Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie
#91
Witam i pozdrawiam wszystkich Uśmiech

Pod koniec sierpnia planuję wybrać się motórem na objazdówkę po Węgrzech. Kilka dni w Budapeszcie, następnie przejazd na północny wschód, później południe, na parę dni nad Balaton i powrót ulubionymi trasami 84 i 86 przez Rajkę do domu.

Z racji wybranego środka transportu chciałbym maksymalnie ograniczyć ilość bagażu, dlatego rezygnuję z namiotu na rzecz jak najtańszego noclegu pod dachem.

Pytania mam następujące:
który tani hostel/akademik/kwatera dysponuje własnym miejscem parkingowym (za płotem), na którym będę mógł zostawić na noc motór i spać spokojnie? Ewentualnie gdzie w Budapeszcie nieopodal hosteli są jakieś parkingi strzeżone 24h?

Jeszcze jedna rzecz: potrzebny będzie od czasu do czasu internet. Nie posiadam brzydkich dotykowych telefonów, a laptopa na wyjazd brać nie będę, z tego samego powodu, co namiotu, więc z miejskiego hotspotu nie skorzystam. Można wejść na neta gdzieś w mieście, np. w bibliotece czy informacji turystycznej? Może jakieś kafejki internetowe się ostały? Chyba, że przyniosę podwawelską i mi w hostelu pozwolą pogodę sprawdzić.
Odpowiedz
#92
Witam,
w drodze na Chorwację chcę spędzić 3 dni (2 noclegi) w Budapeszcie. Chyba zdecyduję się na nocleg w Kocsis Szálló, napisałem do nich maila, tylko nie wiem czy zdąrzą do jutra odpowiedzieć. Czy w razie czego można tam podjechać bez rezerwacji? Jak jest z dojazdem do tego miejsca? Czy jest tam gdzies miejsce do bezpiecznego zostawienia samochodu? Podczas tych 3 dni chcę po mieście poruszać się komunikacją miejską, także przydałoby się jakieś miejsce do zostawienia auta. Dzięki z góry za pomoc Uśmiech pozdrawiam
Odpowiedz
#93
Co prawda dopiero będę się wybierał do Budapesztu i warunków noclegowych nie sprawdziłem, ale jakby ktoś był akurat na tym etapie to:
- Mathias Hostel - http://mathiashostel.com/
Zaproponowali mi cenę 16470 HUF + 3% tourist tax za pokój 2 osobowy na 3 noce (pokój z łazienką).
Czyli ok 250zł -> 42zł/os/noc
Na zewnątrz parking obstawiony kamerami płatny dodatkowo 1000 HUF.
Co ciekawe normalnie na stronie mieli zaznaczony brak miejsc w tym terminie. To samo przez hostelworld.com - a na maila odpisali że nie ma problemu, więc warto napisać.

- Silk Road Hostel - http://www.silkroad.hu/index_en.htm - http://www.booking.com/hotel/hu/silk-roa...el.pl.html
Za pokój bez łazienki z płatnością z góry bez możliwości anulowania (przez booking.com) wyszło ok. 207zł (wszystko już wliczone)
- czyli ok. 34zł/os/noc.
Dostępny spory parking za budynkiem. Na booking.com było zaznaczone, że to ostatni pokój i faktycznie - po rezerwacji zniknął z różnych rezerwacyjnych portali.
Odpowiedz
#94
(04-08-2012, 12:41)lengyel napisał(a): Pytania mam następujące:
który tani hostel/akademik/kwatera dysponuje własnym miejscem parkingowym (za płotem), na którym będę mógł zostawić na noc motór i spać spokojnie? Ewentualnie gdzie w Budapeszcie nieopodal hosteli są jakieś parkingi strzeżone 24h?

Akademik ELTE Nagytétényi úti Kollégium (ich strona) ma taki parking.


(04-08-2012, 12:41)lengyel napisał(a): Jeszcze jedna rzecz: potrzebny będzie od czasu do czasu internet. Nie posiadam brzydkich dotykowych telefonów, a laptopa na wyjazd brać nie będę, z tego samego powodu, co namiotu, więc z miejskiego hotspotu nie skorzystam. Można wejść na neta gdzieś w mieście, np. w bibliotece czy informacji turystycznej? Może jakieś kafejki internetowe się ostały? Chyba, że przyniosę podwawelską i mi w hostelu pozwolą pogodę sprawdzić.

We wspomnianym wyżej akademiku przy portierni stoją komputery. Można za darmo skorzystać z Internetu. Poza tym kafejki w mieście. Przy Oktogonie np. jest kilka.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#95
(04-08-2012, 17:52)dedkam napisał(a): Witam,
w drodze na Chorwację chcę spędzić 3 dni (2 noclegi) w Budapeszcie. Chyba zdecyduję się na nocleg w Kocsis Szálló, napisałem do nich maila, tylko nie wiem czy zdąrzą do jutra odpowiedzieć. Czy w razie czego można tam podjechać bez rezerwacji? Jak jest z dojazdem do tego miejsca? Czy jest tam gdzies miejsce do bezpiecznego zostawienia samochodu? Podczas tych 3 dni chcę po mieście poruszać się komunikacją miejską, także przydałoby się jakieś miejsce do zostawienia auta. Dzięki z góry za pomoc Uśmiech pozdrawiam

Jasne, że można bez rezerwacji. Myslę, że powinny być miejsca. Jeśli chodzi o dojazd nie należy on do wyjątkowo skomplikowanych. Odnośnie tego parkingu - nie mam pojęcia. Na pewno jest parking przed hotelem, ale nie jest on strzeżony.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#96
Hej,może troche odbiegne od tematu od taniego noclegu wręcz do darmowego,ale zorientowałam się że samolot powrotny z Budapesztu mamy bardzo wcześnie rano i zaczełam rozważać opcje spędzenia ostatniej nocy,a właściwie jej skrawka na lotnisku. I stąd moje pytanie - czy lotnisko w Budapeszcie jest czynne całą noc i bez problemu da się tam przeczekać? I czy transport na lotnisko kurusje całą noc?

A by nie robić offtopu - napisałam dziś z zapytaniem o rezerwacje do Kocsis Szallo i dostałam wręcz błyskawiczną odpowiedź więc nie wiem dlaczego niektórzy nie doczekali się od nich informacji zwrotnej.
Odpowiedz
#97
@doma
Ja wiem dlaczego Oczko.
Mają głupi system wysyłania wiadomości ze strony, który daje ograniczony czas na napisanie wiadomości.
Wkurzyłem się. Po napisaniu dość długiego zapytania w dwóch językach, wypełnieniu pól różnych w formularzu po kliknięciu wyślij - wszystko wyglądało ok.
Pojawiło się jakieś zdanie po węgiersku - najpierw pomyślałem że to zwykłe "dziękujemy za wiadomość" czy coś w tym stylu, ale po wrzuceniu do google.translatora wyskoczyło "minął twój czas sesji" albo jakoś tak.
Więc napisałem wiadomość w notatniku, jeszcze raz wypełniłem formularz, wkleiłem wiadomość i od razu wysłałem. Poszło już normalnie, a odpowiedź miałem w ciągu godziny...
Radzę więc sprawdzać jaki komunikat się wyświetla po wysłaniu wiadomości ze strony (nie tylko tej, bo w różnych miejscach taki system działa).
Odpowiedz
#98
(07-08-2012, 22:16)doma napisał(a): I stąd moje pytanie - czy lotnisko w Budapeszcie jest czynne całą noc i bez problemu da się tam przeczekać? I czy transport na lotnisko kurusje całą noc?

Pociągi z Dworca Zachodniego (Nyugati pu.) kursują całą dobę. W nocy po prostu odpowiednio rzadziej - co godzinę, półtorej. Dlatego też proponowałbym zostać na noc w mieście (wspomniany dworzec jest w "centrum") i podjechać na lotnisko na jakiś czas przed odlotem. Nie mam pojęcia, czy Samolot Ferihegy jest czynne całą dobę. Ale kilka godzin przed odlotem musi być chyba otwarty, a wcześniej nie chcecie przyjeżdzać, prawda?

Pozdrawiam!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#99
Świetnie, dzięki za odpowiedź Oczko znalzłam też na jakimś forum lotniczym, że terminal T2 jest czynny całą dobę i takich 'mądrych' jak my jest więcej!

a co do dworca, to kojarzysz może czy jest tam jakaś przechowalnia bagażu?
Odpowiedz
Jest - automaty na pewno (mniejszy 400 Ft i większy 600 Ft/24h), ale powinna być i klasyczna przechowalnia. Na czas godzin pracy można też zostawić nieodpłatnie bagaż w centrum pasażera. W razie kolejnych pytań, proszę o otwarcie nowego tematu. My tymczasem wracamy do dyskusji o tanich noclegach...

Pozdrawiam!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 254 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,901 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,268 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Od dzisiaj więcej płacimy za taksówkę w Budapeszcie Waldek 0 519 06-03-2023, 11:58
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości