Propozycje zmian, pomysły na rozwój forum
#81
Faktem jest, że w pierwszym momencie ładuje się obrazek w pełnej wielkości, później dopiero jest miniaturyzowany. Przy wolnym łączu jest to pewnie dosyć dokuczliwe, w dodatku obrazek ładuje się dwa razy: wielki, zmniejszony, a po kliknięciu - trzeci raz, znów wielki.
Czy nie dałoby się przechowywać zdjęć na serwerze forum? Zapisywane gdzieś w sieci po dłuższym czasie nieużywania są kasowane i fotorelacje się rozsypują. Może zresztą problem jest nie w samej objętości zdjęć, a w generowanym przez nie transferze. W tym przypadku musiałaby się ładować od razu miniatura wielkości znaczka pocztowego - kto ciekawy klika i zużywa transfer pełnego zdjęcia, przy ponownej wizycie ma znów miniaturki zdjęć, a otwiera tylko nowe, i to tylko te, które go zainteresują.
Odpowiedz
#82
(02-02-2014, 15:40)Sztasek napisał(a): [...] po "zmniejszeniu" fotek przez użytkownika zyska i serwer [...]

Ano nie do końca. Cały trik polega na tym, że w zasadzie żadne ze zdjęć, które można oglądać na forum nie jest przechowywane na naszym serwerze (patrz tutaj). Wynika to z faktu, że dysponujemy bardzo ograniczoną przestrzenią dyskową na serwerze i, gdybyśmy chcieli umieszczać zdjęcia na naszym serwerze, wspomniana powierzchnia szybko by się wyczerpała.

W każdym razie, jak wspomniałem, trwają prace nad nową szatą graficzną i obiecuję dołożyć wszelkich starań, by nowa wersja forum była wolna od problemów tego typu.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#83
(02-02-2014, 15:50)eplus napisał(a): Czy nie dałoby się przechowywać zdjęć na serwerze forum?

Tak byłoby najlepiej. Niestety ogranicza nas powierzchnia dysku, do której mamy dostęp Smutek
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#84
Ok, trochę musiałem się nagimnastykować, ale wydaje mi się, że udało się uzyskać zamierzony efekt.

Dajcie znać, czy u Was też jest w porządku.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#85
Forum węgierskie/Węgry/Ciekawostki/Czy wiecie że ... Post: #229R
rozjechał Forum > III wielki wyjazd
Odpowiedz
#86
Jakiej przeglądarki internetowej używasz? Zakładam, że IE. Brakowało zgodności z tą przeglądarką. Teraz powinno być okej.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#87
fvg - Google Chrome...już jest OK, wszędzie Uśmiech ... wczytywanie trochę wolne, ale i internet też mam..."lassú"
Odpowiedz
#88
No to się cieszę Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#89
Statystyka, czyli kto ile ma lat...
Czytając wątki, zwróciłem uwagę na podawany wiek przez niektórych Forumowiczów... wypowiedzi, zdania - ich styl i budowa, wskazują na doś sporą rozpiętość wiekową użytkowników. Jeśli Forumowicze wyrażą zgodę, proponuję badania statystyczne odnośnie wieku, a raczej przynależności do pewnej grupy wiekowej. Podział może być różny...np. do 20 lat, 21-30, 31-40, 41-50, 51-60, 61-65, powyżej... (?)...
Odpowiedz
#90
Sztasek, otwórz temat-ankietę w dziale Hyde Park. Kto będzie miał ochotę wyjawić swój wiek, na pewno weźmie udział w ankiecie Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PORADNIK] Jak wstawić obrazek na forum? fvg 32 84,271 05-11-2023, 21:28
Ostatni post: ex-komar
  Wygląd forum fvg 25 10,906 10-12-2020, 0:38
Ostatni post: Pudelek
  zwiększenie limitu miejsca na pocztę eplus 10 6,575 13-08-2018, 21:21
Ostatni post: Marek1953
  Identyfikacja - rozpoznaj innych forumowiczów na Węgrzech! andrasz 20 19,986 21-05-2018, 13:51
Ostatni post: piablo75
  liczba postów na stronie eplus 2 4,473 18-01-2016, 10:31
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości