Noclegi w Zalakaros
#1
Szukam noclegów na ostatni tydzień lipca dla 4 osobowej rodziny . Możecie coś polecić albo czy warto jechać w ciemno. Przeglądałam oferty ale nic ciekawego nie znalazłam .
Odpowiedz
#2
Praktycznie wszystkie domy w pobliżu kąpieliska oferują pokoje lub apartamenty. Myślę, że można w ciemno. Pamiętaj jednak,że wtedy trzeba troszkę pochodzić ,-) kwadrat ulic sobie wybrać 400m/ 400m :-)
Odpowiedz
#3
Właśnie dwie nocki temu wróciłem z Zalakaros. Miejscowość nie wygląda na przepełnioną. Też sądzę, że można próbować w ciemno. Należy wiedzieć, że znaczna ilość wynajmujących pokoje jest tylko węgierskojęzyczna. Nie polecałbym Dora Studio Apartmanok (google maps i booking). Trudności w porozumieniu pomimo aktywnej rezerwacji poprzez Booking - do teraz nie wiem o co chodziło. Natomiast na tej samej ulicy Gesztenye utca jest domek z super warunkami - sprawdziłem. Starsi ludzie tam mieszkający niestety nie znają innych języków, ale posiłkują się znajomymi sąsiadami. Po drugiej stronie tej uliczki jest Aranyszarvas Etterem, w której można spotkać zajadających Niemców ( śniadania, obiady, kolacje). To co jadłem było dobre.

[Obrazek: JaUr25y.jpg]

W tym domku wynajęliśmy czysty i dobrze wyposażony apartamencik z dużym tarasem.
Odpowiedz
#4
To rozumiem jest domek tych starszych ludzi?
Odpowiedz
#5
Napisałem,że oni tam mieszkają. Czyje to jest - nie wnikam. Z zabawy w detektywa wynika, że ich syn?? mieszka dwie działki dalej i prowadzi taką samą działalność.
Odpowiedz
#6
W ogóle nie podpisałeś obrazka, dlatego pytałem.  Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#7
Shocked 
(05-07-2018, 20:59)eplus napisał(a): W ogóle nie podpisałeś obrazka, dlatego pytałem.  Szeroki uśmiech

 ... na "obrazku", po lewej stronie info na niebieskim tle: A...ppartement Frei    Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#8
Czyli to jest d0m tych staruszków, a nie ap@rtament u Dory? Zarezerwowałeś przez Bo0king Dorę i "spławili" Cię? Nieładnie z ich strony.
App@rtement Frei to nazwa pensjonatu dziadków?  Szeroki uśmiech Przypomniałeś mi Siemiona, jak w filmie wspominał słowa ojca: Tu leży pochowany Szkop, nazywał się Achtung Minen (tabliczka wyglądała jak krzyż na polowej mogile). Ojczulek nie znał niemieckiego i były to jego ostatnie słowa.  Smutek
Będziemy wdzięczni za dokładny  adres tej dobrej kw@tery, jeśli nie tajemnica. Choć jeśli ktoś się uprze, można szukać na Google SV w okolicach Aranyszarvas Etterem, aleja kasztanowa. Oczko
Próbowałem, ale Goglowóz z kamerami jeszcze ulicą Kasztanową w Z. nie jeździł - biała plama.
Zdziwiony Zdziwiony Zdziwiony Zdziwiony
Odpowiedz
#9
eplus dobrze to wydedukowałeś. Co prawda pod zdjęciem napisałem " W tym domku wynajęliśmy ..." Zdjęcie dlatego, gdyż nazwy żadnej nie doszukałem się i oczywiście "papierów" czyli rachunku też nie było. W Etterem po drugiej stronie ulicy było 10% zniżki na podstawie wizytówki, tylko na tej wizytówce był inny adres  Zdziwiony.
Wracając do bukingu w Dorze naprawdę nie wiem o co tej pani chodziło. Zrozumieliśmy, że raz nie zgadza się jej "coś" a po chwili "to" już jest w porządku a nie zgadza się coś innego. Pani gdzieś dzwoniła, gdzieś chodziła, a my czekaliśmy i szukaliśmy jej z google translatorem niestety. Odnosiło się wrażenie nieoczekiwanego gościa, przy czym nawet nie raczyła sprawdzić dokładnie personaliów. My oczywiście dysponowaliśmy wydrukami rezerwacji z Booking (niestety po polsku), co w niczym nie pomagało. Dobrze , że zrozumiała naszą rezygnację (może się z niej ucieszyła) ale nazajutrz na Booking była informacja, że goście się nie pojawili. Wtedy do głowy nam nie przyszło, żeby dzwonić do polskiego operatora Booking. Ważniejsze wydawało się poszukanie innego noclegu. Zadzwoniliśmy po powrocie i całą sprawę wyjaśniliśmy. To było nasze pierwsze potknięcie z tego typu rezerwacją ale nie z winy operatora.
Odpowiedz
#10
Poszukajcie kwatery na ulicy Akácfa ut. (ulica). Można również w ciemno. Najlepiej podejść/podjechać pod dom nr 13 i nawet jeśli tam nie będzie miejsca, to nie sądzę, żeby pani Margit zostawiła Was bez pomocy. W zasadzie nie powinno być większego problemu ze znalezieniem czegoś w ciemno.
Dlaczego polecam akurat ulicę Akácfa ut.? Bo super położona - do term 10 minut na piechotę, spokojnie, świetna, wakacyjna atmosfera... Byłem w Zalakaros w sumie 5 razy (pierwszy raz w 2002) i za każdym razem na tej ulicy (ale w różnych domkach, bo z reguły decyzja o wyjeździe zapada w ostatniej chwili i miejsca, gdzie chciałbym nocować są z reguły już zajęte).

Jeśli chodzi o termy, to jest to według mnie najlepsza miejscówka na Węgrzech - byłem w Bükfürdö, Sárvárfürdö, Hajdúszoboszló, Miskolc tapolca i w kilku małych, kameralnych. Ale tylko do Zalakaros wracałem i na pewno jeszcze kiedyś tam pojadę. Acha, jeśli ktoś wybiera się do Budapesztu na dłużej niż 3 dni, to wizyta w Széchenyi gyógyfürdő jest obowiązkowa. W pobliżu Zalakaros jest Heviz - bardzo polecam. Więcej informacji na temat Heviz w necie. Ale naprawdę warto.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zalakaros kilianmar 26 32,086 10-08-2021, 15:31
Ostatni post: elkesz
  Tanie noclegi w Hajduszoboszlo Dbest 26 23,647 16-07-2018, 14:58
Ostatni post: maj0nez
  Noclegi w Hajduszoboszlo/okolice/Debreczyn damianock 10 8,949 12-08-2017, 18:59
Ostatni post: damianock
  Tanie noclegi przy basenach termalnych Aga23 3 7,010 07-08-2017, 15:32
Ostatni post: maj0nez
  Sarvar czy Zalakaros (z małymi dziećmi)? anissa 1 2,978 24-07-2017, 10:26
Ostatni post: jolanta631



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości