Ogłoszenia administracji
#11
21.08.2012 - do grona moderatorów forum dołączył andrasz, który będzie moderował dział Baseny termalne.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#12
25.08.2012 - do grona moderatorów forum dołączył moziba, który będzie moderował dział Budapeszt.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#13
29.08.2012 - zmiany w szacie graficznej forum: dodano panele z najczęściej zadawanymi pytaniami i reklamami. Jeżeli się sprawdzą, zostaną.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#14
29.08.2012 - kolejne zmiany. Tym razem padło na profil użytkownika. Mianowicie zostały z niego usunięte pola na dane do komunikatorów (ICQ, AIM, MSN, itp.), dodano natomiast pole "O mnie". Chętnych zapraszam do napisania kilku słów o sobie.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#15
(29-08-2012, 13:50)fvg napisał(a): 29.08.2012 - zmiany w szacie graficznej forum: dodano panele z najczęściej zadawanymi pytaniami i reklamami. Jeżeli się sprawdzą, zostaną.
Fajny miałeś pomysł z pajacykiem. Teraz przed nami zadanie, żeby nie zapominać klikać.
Dzieci czekają na dożywianie, chociaż tyle zróbmy dla nich.
Odpowiedz
#16
31.08.2012 - nawiązaliśmy współpracę z serwisami Balkanistyka.org, Udmurcja.pl i Zakładem Filologii Węgierskiej UJ. Odnośniki do stron naszych partnerów będą widoczne u dołu strony forum. Polecamy ja Waszej uwadze, gdyż wszystkie wspomniane serwisy obfitują w atrakcyjną treść.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#17
Prośba administracji: cytujmy z głową!
Skrypty forum dają nam możliwość wstawienia wypowiedzi, do której się odnosimy, do naszej i to jest dobre. Ale starajmy się korzystać z tej możliwości świadomie.

1. Nie cytujmy wypowiedzi umieszczonej bezpośrednio przed naszą. Poza tym, że jest to niepotrzebne, to jeszcze może sugerować, że podejrzewamy naszych czytelników o braki w myśleniu. Na pewno każdy zrozumie logiczny ciąg dwóch (i więcej) kolejnych wypowiedzi.

2. Nie cytujmy całych wypowiedzi, jeśli odnosimy się tylko do jej fragmentu. Osiągniemy odwrotny efekt, bo zacytowanie obszernej wypowiedzi spowoduje tłok na wyświetlonej stronie i ją zaciemni; jest to szczególnie widoczne, kiedy cytujemy wypowiedzi ze zdjęciami, a kiedy cytujemy wypowiedź z cytatem, robi się z tego piętrowy kalambur i czytelnik musi zwiększyć uwagę na samo wyłowienie nowej treści.
Wybierajmy z cytowanej wypowiedzi te fragmenty, do których chcemy nawiązać, resztę kasujmy stosując w zamian np. wielokropek. To pokaże, że cytat jest częścią większej całości, a takie działanie nada naszej wypowiedzi czytelności i pokaże, że szanujemy naszych czytelników i nie każemy im samemu przecedzać naszego wpisu.

3. Kasujmy uważnie. Skrypt pozwala na cytowanie ale poprawnie wyświetli nasz wpis tylko wtedy, kiedy nie naruszymy tzw. pseudotagów. Każdy cytat musi kończyć się przez '/quote', a zaczynać - 'quote', umieszczonych w kwadratowych nawiasach.
Cytat:Jeśli tak będzie, to cytat będzie wyglądał tak.
Jeśli nie - to tak.[/quote]
[quote]Albo tak.

Jak sami widzicie, jeśli zachowamy uwagę przy kasowaniu, to łatwo jest również zachować czytelność naszych wpisów, a stosując tych kilka zasad w codziennej praktyce, bardzo ułatwimy sobie nawzajem korzystanie z forum.
Odpowiedz
#18
07.10.2012 - dodany został nowy dział na forum: Partnerzy.

Witajcie!

Długo zastanawiałem się nad tym, jak utrzymać niezależność forum. W swym założeniu Forum Węgierskie ma być źródłem rzetelnej informacji dla osób planujących wyjazd na Węgry. Niestety ostatnimi czasy coraz częściej obserwujemy próby publikacji zakamuflowanych reklam - strony internetowe, kwatery i masa innych rzeczy. Z punktu widzenia administracji forum, której głównym celem jest zagwarantowanie neutralności forum takie praktyki są niedopuszczalne. Dlatego też od dziś ścigane będą wszelkie próby kryptoreklamy. Nie oznacza to naturalnie, że nie wolno publikować linków do kwater, biur podróży, itp. Jeżeli według Waszej oceny dana firma zasługuje na rekomendację, nie wahajcie się jej wystawić. Administracja chce ukrócić jedynie te wpisy, których celem nie jest nic innego jak reklama danej firmy.

By móc zagwarantować neutralność części forum poświęconej wymianie doświadczeń użytkowników wydzieliliśmy nowy dział forum: Partnerzy. Tutaj firmy partnerskie forum będą mogły zamieścić swoją ofertę. Jest to także doskonałe miejsce, by zapytać o daną, interesującą nas rzecz bezpośrednio u źródła. Przedstawiciele firm partnerskich będą odpowiadać na pytania użytkowników. Mogą oni naturalnie zabierać głos w innych działach forum, lecz muszą pamiętać, że reklama w jakiejkolwiek formie poza wyznaczonym do tego działem jest bezwzględnie zabroniona.

Całość ma charakter testowy. Zobaczymy jak się sprawdzi. Na Wasze sugestie czekamy jak zwykle tutaj.

Z przyjemnością ogłaszam, że pierwszym partnerem forum został pośrednik turystyczny HelkaTours.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#19
27.10.2012 - w ostatnich dniach napływały od Was zgłoszenia dotyczące problemów z przyciskami w edytorze postów. Nie działało m.in. pogrubianie tekstu i załączanie materiałów wideo. Problem dzięki pomocy moziba został już rozwiązany. W razie kolejnych błędów prosimy o zgłaszanie ich w przeznaczonym do tego celu temacie. Dzięki!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#20
02.11.2012 - niewielka zmiana na forum: od dziś każdorazowo zostaniecie powiadomieni wiadomością prywatną (PM) o przyznaniu punktów reputacji.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości