OMEGA festiwal 12-14 sierpnia
#1
Menedżer Omegi András Trunkos zakomunikował, że w miejscowości Őriszentpéter od 12 do 14 sierpnia odbędzie się jeden z najbardziej ekscytujących festiwali rockowych wszech czasów "60 lat 60 piosenek" i te  trzy dni będą dotyczyły Omegi.

Zespół poniósł nieodwracalne straty, po śmierci w 2020 roku,  klawiszowca László Benkő i basisty Tamása Mihály , w zeszłym roku odszedł wokalista, motor zespołu János Kóbor. Omega pozostała tylko w naszej pamięci. Fani Omegi też chcą pożegnać się ze swoją ulubioną grupą, na wielkim poruszającym koncercie. Zorganizowanie koncertu i jego forma nie było łatwym zadaniem. Jak  zrobić koncert kiedy żyje tylko  gitarzysta solowy György Molnár - Elefánt i perkusista Ferenc Debreczeni - Ciki?

Menedżer zespołu potwierdził: to trudne zadanie dla ludzi, którzy z jednej strony opłakują przyjaciół, którzy odeszli, a z drugiej strony muszą  pielęgnować pamięć o nich i o Omedze. Bez Kóbor'a, Benkő i Mihály'a  nie ma Omegi, zespół zmarł w tej formie. Z Gyuri Molnárem , Feri Debreczenim i członkami fanklubu zdecydowaliśmy się na festiwal. Przynajmniej jeden festiwal, który będzie dotyczyć Omegi. Znaleźliśmy najlepsze rozwiązanie - festiwal w  Őriszentpéter.

Jest to znane miejsce dla entuzjastów muzyki rockowej. W Őriszentpéter odbywa się od blisko 20 lat w sierpniu Festiwal Łąk Siedmiu Krajów. Pomysłodawcą i głównym patronem wydarzenia jest Péter Sülyi, który był autorem wiele wspaniałych tekstów dla Omegi. Zgodził się aby tegoroczny festiwal zmienił nazwę i formę i upamiętnił wspaniałą, sześciodekadową karierę Omegi.

Menedżer Omegi potwierdził, że w ostatnich dniach  spotkał się  z dziesięcioma burmistrzami tego regionu i parlamentarzystą Zsoltem V. Némethem . Poparli oni propozycję Festiwalu Omegi. Nie zabraknie współpracy i pomocy. I to nie tylko od przywódców okolicznych miejscowości.
Oto co mówi on na temat programu festiwalu.
"Wezmą w nim udział gwiazdy muzyki, które w tamtym czasie miały coś wspólnego z Omegą: Bródy, Tolcsvay, Hobo, Nagy Feró,  Száz Folk Celsius i jeszcze mógłbym wymieniać dalej. Na scenie pojawi się też Karcsi Frenreisz i oczywiście inni, którzy współpracowali z Omegą. Planuje się, że każdy gwiazdor zaśpiewa dwie lub trzy piosenki Omegi i ustąpi miejsca kolejnemu wykonawcy. Oczywiście Dziewczynę o perłowych włosach wykona Mecky - zostanie odtworzone nagranie archiwalne. Wyjątkowy będzie także występ polskiego zespołu, który od dłuższego czasu gra także muzykę Omegi. Pojawi się projektor, dzięki któremu publiczność będzie mogła zobaczyć na archiwalnym materiale Kóbora, Benkő i innych. Powstanie film dokumentalny o trzydniowym festiwalu, uwieczniający momenty tej płacząco-śmiejącej się imprezy".

W festiwalu może uczestniczyć 2-3000 fanów.  Kto będzie na miejscu wzbogaci się o pamiątkę na całe życie.

Za Blikk.hu.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowa seria CD z Omegą Waldek 1 506 16-08-2022, 0:09
Ostatni post: Waldek
  OMEGA w żałobie János Kóbor nie żyje Waldek 4 1,423 17-12-2021, 15:38
Ostatni post: Waldek
  Omega: Dziewczyna o perłowych włosach i nie tylko... Kamjon 29 21,990 05-02-2019, 8:13
Ostatni post: rwmagyar
  Koncert OMEGA w Polsce OldMan 3 4,318 02-03-2017, 19:49
Ostatni post: schibciaUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości