Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie
(13-02-2013, 16:08)miro_84 napisał(a): Mamy ze znajomymi zabookowany nocleg w Kocsis Szálló 16.02-19.02.2013. Zachęciły mnie wpisy na forum oraz cena noclegu. Wrażenia opiszę po powrocie Uśmiech

Patrząc po dacie miro_84 już powinien być w domu.Uśmiech
Ciekawe jak wrażenia?
Jestem zainteresowana, bo sama się zastanawiam.
Odpowiedz
julka ... i znów przychodzisz mi z pomocą - DZIEKUJE :o)

pozdrowienia i głębokie ukłony :o)
Odpowiedz
Cała przyjemność, gdy informacje mogą się przydać.

Pozdrawiam serdecznie.Uśmiech
Odpowiedz
Sorry za zwłokę, ale niestety podczas wyjazdu nie trafiłem ze zdrowiem i trochę rozłożyło mnie przeziębienie, także po powrocie od razu wylądowałem na L4. Wrażenia odnośnie Kocsis Szallo pozytywne. Za cenę ok. 33-35zl / os. naprawdę nie ma co narzekać Uśmiech Mieliśmy pokój 3 osobowy na 6 piętrze tego wieżowca. Hostel wygląda jak wielki akademik, a zdjęcia ze strony w pełni oddają to co jest w środku. Jak na moje oczekiwania jest czysto i schludnie, luksusów się tam nie spodziewłem. W pokoju były 3 szafy (do każdej osobne klucze), stolik, krzesła, szklanki, lodówka, TV (parenaście kanałów - głównie węgierskie + kilka niemieckich np. eurosport), osobno łazienka i WC (w dość przyzwoitym stanie), w szafach ręczniki (2 małe dla każdego, ale i tak braliśmy swoje) oraz pościel, którą należało sobie ubrać. Nie ma czajnika elektrycznego, ale kawę czy herbatę można sobie kupić na dole w automacie. Ja ze względu na lekarstwa potrzebowałem gorącej wody i bez problemu mi ją zagrzali na recepcji. Dostałem nawet żelazko, bo chciałem sobie wyprasować koszulę - trzeba było tylko wpisać się do zeszytu. Także dla osób, które traktują to miejsce tylko i wyłącznie do spania - śmiało polecam. Nie jest to hotel, tylko hostel i nie ma co się łudzić, że codziennie chodzi tam służba i zmienia pościel czy ręczniki. Dla osób z dziećmi może niekoniecznie to miejsce - w takim przypadku chyba bardziej trzeba czegoś z normalnym aneksem kuchennym...no ale ja się nie znam - nie mam dzieci Język
Pod kątem komunikacyjnym również nie ma co narzekać - niby jest to XI-ta, czy jakaś tej wielkości, dzielnica (teoretycznie odległa), ale niedaleko jest przystanek autobusowy (5 -7 min pieszo). Do centrum co chwilę jeżdzą autobusy - my głównie wybieraliśmy te przyspieszone linie (4 przystanki do centrum, ok. 15 min). Polecam stronę http://utazastervezo.bkv.hu/tervezo/index.php?lng=eng która generuje trasę podróży. Przylecieliśmy samolotem i dzięki tej stronie od razu wiedziałem, gdzie się przesiąść, ile przystanków jechać itp. Najwygodniej kupić sobie od razu bilet parodniowy (w naszym przypadku był to 72h za 4150 HUF - http://www.bkv.hu/en/travel_cards), niestety na lotnisku w RELAY'u nie mieli parodniowych, a automat nie przyjmował banknotów, także skończyło się na kupnie biletu jednorazowego, a dopiero potem na metrze tego 3-dniowego. Podróż z lotniska do Kocsis Szallo to ok. 1h (bus, metro niebieskie, bus).

W razie pytań służę pomocą Uśmiech Pod kątem taniego noclegu Kocsis Szallo zdało u mnie egzamin Oczko
Odpowiedz
Witaj miro_84 !!!

Z nieba mi spadłeś z tymi informacjami, mam zamiar zarezerwować ten Hostel dla siebie i dzieciaków (zaproponowali mi nocleg z dwójką dzieciaków za 14 400 HUF cztery noce) - co będzie to będzie :o) Planujemy raczej cały dzień przesiadywać gdzieś na pływalniach, skwerach, placach zabaw itp. a na wieczór dopiero wracać do Hostelu. Jeśli mógłbyś napisać mi szczegółowy plan dojazdu z lotniska do Hostelu (łącznie z numerami autobusów, ilości i nazw przystanków początkowych, przesiadkowych i końcowych jak również punktów orientacyjnych) bo to rzecz bardzo ważna podczas podróży z dzieciakami na karku:o)

Za wszystkie wskazówki z góry dziękuję :o)

P.S.

Życzenia rychłego powrotu do zdrówka :o)
Odpowiedz
nie wiem w jakich godzinach przylatujesz, więc daję przykładowy plan przejazdu z lotniska wygenerowany w pdfie:
http://www.speedyshare.com/JS7EY/Ferihegy-Kocsic.pdf

W skrócie: z lotniska busem 200E 8 przystanków (Kobánya-Kispest M), potem niebieskie metro M3 9 stacji (Ferenciek tere), a na końcu busem przyspieszonym 173E 4 przystanki (Kelenföld, városközpont).

Ogólnie odsyłam do strony:
http://utazastervezo.bkv.hu/tervezo/index.php?lng=eng

Należy wpisać przystanki:
Od: [repülőtér és leszálló pálya] Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2B
Do: Megálló: 173E autóbusz (Kelenföldi pályaudvar felé) - Kelenföld, városközpont

Potem kierujesz się do najwyższego budynku (góruje nad blokami).

Odnośnie Kocsis Szallo mogę jeszcze dodać, że w tym wieżowcu trochę głosno pracowała wentylacja w łazience, więc niektórym może to przeszkadzać w spaniu. Ja z tym problemu nie miałem. Możliwe, że da się jakoś przykręcić wywiew, ale nie próbowałem. Ogólnie jak na taki "głęboki PRL" naprawdę nie jest źle Uśmiech
Odpowiedz
miro_84 - PIĘKNIE DZIĘKUJE !!!
Odpowiedz
Czy mógłby ktoś mi pomóc znaleźć w miarę tani nocleg w Budapeszcie, w okolicach drogi M3. Chodzi mi o dość bezproblemowy dojazd na tor Hungaroring. nocleg dla 4 osób na 4 noce.Proszę o pomoc Uśmiech
Odpowiedz
Wyścigi Formuły 1 ściągają do Budapesztu rzesze turystów. Może być ciężko o tani nocleg w tym terminie. Pogrzebałem trochę w necie i moją uwagę zwrócił ten hotel. Cena za noc w pokoju dwuosobowym w czasie zawodów to ok. 250 zł, czyli 125 zł za osobę, więc chyba nie najgorzej.

Według Google Maps dojazd do Hungaroring zajmuje 13 minut:

[Obrazek: raqhk9.png]
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Tutaj jeszcze informacja, jak dojechać z centrum na tor Hungaroring.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 345 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 298 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 556,413 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,900 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 317 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości