Parkowanie w Budapeszcie
#31
Witam,

Mam takie pytanie czy wiecie jak to jest z parkowaniem przy Placu Bohaterów autokarem ? Od, której strony najlepiej wjechać na parking, ile wynosi opłata i czy są tam blisko parkomaty do zakupu bilety czy jakaś kasa biletów ?
Odpowiedz
#32
O, widzę kolega pilot szykuje się na długi weekend? Uśmiech

Z reguły na Placu Bohaterów parking jest darmowy, autokary parkują bliżej Pałacu Sztuki (Mucsarnok). Ja w każdym razie nigdy tam za autokar nie płaciłem.
Odpowiedz
#33
heh no powiedzmy, że taki młody pilot student ;] Organizujemy sami wyjazd do Budapesztu i każdy musi posprawdzać swój teren działania, wstępy, parkingi itp Uśmiech

A, że tak zapytam wiesz może czy w Lasku Miejskim, to wesołe miasteczko jest bezpłatne i płaci się w środku za atrakcje czy płaci się za wejście i za atrakcje ?
Odpowiedz
#34
(18-04-2014, 21:36)Szymcio1990 napisał(a): (....) A, że tak zapytam wiesz może czy w Lasku Miejskim, to wesołe miasteczko jest bezpłatne i płaci się w środku za atrakcje czy płaci się za wejście i za atrakcje ?

Jeśli myślisz o Vidámpark to się spóźniłeś. Miasteczko zostało zamknięte 30. września 2013 roku.
Odpowiedz
#35
(19-04-2014, 11:42)Waldek napisał(a): Jeśli myślisz o Vidámpark to się spóźniłeś. Miasteczko zostało zamknięte 30. września 2013 roku.

O ja cię kręcę Zdziwiony ale mnie zaskoczyłeś. Pomimo tego, że tam w ostatnich latach nie bywałem, ale było to dla mnie takie jedno z miejsc - symboli Budapesztu. No cóż, świat się zmienia i miejsca rozrywki także. Tylko trochę szkoda Smutek
Odpowiedz
#36
kurcze to jest problem, bo mi to trochę skomplikowało plan dnia. Teraz muszę znaleźć w okolicy Placu Bohaterów zajęcie dla grupy na 2 godziny, coś bardziej rozrywkowego. Jakby ktoś miał jakiś ciekawy pomysł to niech się podzieli Uśmiech
Odpowiedz
#37
Obok masz zoo, ponoć teren 'miasteczka' ma być zagospodarowany właśnie przez park zoologiczny ale na jakim etapie to jest to mnie nie pytajOczko
Odpowiedz
#38
Proponuję obejrzenie Placu Bohaterów (Hősök tere) i pobliski Vajdahunyadvár ... jest sporo do zwiedzania i focenia
Odpowiedz
#39
Witam wszystkich (mój pierwszy post tutaj Uśmiech )!

Wybieram się na "długi" weekend majowy do Budapesztu - pierwsza wizyta w życiu Uśmiech Planuję jechać samochodem, zatem chciałbym podbić temat, który pojawił się już wcześniej, a nie został wyjaśniony, a mianowicie o parking na Akacfa 60.
(08-12-2013, 18:51)Tom_myPL napisał(a): Mam pytanie, co do "praktycznego" korzystania z tego automatycznego parkingu...
Będę bardzo wdzięczny za podzielenia się następującymi informacjami:
1) Czy parking opłacany jest z góry, czy po odbiorze auta?
2) Co w sytuacji jeśli auto zostanie na przykład na 50 godzin. Zostanie automatycznie naliczony bilet za 2 x 24h (2 x 2500 Ft) + 2h (2 x 240 Ft) ?
3) Czy należność można opłacić kartą, czy wyłącznie gotówka?
I chyba jedno z ważniejszych pytań:
4) Czy zdarzyło się kiedyś komuś, że na parkingu brakło miejsc?

Będę wdzięczny za odpowiedzi, a może autor zacytowanego zapytania podzieli się doświadczeniami?
Odpowiedz
#40
a ma ten parking jakąś stronę w necie może? postarałbym się coś wyczytać z niej i może jakoś pomóc...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 253 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,853 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,262 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,567 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości