Oszustwo
#1
Hej! Jestem nowa, ale forum obserwuję od jakiegoś czasu. Założyłam wątek bo nie trafiłam podobnej sytuacji. Poradźcie proszę, co mam zrobić. Znalazłam fajną ofertę na wakacje. W Hajduszoboszlo, już pod koniec sezonu, 10 000 ft za apartament/noc. Przy7 nocach -20% zniżki, w sumie: 56000ft.. Tak mówiła tabela na stronie internetowej. Napisałam do gościa, odpisał, że ok, ustaliliśmy szczegóły, napisał, że zaliczka 60€. Wysłałam dziś, i napisałamz pytaniem, ile Ft dokładnie mam dopłacić po przyjeździe a on mi na to, że 56000 ! Wiem, oferta była podejrzanie dobra, ale na stronie nie ma ani słowa o zaliczce a w mailu formułował tak, że myślałam, że zaliczka, to zaliczka ?! Napisałam do niego, alena razie odpowiedzi brak. Raczej nie jest oszustem, ale chyba naciągaczem troch tak.... pytanie: co z tym fantem zrobić? Pomóżcie, proszę. Z góry dziękuję.
Odpowiedz
#2
Jeśli przelew poszedł dziś, to zaliczki na pewno jeszcze nie widzi na koncie, więc poczekałbym, aż się wyjaśni, ewentualnie wysłać kopię przelewu (ale po polsku pewnie i tak nie będzie zrozumiała).
Odpowiedz
#3
(30-06-2016, 18:13)gabahandmade napisał(a): ... W Hajduszoboszlo, już pod koniec sezonu, 10 000 ft za apartament/noc. Przy7 nocach -20% zniżki, w sumie: 56000ft.. Tak mówiła tabela na stronie internetowej. Napisałam do gościa, odpisał, że ok, ustaliliśmy szczegóły, napisał, że zaliczka 60€. ...

(01-07-2016, 1:55)eplus napisał(a): Jeśli przelew poszedł dziś, to zaliczki na pewno jeszcze nie widzi na koncie, więc poczekałbym, aż się wyjaśni, ewentualnie wysłać kopię przelewu (ale po polsku pewnie i tak nie będzie zrozumiała).

Nie znam treści Twojej korespondencji z Gościem, ale...
Przede wszystkim przelana suma jest zbyt wysoka i powina wynosić od 5 do 20% wartości w odniesieniu do ceny transakcji, tj. 2800 - 11200 Ft. Przy obecnym średnim kursie euro suma do przelania na konto Gościa to ok.35 €. Żle kalkulowano wysokość tej zaliczki, ale skoro ustaliliście szczególy i jest to na piśmie to zostanie.
Info przesłane przez eplus jest OK... "kopia przelewu po polsku ... będzie zrozumiała"
Powiadom Gościa o dokonaniu przelewu i poproś o pisemne potwierdzenie wpływu sumy 60 € na jego konto. Poproś też o wyliczenie tej sumy pieniężnej, którą wpłacisz na miejscu w Hajduszoboszló.
Mam konto w Takarékbank i dokonywałem przelewu, poniedziałkowy poranny transfer z polskiego konta na konto węgierskie wpłynął w środę po południu. Myślę, że Twoja sprawa powinna wyjaśnić się po niedzieli.
Odpowiedz
#4
Dzięki za odpowiedzi! po dłuższej wymianie maili, w końcu przystał na moje warunki, (wliczył zaliczkę jako składową kwoty podanej na stronie a nie dodatkową sumę). Chyba najmocniejszym argumentem był brak informacji o zaliczce na jego stronie internetowej (zrobiłam screeny). Ale nauczka na przyszłość, jak łatwo można się dać wrobić: kwota ze strony niska, a zaliczka dodatkowo, wcześniej nigdzie nie uwzględniona. Wpłacasz zaliczkę a po przyjeździe na miejsce okazuje się, że do zapłaty dalej masz całą podstawową kwotę. No i co? Zrezygnujesz z wakacji bêdąc już na miejscu? Warto się jednak pięć razy dopytać...
Odpowiedz
#5
(01-07-2016, 8:17)gabahandmade napisał(a): (...) Wpłacasz zaliczkę a po przyjeździe na miejsce okazuje się, że do zapłaty dalej masz całą podstawową kwotę. No i co? Zrezygnujesz z wakacji bêdąc już na miejscu? Warto się jednak pięć razy dopytać...

Niestety taką praktykę stosują również niektórzy "hotelarze" polscy. Zobacz tylko na oferty kwater nad polskim morzem. Oferta ekstra i gdzieś na końcu drobniutkim drukiem tekst w okresie od ...do... obowiązuje dopłata ... zł/osobę.
Warto przed wysyłaniem zaliczki poprosić o kalkulację kosztów całej usługi. Wówczas masz na co się powoływać w przypadkach jakiegokolwiek sporu.
Dobrze, że finał jest po Twojej stronie. Miłego pobytu!Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości