Papierosy (Narodowe Sklepy Tytoniowe, przepisy)
#1
Z dniem 01 lipca 2013 roku wejdzie w życie nowelizacja ustawy o sprzedaży wyrobów tytoniowych, która spowoduje ograniczenie sprzedaży papierosów. W całym kraju będzie tylko 7 tysięcy punktów sprzedaży wyrobów tytoniowych, na których prowadzenie będzie trzeba mieć koncesję uzyskiwaną w przetargu publicznym, który zostanie ogłoszony w dniu 15 listopada 2012 roku.
Kary za nielegalna sprzedaż będą bardzo wysokie, nawet do 1,7 mln euro.
Odpowiedz
#2
Węgry ostatnio bardzo mocno zaostrzyły swoją politykę antynikotynową. Już teraz na paczkach papierosów znajdują się zdjęcia przedstawiające raka krtani, zepsute zęby i wyniszczoną jamę ustną czy dzieci wdychające dym papierosowy. Z racji drastyczności tych zdjęć nie decyduję się na publikację Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Polityka państwa ma na celu oprócz ograniczenia sprzedaży papierosów, również eliminacje nielegalnego handlu, przynoszącego straty budżetowi oraz wsparcie rynku pracy.
Pierwszeństwo w uzyskaniu koncesji na sprzedaż papierosów będą mieli inwalidzi i bezrobotni. Koncesja będzie udzielana na 20 lat i nie będzie podlegać dziedziczeniu.
Odpowiedz
#4
O święta naiwności!
To dopiero się przyczyni do wzrostu nielegalnego handlu.
Nie mówiąc o nowym źródle łapówek. Więcej koncesji = więcej korupcji.
Odpowiedz
#5
Takie rzeczy ogłasza się z rocznym wyprzedzeniem, aby każdy gospodarz zdążył posadzić tytoń na swoim poletku. Oczko

Rząd Ukrainy postanowił zrekultywować tereny wokół Czarnobyla. Wywieziono sto milionów ton skażonej ziemi, nawieziono sto milionów ton czystej ziemi, orka, łubin, orka, rzepak, orka, łubin, orka... Wreszcie kołchoźnicy sieją żyto i sadzą ziemniaki. Zbierają i badają: niestety promieniowanie 145 razy przekracza dopuszczalne normy. Minister rolnictwa jest załamany - koszty ogromne, a efekt żaden. Na to jeden z zastępców podsekretarza stanu: Szefie, posadzimy tam tytoń, a na papierosach damy napis "MINISTER ZDROWIA OSTRZEGA PO RAZ OSTATNI".
Odpowiedz
#6
Wrócę do fajek, które już się tu pojawiały - cena marlboro to 870 ft za marlboro flavour i 910 ft za marlboro beyond (jakiś wynalazek z kulką, którą się rozgniata i mamy inny smak). Ale nie to jest najważniejsze dla palaczy bo cena jest jeszcze znośna. bardziej chodzi o zamieszanie jakie jak się okazuje mają tutaj z fajkami. Mianowicie ostatnio weszła nowa ustawa nakazująca sprzedaż papierosów wyłącznie w wyznaczonych sklepach tzw Narodowych Sklepach Tytoniowych (nie pomyślałem wcześniej więc nie zrobiłem fotki. Zrobię jutro). W każdym razie obszedłem dzisiaj wszystkie sklepy i w żadnym nie było fajek co mnie nieco zaskoczyło, a w paczce zostały dwie Dodgy Na plaży zamierzaliśmy spędzić jeszcze parę godzin więc każdy palacz wie co to znaczy Zły Sklep z tytoniem znalazłem dopiero wieczorem dzięki pomocy miłej pani z kolejnego odwiedzonego sklepu (tytoniowy był na szczęście za rogiem). Łapię za klamkę a tu zamknięte. Okazuje się, że są to takie małe warownie, prawie w ogóle nieoznakowane a po zapukaniu trzeba odczekać aż ktoś otworzy.

Można znaleźć artykuły na ten temat po polsku - mają tu aferę z tym związaną. Zatem jeśli ktoś jedzie do małej miejscowości, radzę się uzbroić w wagon bo może się okazać, że nikt w niej nie wystąpił o koncesję i nigdzie nie ma możliwości kupienia papierosów.
Odpowiedz
#7
Taka budka "Trafika"? "Nemzeti trafika"? Coś kojarzę z widzenia... Obrzydzają nałóg?
Odpowiedz
#8
(31-07-2013, 21:58)eplus napisał(a): Taka budka "Trafika"? "Nemzeti trafika"? Coś kojarzę z widzenia... Obrzydzają nałóg?

Nie potrafię jeszcze zapamiętać nazwy miejscowości, w której jestem więc z pamięci nie będę strzelał Zmieszany ale coś w tym stylu. Jest znaczek z literą T i 18 w wpisane w znaku zakazu.

w każdym razie Üdvözlet a Balatontól więc jeśli ktoś ma jakieś pytania mogę sprawdzić na miejscu Oczko
Odpowiedz
#9
Tak to mniej więcej wygląda:

[Obrazek: 28sufsh.jpg]
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#10
Nemzeti to narodowy, dohanyozni tilos (przepraszam za brak ogonków, jestem na nie ślepy - wiem, że były, ale nie zapamiętam gdzie) to palenie wzbronione, bolt - sklep, czyli sklep dla palaczy. A ta trafika rozwinęła mi się właśnie z litery T.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,294 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Święto na Węgrzech i sklepy Pudelek 3 3,929 25-09-2017, 20:46
Ostatni post: Marmur
  sklepy budowlane na Węgrzech Vess 2 5,254 02-06-2017, 7:34
Ostatni post: Marmur
  Dobre sklepy muzyczne na Węgrzech - zna ktoś? Rafał 6 6,822 11-03-2017, 10:42
Ostatni post: slawekm7
  Parki Narodowe na Węgrzech Aattaa 0 4,633 08-07-2013, 6:08
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości