Polska - Debreczyn
#1
Forumowicze drodzy
Na bla bla itp rzadko się pojawiają takie przejazdy, pociąg czy autobus jaki znalazłam to albo dojazd do Budapesztu, tam przesiadka i dojazd do Debreczyna, ale to strata czasu dość i też nie za tania opcja. Druga opcja czyli pociąg- na stronie PKP pokazuje trasę z ok 10 przesiadkami, a podróż ma zająć prawie dobę Oczko
Dajcie proszę znać czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii, pomysły ( w miarę realne Oczko, dla osoby która nie posiada auta Uśmiech
Odpowiedz
#2
(28-07-2014, 11:16)ZuzaP napisał(a): Forumowicze drodzy
...pociąg- na stronie PKP pokazuje trasę z ok 10 przesiadkami, a podróż ma zająć prawie dobę Oczko
Dajcie proszę znać czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii, pomysły ( w miarę realne Oczko, dla osoby która nie posiada auta Uśmiech

z Polski Zdziwiony ... z Warszawy Wschodniej do Budapest Keleti pociągiem masz dwie możliwości odjazdu pociągiem: 10:07 przyjeżd o 20:36 i 20:07przyjazd następnego dnia o 8:35 !
Jeśli jedziesz pociągiem w dzień, to do Debreczyna bezpośrednich połączeń kolejowych z Budapesztu brak.
Wygodniej jechać nocnym pociągiem z Warszawy (kuszetka, sypialny). Z dworca Keleti rano nie ma połączenia do Debreczyna - są 3 pociągi po południu... Dobre połączenia masz z dworca zachodniego - Nyugati Pályaudvar. Odjazdy bez przesiadki: 9:23 - 9:58 - 10:23 - 11:23 - 11:58 - 12:23 - 13:23 - 13:58 - 14:23 - 15:23 ...
Kolor niebieski IC, czas przejazdu: 2.45 godz. cena 2 kl. 4605 HUF
kolor czarny poc..posp.. przejazd: 3.28 godz. cena 2 kl. 4305 HUF
Odpowiedz
#3
Chodzi konkretnie o Kraków, ale nie chciałam skreślać potencjalnych możliwości Oczko
Dzięki bardzo za odpowiedźUśmiech
te połączenia są mi znane doskonale, jednak, jak pisałam, ciekawa byłam czy ktoś wymyślił jakieś połączenie bardziej w linii prostej, nie przez Budapeszt Uśmiech
potrzebuje w miarę w krótkim czasie przemieścić się pomiędzy Debreczynem i Krakowem i z powrotem i szukam różnych opcji Uśmiech
Odpowiedz
#4
ZuzaP - dalsze info... dla kogoś kto zna Budapeszt przejazd z dworca Kelet na Nyugati to pikuś ... dla kogoś z bagażem i bez rozeznania taki przejazd stanowi problem.
Proponuję tak: pociąg nocny z Warszawy zatrzymuje się przed Budapesztem na stacji Vác - przyjazd 7:48 ... to ok. 30 km od Budapesztu. Wysiadamy. Jeśli masz bilet promocyjny za 29 Euro, należy kupić bilet do ... jeśli masz tylko bilet z Warszawy do Budapesztu, to kup bilet ważny od Vac do Debreczyna !, do Nyugati bilet kosztuje 650 HUF.
Z Vac do Debraczyna za przejazd w IC płacisz 4855 HUF. W kierunku Nyugati pociągi jeżdżą bardzo często, czas przejazdu to 40-50 minut.
Odjazdy: 7:55 - 8:02 - 8:25 - 8:32 - 8:55 - 9:02 - 9:25 - 9:32 - 9:55 - 10:02 - ... itd.
Wyjeżdżając z Vac o 8:25 w Debreczynie jesteś o 12:08... lub o 9:25 odpowiednio 13:08
Odpowiedz
#5
ZuzaP : z Krakowa do Budapesztu autobusem. Do Debreczyna z Budapesztu jest masa pociągów, jeżdżą co godzina albo i częściej. Większość wyrusza z Dworca Zachodniego ( Nyugati pu.). Podróż z Budapesztu do Debreczyna trwa około 3 godzin w zależności od pociągu. Wejdż na stronę MÁVu i wpisz skąd dokąd chcesz jechać i wyskoczą Ci wszystkie pociągi. Podróż autobusem jest ponad godzinę dłuższa, ale jak kto chce...
Odpowiedz
#6
(28-07-2014, 13:26)Ribizli napisał(a): ... Podróż autobusem jest ponad godzinę dłuższa, ale jak kto chce...

Autobus - nie ma bezpośredniego połączenia z Budapesztu do Debreczyna, tylko z 1 przesiadką !
Odpowiedz
#7
Ja nigdy nie nie jechałam autobusem, tylko samochodem albo pociągiem. Pociąg z Dworca Zachodniego do Debreczyna najlepsza opcja jak się nie ma samochodu. Podróż w najlepszym przypadku trwa 2 godziny 45 minut.
Odpowiedz
#8
Pociągiem chyba najlepiej. przede wszystkim najwygodniej
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przejazd Polska - Hajduszoboszlo ginger.dzoana 2 3,623 05-06-2017, 9:32
Ostatni post: Tomasz31
  BlaBlaCar - Katowice-Debreczyn Hann89 1 3,103 10-08-2015, 18:32
Ostatni post: Hann89
  Polska - Rumunia -Węgry -Polska (tanio ? ) grekuu 5 5,376 07-06-2014, 16:21
Ostatni post: Ribizli



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości