Parkowanie w Budapeszcie
(29-07-2017, 0:07)katrisss napisał(a): W poście #190 katasia pisała o jakimś parkingu przy parku. Ale aż nie chce mi się wierzyć, że w takim miejscu można samochód zostawić na kilka dni. To chyba często uczęszczany obiekt...

Uwierz - jest bezpłatny. W jakim celu miałabym wprowadzać w błąd?
Odpowiedz
Parking jest bezpłatny, z tym, że my mieliśmy problem, bo tylko połowa była dostępna, druga połowa zarezerwowana dla VIPów (chyba w związku z mistrzostwami w pływaniu).
I niestety cały misterny plan poszedł... bo wszystkie miejsca były zajęte. Ale udało się znaleźć miejsca po drugiej stronie parku i zamku, tam również są darmowe miejsca, jak również w samym parku - mniej więcej 1/3 z jednej i drugiej strony - środkowa 1/3 jest zakaz ruchu.
Odpowiedz
Witam. Byłem w Budapeszcie tydzień temu na jednodniowej wycieczce. Wyczytałem wcześniej na jakimś blogu, że samochód można zostawić przy Politechnice. Jest to w zasadzie centrum, przy wzgórzu Galerta i moście łańcuchowym. Parking duży, darmowy, wzdłuż ulicy dlatego trzeba trafić, albo poczekać na miejsce. Mnie się udało po drugim kółeczkuOczko. Widok w google: http://tnijurl.com/dc307f8e3a72/
Pozdrawiam. Budapeszt cudowny.
Odpowiedz
Witam wszystkich , bo jestem tu świezakiem Uśmiech
Dnia 24.08 dojade do Budapesztu o godzinie 8:00 . Spanie mam wykupione w City Hostel Pest Hotel, Budapest, Ráday u. 43, 1093 Węgry. Niestety nie ma tam darmowego parkingu hotelowego. Planuje zostać tam tylko jedną dobę , bo jadę dalej w trasę do Chorwacjii. Samochód będę miał wypakowany po sam sufit bagażami ( nie zamierzam ich zabierać do pokoju ze wzglegu na krotki pobyt) .
PYTANIE:
1.Gdzie w POBLIŻU mogę zaparkować ZA DARMO (wiem ze nikt mi nie zagwarantuje tego ze mnie nie okradna, ale w miare bezpiecznym miejscu) na jedną dobę?
2. Gdzie w POBLIŻU mogę zaparkować na parkingu płatnym , moze być strzeżony? Jaka cena za dobę?
3. Którą opcję byście preferowali 1 czy 2?
POZDRAWIAM SERDECZNIE !!!
Odpowiedz
Witam. W Budapeszcie planuję parkować na Újpest-Városkapu P+R. Powiedzcie mi, chłopakowi z prowincji Uśmiech, jak tam zaparkować ? Trzeba najpierw mieć jakąś kartę czy jak ?

[Obrazek: 3c5a87e2-e4a5-4a1b-b8ac-7257bdff9769?t=1462259672908]
Odpowiedz
Na Raday kiedyś nocowałem -w ogóle zapomnij o punkcie 1.Za free tylko z dala od centrum. Najlepiej napisz/zadzwoń do hotelu gdzie jest najbliższy płatny, strzeżony parking i tam zaparkuj. Przez jedną dobę nie zbankrutujesz.
Odpowiedz
Witam wszystkich Uśmiech
Pod koniec stycznia wybieram się do Budapesztu na 4/5 miesięcy. Jak wygląda kwestia parkowania w centrum w przypadku wynajmu mieszkania? Czy otrzymuje się kartę z abonamentem mieszkańca, która umożliwia parkowanie w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zamieszkania? Jaki jest koszt takiego abonamentu?
Odpowiedz
(18-11-2017, 13:43)Krzysztoff napisał(a): Witam wszystkich Uśmiech
Pod koniec stycznia wybieram się do Budapesztu na 4/5 miesięcy. Jak wygląda kwestia parkowania w centrum w przypadku wynajmu mieszkania? Czy otrzymuje się kartę z abonamentem mieszkańca, która umożliwia parkowanie w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zamieszkania? Jaki jest koszt takiego abonamentu?

Parkowanie w Budapeszcie ... osoby z zameldowaniem na pobyt stały (lakcím igazoló hatósági igazolvány) mają możliwość uzyskania karty parkowania (lakossági várakozási hozzájárulás).
Odpowiedz
Czołem poszukuje gdzieś parkingu na dłużej dla auta w tej okolicy... ktoś coś może doradzić ?
Árbóc utca 4
Odpowiedz
A ktoś zna jakieś parkingi nawet na odludziu by zostawić auto na dłuższy czas i nie zapłacić majątku ? Uśmiech
Wpadłem tu autem i szczerze muszę tą kwestię w niedługim czasie rozwiązać Uśmiech
Docelowo będę stacjonować w XIII dzielni, Zamieram korzystać z komunikacji miejskiej i tak , więc w ostatecznosci powrot do PL by zostawić auto i busem z powrotem . Autem wygodnie po prostu było więcej rzeczy zapakować Uśmiech
Może ktoś ma jakiegoś znajomego by na plac wstawić Szeroki uśmiech (nieduże A3)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 252 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,786 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,233 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 281 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,466 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości