Nowy/nowa na forum? Przedstaw się!
Ja również pozdrawiam Zamość i zapraszam do odwiedzenia tego wspaniałego miasta.Starówka jest po prostu przepiękna.
Odpowiedz
Cześć. Adam (52 lata), znam podstawy węgierskiego ale tylko w mowie. Czytanie z trudnością, a o pisaniu nie myślę. Pilotowałem wycieczki do Budapesztu i po innych miastach w Węgrzech. Szczególnie interesuje mnie kontakt z amatorami rzeźbiarzami.
Odpowiedz
Cześć,

nie mam pojęcia, czy mamy to jakichś rzeźbiarzy, ale kto wie... Uśmiech Miłego pobytu na forum!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
czołem,

no to witam się :-)
i od razu pytam , planujemy we wrześniu wyjazd na Węgry samochodem ok. 2 tygodnie - celem jest WINO - winnice - papryka - salami :-) i są to moje pierwsze kroki na forum ale , czy mozecie mi polecić regiony lub nawet konkretna trasę która będzie przekrojem Węgierskiej kultury kulinarnej , z góry dziękuję za pomoc
Odpowiedz
Witam Dokek! Jeżeli chodzi o kulinaria, to z pewnością wschodni rejon Węgier. Eger - Kalocsa - Szeged czyli wino i papryka w jednej trasie Uśmiech

Poszukaj na forum, na pewno znajdziesz ciekawe informacje dotyczące Twojego pytania, szczególnie jeżeli chodzi o temat wina. Zapraszam do odpowiednich działów Uśmiech
Odpowiedz
Cześć!

Nazywam się Piotrek, jestem tegorocznym maturzystą, który postanowił wyjechać z dziewczyną po ostatnich egzaminach na parę dni do Budapesztu. Poprzednie zdanie tłumaczy zainteresowanie się forum. Uśmiech

Interesuję się przede wszystkim muzyką, dziennikarstwem i informatyką. Motoryzacja (motocykle i quady w znacznej mierze) także tworzy obszar moich zainteresowań. Oprócz tego wyżywam się graficznie na tabletach czy w innych fotoszopach. Kolejne bardzo ważne hobby to fotografia i... gotowanie.

Przeglądam Wasze forum od paru tygodni i utwierdzam się w przekonaniu, że Węgry to świetny wybór na wycieczkę.

Szkoda tylko, że pogodę zwiastują niefajną (03-06 do 08-06). Smutek
No ale cóż, jakoś spróbujemy się odnaleźć nawet i w niepogodę.

Rejestruję się, bo jestem pewien, że to będzie pierwsza aczkolwiek nie ostatnia wyprawa na Węgry - kolejne zapewne bardziej objazdowe (zawsze powtarzałem, że na samochód / motocykl zapracuję przed studiami Język)

Jeszcze raz cześć, witam, pozdrawiam!
Odpowiedz
Witamy i zapraszamy do podzielenia się wrażeniami ze swoich wojaży Uśmiech
Odpowiedz
Postaram się na bieżąco dzielić wrażeniami, a pełną relację zrobię po powrocie (nie biorę notebooka, bo tylko czas będzie zabierał, a zdjęcia będę musiał "wywołać" w domu w Lightroomie..) Uśmiech
Odpowiedz
No to czekamy na relacje Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Witam wszystkich!

Nazywam się Aneta (28 lat). W przeciwieństwie do większości na tym forum jestem totalnym świeżakiem. Dopiero zaczynam swoją przygodę z językiem i kulturą Węgier.
Ludzie często mnie pytają, dlaczego węgierski. Mam dwie ulubione odpowiedzi:
- bo każdy mnie o to pyta.
- z miłości do Tatr.
Obie odpowiedzi są prawdziwe Uśmiech Poza tym, chcę się przekonać czy Węgry, choć tak bliskie geograficznie są naprawdę tak "egzotyczne" i "inne" jak się wielu ludziom wydaje. W związku z tym interesuje mnie praktycznie wszystko, co węgierskie. Zwłaszcza ślady wpływu kultury węgierskiej na polską i odwrotnie.

Mam nadzieję, że jakoś ze mną wytrzymacie Język
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chce mi się śmiać... fvg 145 144,975 07-11-2023, 22:29
Ostatni post: adamlca
  Prośba o zamówienie płyt DVD na vatera.hu nonamez0 0 616 17-02-2023, 9:46
Ostatni post: nonamez0
  Rośnie płaca minimalna i gwarantowana płaca minimalna na Węgrzech w 2023 roku. Waldek 0 466 15-12-2022, 23:49
Ostatni post: Waldek
  Rośnie liczba dyplomatów rosyjskich na Węgrzech Waldek 4 875 10-12-2022, 16:20
Ostatni post: Slavekk
  Kolejna fabryka akumulatorów na Węgrzech Waldek 1 956 04-11-2022, 10:28
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości