Parkowanie w Budapeszcie
@lk1 kurcze glupio mi bo nie chcialem wybijac z glowy tylko ostrzec przed miejscowkami w najdrozszej i chyba najbardziej oblezonej czesci bp
wszystkim swoim znajomym sugeruje szukanie noclegu po budanskiej stronie i moim faworytem jest kelenfold
bezpieczna zielona dzielnica z darmo parkowaniem i metrem w bikas park gdzie za 15min bedziesz w centrum
jak masz lepsze auto zawsze mozna stac na parkingu pod szpitalem
wiem piesek jest ograniczeniem i klopotem w szukaniu miejscowki, ale chyba teraz wiekszy problem czy wodz nie zamknie z powrotem granic bo i takie glosy sa w tv
jak cos znajdziesz pytaj - pozdrawiam

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
Ty mi dopiero uzmysłowiłeś jaki błąd mógłbym popełnić, więc luzik Wino. Gdyby jeszcze z parkowaniem nie było problemu, to może, ale ja dobrze znam tą część ulicy , gdzie znajduje się ten apartament i tam knajpa, na knajpie , do tego jeden bieda-park, żeby z nim wyjść rano i wieczorem.

Cały czas myślałem o Budzie ale że plan wyjazdu jest za lekko ponad 2 tygodnie, to spokojnie sobie poczekam, szczególnie że jak zauważyłeś, na razie to tylko do Czech mamy wjazd, tzn nie tylko ale ani Słowaki ani Madźiary nas na razie nie chcą. Ogólnie nic na siłę. Kelenfold, jak najbardziej, jeśli tylko znajdę odpowiednie lokum....A może jednak Praga , która posiada multum atrakcji dla psiakaOczko. Na pewno na siłę nie będziemy się nigdzie pchać.
Odpowiedz
Od 1 lipca samorządy będą mogły ponownie pobierać opłatę za parkowanie auta, koniec z parkowaniem gratis na Węgrzech !
Odpowiedz
No, to może się na dwa ostatnie dni wyrobię  Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech
Odpowiedz
Co za cholery, żeby nie można było bezpiecznie zaparkować nie buląc 15-20 euro za dobę. W Krakowie to bym każdemu znalazł miejsce, gdzie by miał 10 min autobusem do centrum, mimo że Kraków grubo powiększył strefy. Jeśli artykuł jest rzetelny to nawet w Czeskiej Pradze średnio na tzw. P+R, płacisz 20/30 koron za dzień a jak chcesz zostawić gruchota, to dochodzi Ci 100 Koron. Czyli doba ok 20 zł.
A w BP wszystko fajnie jak się jedzie na 1 dzień, czy weekend, a co innego jak na 2 tygodnie. Dolicz sobie jeszcze 15 euro za psa, gdzie w większości nie są przyjmowanie, to parkowanie + pies, daje Ci prawie 2 tyś złotych.
Odpowiedz
Parkowanie w Budapeszcie szczególnie w okresie wakacji jest uciążliwe, sam tego doświadczyłem... Kilkanaście lat temu doszedłem do wniosku, że nocleg"w Budapeszcie należy dobierać i dopasować do możliwości parkowania. Zawsze szukałem miejsca noclegowego"w strefie, gdzie parkowanie jest gratis. Starałem się wybierać miejsca do których bardzo łatwo dojechać komunikacją miejską, a ta w Budapeszcie jest znakomita. Początkowo szukałem noclegów"tylko w Budapeszcie, potem trochę dalej od centrum miasta, aby w końcu dojść do wnisku że najwygodniej, najtaniej i w mirę wygodnie z dala od zgiełku miasta "pomieszkać" można na obrzeżach w miejscu do którego dojedzie się też i kolejką HÉV w ok.15-20 minut. Na czas pobytu wykupić można bilet wielo-dniowy dla 1-5 osób i bezproblemowo kursować. W ten sposób parkowanie miałem bezpieczne na podwórzu lub przed domem na zatoczce. Zaoszczędziłem na parkowaniu, paliwie, nie trzeba było stać w korku. Można było wypić wino czy piwo kiedy się ma ochotę... Jeden minus, to w nocy nie spóźnić się na ostatni kurs.
Odpowiedz
Podobną strategię stosowałem. Pamiętam jak z konkubiną Szeroki uśmiech , pierwszy raz pojechaliśmy(tzn ona była pierwszy raz). Plan był taki by zrobić sobie piknik na polance z widokiem na Budapeszt, w okolicach Orom utca, przespać się w aucie na Orom a nocleg mieliśmy od dnia następnego około 8 km od centrum , w Peszcie. Na marginesie, jak zobaczyła ten oświetlony Budapeszt, mosty itp , to nie będę pisał jakiego słowa użyła Uśmiech.

Dojazd do hotelu wydawał się prosty i taki był - cały czas prosto. Jedziemy, jedziemy, jedziemy, koniec kamienic, zaczynają się domki, jakieś bloki, widzę przerażenie i niewypowiedziane 'ile jeszcze??'.
No ale dotarliśmy do celu. Na początku wydawało się daleko. Auta nie ruszaliśmy. Może z 10 minut kolejką do pierwszego przystanka metra  i ze 20 minut metrem.

Teraz czworonóg znacznie obniża ilość miejscówek a chcę mu zapewnić godziwe warunki  i tych wymagań jest sporo.
Ale spokojnie, na razie nie widzę szału, mnóstwo ogólnie miejscówek wolnych, to samo Praga, może się coś znajdzie...Inaczej mój czworonogi przyjacielu, do lasu  Oczko

ps. ma ktoś mapę z granicą płatnego/darmowego parkowania , bo w gógle ciężko.
Odpowiedz
(20-06-2020, 16:18)LK1 napisał(a): ... ma ktoś mapę z granicą płatnego/darmowego parkowania , bo w gógle ciężko.
Budapeszt, mapa stref z granicą parkowania (o dużej rozdzielczości).
Klikając na "kolorowane miejsca" otrzymamy informacje dotyczące dzielnicy i ceny parkowania za 1 godzinę.
! Mapa służy wyłącznie do celów informacyjnych>>> https://nmzrt.hu/szolgaltatasok/parkolas...zonak.html
Odpowiedz
(21-06-2020, 8:38)Sztasek napisał(a):
(20-06-2020, 16:18)LK1 napisał(a): ... ma ktoś mapę z granicą płatnego/darmowego parkowania , bo w gógle ciężko.
Budapeszt, mapa stref z granicą parkowania (o dużej rozdzielczości).
Klikając na "kolorowane miejsca" otrzymamy informacje dotyczące dzielnicy i ceny parkowania za 1 godzinę.
! Mapa służy wyłącznie do celów informacyjnych>>> https://nmzrt.hu/szolgaltatasok/parkolas...zonak.html

Na wczorajszej sesji lewackie władze Budapesztu podjęły decyzję dotyczącą podwyżki cen za parkowanie.
Od 1 sierpnia kierowcy zapłacą więcej za parkowanie w niektórych obszarach dzielnicy II., XII., XIII. i XIV.
Obecnie jeszcze gratisowe parkowanie na Placu Örs vezér tér idzie w zapomnienie, na niedomiar złego to jeszcze i parkowanie na pobliskich ulicach wokół tego placu będzie płatne.
Odpowiedz
(25-06-2020, 6:18)Sztasek napisał(a): Obecnie jeszcze gratisowe parkowanie na Placu Örs vezér tér idzie w zapomnienie, na niedomiar złego to jeszcze i parkowanie na pobliskich ulicach wokół tego placu będzie płatne.


akurat tutaj musisz podziekowac dyrekcji arkad bo od poczatku walczyli o zrobienie strefy
inna sprawa ze tam od dawna bylo totalne zdziczenie na ulicach

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 252 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,796 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,237 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,472 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości