Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie
(02-07-2012, 20:06)fvg napisał(a): Może Bánki Donát Kollégium? Akademik ma genialna wręcz lokalizację - ul. Podmaniczky 8., tuż przy Nagykörút'cie. Cena za noc od osoby w pokoju dwuosobowym to 2500 HUF, czyli około 36 zł. Tutaj masa zdjęć z akademika.

Pozdrawiam Uśmiech

Czy możecie mi pomóc w znalezieniu namiarów na te akademiki? Jakiś kontakt w sprawie noclegów? Uśmiech
Odpowiedz
(15-02-2014, 21:23)Nyja napisał(a): Czy możecie mi pomóc w znalezieniu namiarów na te akademiki? Jakiś kontakt w sprawie noclegów? Uśmiech

Piszesz i masz:
Bánki Donát Kollégium, H-1065 Budapest, Podmaniczky utca 8.
Telefon główny: +361 312-5268, +361 373-0053, +361 373-0054, Tel./Fax: +361 353-2304
Referent: Kerek Sándorné +361 353-2304 ; e-mail: kerek.eva@koll.uni-obuda.hu
Odpowiedz
Dziękuję pięknie Uśmiech
Odpowiedz
Witam Uśmiech To mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieję, iż nie ostatni.

Na początku marca jadę na weekend do Budapesztu z osobą towarzyszącą. Jako ze oboje lubimy robić zdjęcia, chcielibyśmy spędzać noce gdizieś blisko centrum, blisko najładniejszych zabytków.

Jako, że zamierzamy spędzić 2 noce, myślę, że cena ~350 zł byłaby miła.

Jeśli już samemu szukać to w jakim dystrykcie (dzielnicy?) najlepiej szukać noclegu, tak by w te 3 dni móc zobaczyć jak najwięcej ciekawych rzeczy (preferujemy wyprawy piesze, ale pewnie bloczek 10 biletów zostanie zakupiony).

Czy ulica Szt. Istvan krt jest dobrą opcją na nocleg (znajomy podal, iż na tej ilicy znajduje sie jakis ciekawy hostel).

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi Uśmiech
Odpowiedz
Kurczę... wyszukałem fajne miejsce, opisałem lokalizację hotelu, itp. i dopiero wówczas zorientowałem się, że przez pomyłkę sprawdziłem cenę pokoju jednoosobowego, nie dwu- Uśmiech Jako że się już naprodukowałem, to póki co nie usuwam, bo hotel faktycznie ładny i może warto dołożyć trochę grosza. No ale do rzeczy:

W tym przedziale cenowym (założyłem, że jedziesz w weekend 7-9.03 - termin też ma spore znaczenie przy rezerwacjach niekiedy Oczko) jedną z ciekawszych opcji wydaje się Residence Baron przy ulicy w V. dzielnicy.

Hotel jest bardzo ładny (to już sobie zobaczysz na zdjęciach) i - co dla Was najważniejsze - jest świetnie ulokowany. Dwuminutowy spacer będzie Was dzielił od takich atrakcji do fotografowania:

[Obrazek: 8YQZSHK.jpg]

[Obrazek: EU02dDM.jpg]

Kolejne 5 min. i taka znów panorama:

[Obrazek: lkObSXP.jpg]

Chyba powinno być okej Uśmiech

Jeszcze mapka poglądowa:

[Obrazek: R7L6OSx.png]
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Jedziemy w następny weekend od proponowanego :-) Przyznaję jednak, że hotel wygląda znakomicie, podobnie jak i sama okolica. Te 200 zł dopłaty to może być problem dla studenckiej kieszeni, jednak... jeśli nie będzie z tym problemów to z całą pewnością zdecydujemy się już na to Uśmiech

Poza tym dziękuję za zdjęcia. Okazało się, że znajomemu chodziło dokładnie o 2night hostel który znajduje się jednak , jak pokazuje Google Maps, tylko 3 kilometry dalej, bliżej Parlamentu. Ale okolica ta sama, a to też dla nas jest ważne.

Bardzo dziękuję za pomoc Uśmiech
Odpowiedz
Też niezłe miejsce - blisko dworzec Nyugati, Wyspa Małgorzaty. No i linia tramwajów 4 i 6, przy pomocy której można dostać się w wiele interesujących miejsc.

Musicie jednak liczyć się z tym, że ulica ta żyje całą noc. Może być trochę głośno, ale pewnie do przeżycia.

No to miłego wyjazdu! Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Mam jeszcze jedno pytanko.

http://www.booking.com/hotel/hu/artist-r...ck_to_sr=1 hostel ten widzę znajduję się w niedalekiej okolicy dworca Keleti oraz Hali Targowej. Z ostatniego pobytu parę lat temu w Budapeszcie pamiętam mniej więcej właśnie tę okolicę (gdieś jest również Politechnika). Mam pytanie czy okolica ta również należy do "żyjących" wieczorami i nocą oraz czy jest to dobra baza na piesze zwiedzania.

Dodatkowo też kwestia podatku miejskiego (1.5E). Jak rozumie zostanie ona pobrana w recepcji przy zameldowaniu się i można płacić forintami, tak ?
Odpowiedz
Mam przeczucie, że sprawdziłeś adres tego miejsca w Google Maps, które, nie wiedzieć czemu, myli ulicę Rákocziego z placem tegoż. A ten z kolei wcale nie jest tak blisko dworca Keleti. Przeanalizuj mapę jeszcze raz (link Lokalizacja na wklejonej przez Ciebie stronie powinien przyjść z pomocą).

Ten hotel jest przy ten samej ulicy, co opisywany wcześniej hostel - 2night hostel. Nazwa jest inna, ale ulica jest na tyle duża, że na różnych odcinkach ma różne nazwy. Nazwa ogólna to Nagykörút. Czyli podobne plusy (dobra komunikacja) i minusy (hałas).

Opłata klimatyczna zostanie pobrana przez oferującego nocleg.

Pozdrawiam Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Dziękuje za wszystkie informacje. Zdecydowaliśmy się na wspomniany wcześniej http://www.booking.com/hotel/hu/tonight-...map_opened głównie ze względu na lokalizację i możliwość późnego wymeldowania się Uśmiech Koszt 2 noclegów dla 2 osób - 57 euro.

Po powrocie z całą pewnością opiszę wrażenia z samego zakwaterowania Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 376 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 301 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 556,888 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,998 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 320 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości