Przewodniki po Węgrzech
#10
nie jestem teraz do końca pewien, ale chyba właśnie w przewodnikach Pascala znalazłem parę przeinaczeń... akurat nie dotyczyło to bezpośrednio Węgier, ale ogólnie piszę ku przestrodze, że niczego nie można być na 100% pewnym. przykłady akurat dotyczą kwestii wyznaniowych, bo na to jestem wyczulony, ale na pewno zdarzają się też i błędy z innych dziedzin, o których nie mam pojęcia, a mogę sobie wyrobić błędną opinię.

a te błędy, które wyłapałem, to np.:
1. nad wejściem do kościołów luterańskich widnieje dewiza "potężna twierdza jest naszym Bogiem" [oczywiście sens jest odwrotny: "Warownym grodem jest nasz Bóg"].
2. większość Greków należy do Kościoła greckokatolickiego [oczywiście należą do Kościoła prawosławnego, a nie greckokatolickiego].
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Przewodniki po Węgrzech - przez fvg - 17-07-2012, 21:36
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez moziba - 17-07-2012, 22:31
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez Tudós - 18-07-2012, 22:56
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez andrasz - 19-07-2012, 1:03
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez Tudós - 19-07-2012, 9:19
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez fvg - 19-07-2012, 1:27
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez moziba - 19-07-2012, 2:19
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez moziba - 19-07-2012, 13:03
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez andrasz - 19-07-2012, 21:10
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez varpho - 23-07-2012, 4:07
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez andrasz - 10-08-2012, 11:17
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez fvg - 10-08-2012, 13:22
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez Tudós - 10-08-2012, 17:25
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez Zielony - 10-08-2012, 11:43
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez andrasz - 10-08-2012, 17:46
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez andrasz - 17-08-2012, 16:06
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez fvg - 10-08-2012, 17:40
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez TheUzupis - 10-08-2012, 19:12
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez Tudós - 20-08-2012, 13:06
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez Ribizli - 26-10-2012, 18:59
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez kubarze - 09-12-2012, 14:08
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez Ranyjulek - 14-06-2014, 10:02
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez Sztasek - 15-06-2014, 12:24
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez Waldek - 15-06-2014, 20:23
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez Ranyjulek - 16-06-2014, 7:19
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez Sztasek - 16-06-2014, 14:29
RE: Przewodniki po Węgrzech - przez Rafał - 16-06-2014, 20:15

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  wakacje na Węgrzech tańsze o 20% niż w Polsce ember 11 2,513 17-11-2025, 9:36
Ostatni post: Slavekk
  Podróż koleją po Węgrzech Lilly Lill 82 108,063 06-12-2024, 19:07
Ostatni post: Waldek
  Płatność zbliżeniowa na Węgrzech PeoPay kowcio 9 10,646 28-10-2024, 9:49
Ostatni post: Slavekk
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 189,570 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 1,806 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości