Pociągiem?
#11
(19-05-2019, 19:13)Helka Travel napisał(a): Namore, nóż się w kieszeni otwiera. [...]

Co to jest za język w ogóle?! Jaki punkt regulaminu złamałem że zasłużyłem sobie na takie potraktowanie??? Napisałem przecież, że podzielę się wrażeniami po powrocie
Właśnie straciłem ochotę na wyjazd i żałuję, że już kupiłem bilety  Smutek 

Przez szacunek dla innych użytkowników forum opiszę jednak podróż i moje wrażenia po powrocie.
Odpowiedz
#12
Ok, przepraszam, jeśli poczułeś się urażony moją wypowiedzią. Nie taki był mój zamiar. Raczej chciałam zwrócić uwagę na to, że forum (jakiekolwiek) to platforma zrzeszająca miłośników pewnego tematu, służąca bezpłatnej wymianie informacji. 

Wydaje mi się, że uzyskałeś od nas sporo potrzebnych informacji. Bardzo się cieszę, że mogliśmy pomóc. W moim mniemaniu logiczne jest, że skoro kupiłeś bilet, to napiszesz coś więcej, niż "pani sprawdzała ceny przy różnych konfiguracjach".

Skoro czegoś się dowiedziałeś, nauczyłeś, to wrzucasz info, gdzie kupowałeś bilet, na jaką relację, dla ilu osób, co Ci doradzono. Nie wiemy, kiedy będziesz podróżować i szczerze mówiąc, to już mniej kogoś obchodzi, czy Ci się podobało. Opinie są fajne, ale informacje są cenniejsze. Może dokładnie teraz też ktoś chce kupić bilet w przedsprzedaży. Doradź, nie bądź psem ogrodnika!

Mam nadzieję, że będziesz mieć udany wyjazd i naprawdę się nie gniewaj! 

Pozdrawiam,
Kasia Kociuba
Odpowiedz
#13
Witam ponownie, moja pierwsza (tak długa) podróż pociągiem odbyta!

Podróżowałem z żoną i 2 dzieci (lat 7 i 3) pociągiem relacji Warszawa Centralna - Budapeszt Nyugati w dniach 23 i 26 maja.
Bilet zakupiłem w okienku (w niedzielę niehandlową) na Dworcu Zachodnim, co jak napisałem wcześniej nie było zbyt komfortowe ze względu na dużą kolejkę i na to, że Pani w okienku (było czynne 2 okienka) musiała robić dla nas symulacje kosztów (było to czasochłonne). Gdybyśmy mogli kupić bilety w inny dzień pracujący, na pewno byłoby to wygodniejsze, ponieważ mogłoby się wszystko odbyć w punkcie obsługi klienta (był zamknięty w niedzielę) - mają tam fotele, mniejszą kolejkę, milszą obsługę. A tak na prawdę byłoby super komfortowo gdybym mógł wszystko załatwić przed monitorem mojego komputera siedząc wygodnie w domu i sprawdzając ceny online (nie mogę się z tym pogodzić, nie jestem konserwatystą - postępu nie można hamować! Uśmiech
Za podróż pociągiem w obie strony zapłaciliśmy dość dużo bo 1400 zł, ale wpływ na to miało późne podjęcie decyzji o podróży (4 dni przed wyjazdem) i konieczność rezerwacji kuszety 4-osobowej z powodu braku 3 osobowych przedziałów sypialnych (byłoby taniej min. o 200 zł).
Jeśli chodzi o samą podróż to znieśliśmy ją dobrze, dzieci przesypiały całe noce. Ja także, choć budziłem się kilkukrotnie (czasem hałas był większy, zapewne chodziło o gorszy stan torów w niektórych miejscach). Żona, zatroskana o dzieci, spała najmniej.

To tak w skrócie, świeżo po udanej podróży Uśmiech
Odpowiedz
#14
(27-05-2019, 23:00)namore napisał(a): Podróżowałem z żoną i 2 dzieci (lat 7 i 3) pociągiem relacji Warszawa Centralna - Budapeszt Nyugati w dniach 23 i 26 maja.

Za podróż pociągiem w obie strony zapłaciliśmy dość dużo bo 1400 zł, ale wpływ na to miało późne podjęcie decyzji o podróży (4 dni przed wyjazdem) i konieczność rezerwacji kuszety 4-osobowej z powodu braku 3 osobowych przedziałów sypialnych.

Nie chciałabym, żeby ten post kogoś wprowadził w błąd. Remontowany był dworzec Keleti, dlatego domniemywam, że kolega podróżował na Nyugati. Pociągi nocne relacji Wwa-Bp przyjeżdżają rozkładowo na Keleti - już od 28 maja Keleti jest otwarty. Nyugati obsługuje pociągi dzienne.
Odpowiedz
#15
(28-05-2019, 0:39)Helka Travel napisał(a):
(27-05-2019, 23:00)namore napisał(a): Podróżowałem z żoną i 2 dzieci (lat 7 i 3) pociągiem relacji Warszawa Centralna - Budapeszt Nyugati w dniach 23 i 26 maja.
Za podróż pociągiem w obie strony zapłaciliśmy dość dużo bo 1400 zł, ale wpływ na to miało późne podjęcie decyzji o podróży (4 dni przed wyjazdem) i konieczność rezerwacji kuszety 4-osobowej z powodu braku 3 osobowych przedziałów sypialnych.

Nie chciałabym, żeby ten post kogoś wprowadził w błąd. Remontowany był dworzec Keleti, dlatego domniemywam, że kolega podróżował na Nyugati. Pociągi nocne relacji Wwa-Bp przyjeżdżają rozkładowo na Keleti - już od 28 maja Keleti jest otwarty. Nyugati obsługuje pociągi dzienne.

To zdanie: "Nyugati obsługuje pociągi dzienne."  nie jest zgodne z prawdą ! 
Przewertowałem dzisiaj rozkład jazdy dworca Keleti i dworca Nyugati, oba dworce obsługują pasażerów non-stop:
Dworzec Budapest-Keleti
- pierwszy pociąg odjeżdża o godz. 00.06 ostatni o godz. 23.52
- pierwszy pociąg przyjeżdża o godz. 00.14 ostatni o godz. 23.59
Dworzec Budapest-Nyugati
- pierwszy pociąg odjeżdża o godz. 00.55 ostatni o godz. 23.55
- pierwszy pociąg przyjeżdża o godz. 00.15 ostatni o godz. 23.30
Odpowiedz
#16
Oj, nie, Staszek, nie zrozumieliśmy się. Cały wątek jest o podróży Warszawa-Budapeszt, dlatego pozwoliłam sobie nie skrót myślowy. Oczywiście, że to dworce całodobowe.

Do Polski kursuje pociąg dzienny i nocny. W dziennym nie ma kuszetek, musieli jechać nocnym. Dzienny jedzie cały dzień, odjeżdża rano z Wwy, przyjeżdża wieczorem na Nyugati (lub startuje rano z Nyugati i na wieczór jest w Warszawie). Pociąg odjeżdżający wieczorem i jadący całą noc kursuje na Keleti. Mogli go przekierować na Nyugati w związku z remontem dworca Keleti, który już się zakończył.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przewóz roweru pociągiem jacekgk 4 3,557 29-12-2017, 14:28
Ostatni post: jacekgk
  Dojazd pociągiem/autobusem na południe od Karpat. grzesiuu 4 3,619 15-06-2016, 16:47
Ostatni post: Sztasek
  Pociągiem do stolicy Dora_hu 16 13,157 20-06-2013, 18:57
Ostatni post: Ribizli
  Przejazd pociągiem lisia312 2 4,079 21-10-2012, 3:10
Ostatni post: Waldek
  Bratysława - Budapeszt pociagiem? Aga 6 11,375 04-07-2012, 19:01
Ostatni post: Lilly Lill



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości