Parkowanie w Budapeszcie
#41
@qbus: z parkowaniem w Budapeszcie nie tylko w centrum jest kłopot. Podczas mojego ostatniego pobytu byłem zszokowany, że praktycznie nie było korów w godzinach szczytu tzn. są ale ruch jest płynny a nie tak jak w Wwie totalny zastój. Z uwagi na ceny benzyny, koszty użytkowania auta jako środek lokomocji do i z pracy ludzie korzystają z komunikacji. Dlatego parkingi są pełne nie tylko tam gdzie są blokowiska. Wg mnie szkoda czasu na poszukiwanie miejsca tym bardziej jak nie znasz miasta i wpakujesz się w ulicę jednokierunkową, z której trudno będzie uciec. Zostaw lepiej auto tam gdzie nocujesz, kup sobie bilet 24 h i lepiej na tym wyjdziesz bo komunikacja w Bp. jest kapitalna. Poza tym co najważniesze: będziesz mógł wypić winko i dobre węgierskie piwo :-)
Odpowiedz
#42
(26-04-2014, 12:46)Kamjon napisał(a): a ma ten parking jakąś stronę w necie może? postarałbym się coś wyczytać z niej i może jakoś pomóc...
Ma, ale wyłącznie po węgiersku - www.a60.hu
Próbowałem tłumaczyć googlowym narzędziem i na tyle ile zrozumiałem - nie znalazłem informacji na nurtujące mnie pytania.
Odpowiedz
#43
No to po kolei:

1) Płacisz przy odbiorze auta.
2) Takie rozwiązanie wydaje się najrozsądniejsze, więc pewnie tak. Na stronie w każdym razie o tym nie piszą.
3) Brak informacji na ten temat na stronie, ale taki nowoczesny ten parking, że chyba musi być możliwość zapłaty kartą Oczko
4) Musiałbyś mieć ogromnego pecha, by zabrakło miejsc.
Odpowiedz
#44
(26-04-2014, 13:07)Kamjon napisał(a): No to po kolei:

1) Płacisz przy odbiorze auta.
2) Takie rozwiązanie wydaje się najrozsądniejsze, więc pewnie tak. Na stronie w każdym razie o tym nie piszą.
3) Brak informacji na ten temat na stronie, ale taki nowoczesny ten parking, że chyba musi być możliwość zapłaty kartą Oczko
4) Musiałbyś mieć ogromnego pecha, by zabrakło miejsc.
Dzięki, wyjazd majowy zweryfikuje pozostałe wątpliwości Oczko
Po powrocie podzielę się doświadczeniami na forum.
Odpowiedz
#45
Parkowanie dla gości hotelowych jest gratis... parkingi hotelowe są bezpieczne.
Odpowiedz
#46
(26-04-2014, 19:50)Sztasek napisał(a): Parkowanie dla gości hotelowych jest gratis...

Nie w każdym hotelu Oczko
Np świetnie położony Art'otel życzy sobie 16 euro za dobę za auto.
Odpowiedz
#47
(25-04-2014, 16:47)qbus napisał(a): (...) parking na Akacfa 60.
Mam pytanie, co do "praktycznego" korzystania z tego automatycznego parkingu.
Będę bardzo wdzięczny za podzielenia się następującymi informacjami:
(...)
2) Co w sytuacji jeśli auto zostanie na przykład na 50 godzin. Zostanie automatycznie naliczony bilet za 2 x 24h (2 x 2500 Ft) + 2h (2 x 240 Ft) ?
3) Czy należność można opłacić kartą, czy wyłącznie gotówka?(...)

Na podstawie informacji uzyskanej u źródła (firma obsługująca parking) mam
następujące wiadomości:
1. Należność za parkowanie można wnosić tylko gotówką, nie ma opcji płacenia kartą.
2. Planowana jest podwyżka (jeszcze nie ma konkretnej daty ale nie wyklucza się 1. maja) cen biletów i dobowy ma kosztować 3500 Ft
3. W przypadku parkowania przez 50 godzin, mój informator twierdzi, że opłata wyniesie równowartość 3 biletów dobowych. Jest to logiczne bo wybierasz parkowanie dobowe, które jest korzystniejsze od parkowania na godziny i system nie oferuje parkowania łączonego tj. dobowo - godzinowego.

Życzę miłego pobytu!
Odpowiedz
#48
Mam pytanie czy parking przy parku Varosliget obok placu Otvenhatosok ter jest płatny? Jest to taki duży parking. Chcemy mieć pewność że tam zostawimy samochód na parę dni i będzie ok, bo to miejsce nam proponują gospodarze u których będziemy mieszkać.
Odpowiedz
#49
(19-04-2014, 11:42)Waldek napisał(a):
(18-04-2014, 21:36)Szymcio1990 napisał(a): (....) A, że tak zapytam wiesz może czy w Lasku Miejskim, to wesołe miasteczko jest bezpłatne i płaci się w środku za atrakcje czy płaci się za wejście i za atrakcje ?

Jeśli myślisz o Vidámpark to się spóźniłeś. Miasteczko zostało zamknięte 30. września 2013 roku.

Gdzieś czytałem, że mają zostawić kolejkę drewnianą i jakąś karuzele jako zabytkowe. Czy to prawda? Chociaż kolejka jest czynna?
Odpowiedz
#50
Na parkingu au60 nie zapłacimy kartą.
To wiem byłem w listopadzie.
Ale mam jedno pytanie jaka jest max wys pojazdu na google street view
słabo widać , a jak byłem nie zwróciłem uwagi.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 253 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,852 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,260 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,563 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości