Parkowanie w Budapeszcie
#81
Pomimo wyjaśnień i pouczeń Komarka szczerze odradzam płacenie SMS-em. Strażnicy miejscy wcale nie sprawdzili czy SMS zwrotny dostałem. Nawet nie wzięli mojego telefonu do ręki. Jeden coś pokazywał na „PL” na tablicy rejestracyjnej. Chyba chodziło mu że nie wpisałem PL przy numerze rejestracji w treści SMSa, ale mówił tylko po węgiersku.
SMSa zwrotnego nie dostałem, ale w instrukcji na parkomacie po angielsku jest tylko informacja o SMS z numerem rejestracji (nic nie pisze o kodzie państwa) i o SMS STOP. Nie ma żadnej wzmianki o SMS zwrotnym. Czyli jest to zamierzone okradanie obcokrajowców – nie przez Węgrów ale prze straż miejską BP.
Takie informacje powinniśmy zamieszczać na Forum, aby Polacy nie płacili niesłusznie wymierzonych mandatów i wracali z Węgier zadowoleni, a nie zniesmaczeni.
Odpowiedz
#82
(22-10-2014, 12:56)pils napisał(a): Pomimo wyjaśnień i pouczeń Komarka szczerze odradzam płacenie SMS-em ...

Wyjaśnień, żadnych pouczeń w moim poście nie ma.

Cytat:Strażnicy miejscy wcale nie sprawdzili czy SMS zwrotny dostałem...

Nie muszą sprawdzać, ponieważ mają w systemie że parkowanie nie zostało opłacone.

Cytat:SMSa zwrotnego nie dostałem...

Czyli za parking nie zapłaciłeś.

Cytat:po angielsku jest tylko informacja o SMS z numerem rejestracji...

Co absolutnie wystarcza do poprawnego wpisania rejestracji.
Nie ma obowiązku wpisywania kodu Państwa.

Cytat:Nie ma żadnej wzmianki o SMS zwrotnym...

Jest po węgiersku, niestety nie ma po angielsku.

Cytat:Czyli jest to zamierzone okradanie obcokrajowców...

Nie podejmuję się dyskusji, takie obowiązki ma SM w BP i je wykonuje.
Dziwnym trafem ponad 80 % interwencji dotyczy kierowców z PL.

Cytat:...aby Polacy nie płacili niesłusznie wymierzonych mandatów...

Tutaj pretensje możesz kierować wyłącznie do siebie.
Od blisko czterech lat płacę SMS-em za parking (ca. 100 razy rocznie) i wszystkie potwierdzenia dostałem poprawnie. Posiadam komórkę z polskiego T-Mobile i loguję się na Węgrzech też w tej sieci.
Jeszcze raz napiszę: nie znam przypadku, żeby po poprawnym wysłaniu SMS-a ktoś nie otrzymał potwierdzenia.

BTW wątek o parkowaniu ma pomagać i wyjaśniać, przynajmniej ja to tak rozumiem, ale jeżeli czujesz się pokrzywdzony możesz napisać skargę na działalność SM w Budapeszcie i wysłać do polskiego konsulatu.
Odpowiedz
#83
Przepraszam za moją niesprawiedliwą uwagę o straży miejskiej w poprzednim poście. Decyzję o nie zamieszczaniu informacji po angielsku, o konieczności otrzymania smsa zwrotnego podjął jakiś urzędnik/urzędniczka, a straż tylko kasuje turystów. W Polsce straż miejska też nie decyduje o sposobie parkowania ani o zakresie informacji.
Odpowiedz
#84
pils: możesz napisać skargę/opisać swoje doświadczenie ze strażą miejską w BP i wysłać na e-mail: parkolas@bkk.hu
Odpowiedz
#85
Poprosiłem koleżankę o napisanie maila do radnego z naszej dzielnicy (Újbuda) Miklósa Budai i opisanie sytuacji z płaceniem SMS-em za parking oraz zwrócenie uwagi na brak czytelnych informacji po angielsku.
Odpowiedz
#86
Jeżeli pils zdecyduję się na wysłanie e- maila opisującego swoje doświadczenia z parkowaniem do BKK, to chętnie przetłumaczę.
Odpowiedz
#87
Skoro 80% problemów z opłatami parkingowymi mają Polacy - to zdecydowanie powinna być instrukcja po polsku!
Odpowiedz
#88
W e-mailu możemy zaproponować tłumaczenie na język polski Uśmiech
Odpowiedz
#89
(24-10-2014, 15:34)eplus napisał(a): Skoro 80% problemów z opłatami parkingowymi mają Polacy - to zdecydowanie powinna być instrukcja po polsku!

Że też o tym pomyślałem Szeroki uśmiech

W Metropolu i Blikku widziałem dane i są słabe dla nas.
Z tego co wiem próbowano zainteresować problemem SSP ale bez echa.
Odpowiedz
#90
Witam!
Jestem tu nowa. Bardzo żałuję, że nie zaglądałam to wcześniej bo znalazłam wiele ważnych porad i innych informacji. Moja przygoda z Węgrami trwa już kilka lat. To piękny kraj Oczko nie mniej chciałam zabrać głos na temat parkowania w Budapeszcie po to, aby zaoszczędzić innym nerwów no i kasy Zmieszany .Za parkowanie płacić trzeba. Trochę jeździmy i dobrze to wiemy. Do Budapesztu zwabił nas ostatnim razem jarmark świąteczny. Pięknie było Uśmiech . Wynajmujący w korespondencji mailowej był Polakiem, na miejscu "obsługiwał" nas jego kolega Węgier. Noclegi mieliśmy od piątku do poniedziałku. Niestety kolega nie wiedział od której godziny parking (przy Dohany) jest płatny. "Chyba od 9.00" powiedział po angielsku. Na okolicznych parkomatach (był piątek wieczorem) wyświetlała się jedynie informacja w 4 językach, że w weekendy jest darmowy. Brakowało informacji od której w płatny w poniedziałek. A płatny był od 8.30 Zmieszany . Mandat wystawiono nam o 8.36 - czyli żadne 15 minut poślizgu. Parking opłaciliśmy i tak. Trzeba było się jeszcze spakować. A potem nastąpiło długie dochodzenie się z firmą obsługującą parkingi ER-Park KFT. Nie będę wdawać się w szczegóły jak i dlaczego. W całej tej sytuacji pomagało nam Europejskie Centrum Konsumenckie, które (w postaci Pani prowadzącej) cierpliwie prowadziło do kolejnych "drzwi". Ostatnia odpowiedź EP-Park KFT brzmiała, że na parkomatach jest numer telefonu informacji całodobowej. Kontakt oczywiście po węgiersku Smutek Sprawa stanęła na odwołaniu do sądu, jak nam poradziło Europejskie Centrum Konsumenckie. 100 zł. opłaty za złożony formularz plus adwokat. Poddaliśmy się. Wpłaciłam mandat choć w moim odczuciu jest on niesłuszny podwójnie: nie należny i uczący ER-Prak KFT że większe dochody przynoszą mandaty z powodu nieinformowania klientów niż uczciwe opłaty parkingowe...
Trudno, nauka kosztuje. Mój mandat w przelewie nazwałam "dofinansowaniem na rzecz ER-Park kft w celu informowania klientów o płatnych godzinach parkowania".
Trochę przydługa ta moja opowieść. Mam jednak nadzieję, że inni odwiedzający piękny Budapeszt nie dadzą się podejść dzięki temu forum Uśmiech
Pozdrawiam wszystkich ciepło Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 280 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 290 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 555,651 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,804 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 312 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości