie w kazdej łóżko dwuosobowe i jedynka. Jadalnia z aneksem kuchennym, z nie wyjście na taras na piętrze od strony duzego odrodu, oczywiscie w mieszkaniu lazienka z prysznicem. Kazde, mieszkanie ma wysoki standard , calość remontowana rok temu, mieszkania wyposażone nie trzeba nic zabierać. Kazde mieszkanie ma swój bojler, kuchnia z indukcją plus wszystkie "sprzęty" kuchenne.Na ogrodzie mają gdzie dzieci pobiegać i w piłkę pokopać, ale mamy rownież cień pod dużymi brzozami, no i oczywiscie grill. Zainteresowanych o szczegołach poinformuje po kontakcie mailowym mojemezokovesd@gmail.com , prześlę zdjecia itd.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nocleg w pobliżu basenów w Miskolc platypus 2 3,334 13-08-2017, 19:40
Ostatni post: platypus
  Nocleg Nyiregyhaza, Eger - pomożecie? essence13 4 4,653 18-07-2017, 18:46
Ostatni post: essence13
  Węgry Dla Polaków - Alicja Udvari rustin 14 29,614 05-03-2014, 20:33
Ostatni post: rustin



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości