Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(25-05-2018, 16:03)Sztasek napisał(a): Ceny paliw lekko w górę ... 
Ceny to sprawa istotna, ale temat wątku to dotyczy płatnych dróg, a nie czego innego. Sugeruję, żeby wątki cenowe przenieść do innego/osobnego tematu i nie odbiegać już tutaj od meritum.
Odpowiedz
(25-05-2018, 20:29)Rafał napisał(a):
(25-05-2018, 16:03)Sztasek napisał(a): Ceny paliw lekko w górę ...  patrz post 1120
Ceny to sprawa istotna, ale temat wątku to dotyczy płatnych dróg, a nie czego innego. Sugeruję, żeby wątki cenowe przenieść do innego/osobnego tematu i nie odbiegać już tutaj od meritum.

(przed paru dniami) ... Wjazd na Słowację przez przejście w Chyżnem późnym wieczorem, ruch ciężarówek niewielki. Od dłuższego czasu w Niżnej przy przejździe kolejowym mijanka, nawet w nocy trzeba zatrzymać się przy "czerwonym" na kilka minut.
Jadę bez słowackiej winietki, jest zbędna, gdyż bardzo łatwo ominąć płatny kilkunastokilometrowy odcinek ekspresówki pomiędzy Bańską-Bystrzycą a Zvolenem. Przed wjazdem do Sliac (radar przy lotnisku), policyjne auto drogówki, kontrolują wcześniej wyprzedzające mnie auto jadące z dość dużą prędkością... Po drodze, przed węgierską granicą - mam tak zakodowane od pewnego czasu - odpoczynek na kawę i tankowanie (ON) na stacji benzynowej DaliOil w miescowości Tupa (patrz post 1120).
Przede mną granica słowacko-węgierska, Parassapuszta, wjazd na krajową "2". Jest noc, jestem sam, na pierwszej stacji w Rétság kupuję winietkę 10-dni 2975 Ft ... będzie niezbądną za kilka dni. Wjeżdżam na ekspresówkę M2, trwają roboty drogowe, wyobrażam sobie trudności do pokonania w okresie największego natężenia ruchu...
... (przed paru dniami) w godzinach wczesno-porannych wyjazd z Budapesztu do Wiednia po remontowanej M1, dość duży ruch pojazdów w kierunku zachodnim, da się jechać ale nawierzchnia nie jest najlepsza. Roboty drogowe, zwężenie, przekierowanie na pasy awaryjene i tak prawie do Bicske. W przeciwnym kierunku korek ciągnący się przez kilka kilometrów. Po obydwu stronach autostrady ograniczenia prędkości, roboty drogowe, miejscami funkcjonuje tylko jeden pas ruchu.
Pamiętając o ostaniej niespodziance "cenowej" przy M1 (Győr) nie tankuję po drodze, jedynie krótka przerwa na kawę i zakup austriackiej winietki już w Austrii, 10-dniowa kosztuje 9 € i trzeba przykleić na szybie. Można kupić winietkę przez internet, ale jak dobrze zrozumiałem jest to możliwe z "wielodniowym ??? wyprzedzeniem". W Wiedniu tankuję (ON) na stacji SpritINN, Wiedeń V. Rechte Wienzeile 43 (patrz post 1120).
Jeśli chodzi o wymianę pieniędzy w Wiedniu, napotkamy problemy z wymianą gotówki w banku. Nie chcą wymieniać osobom postronnym, a jedynie własnym klientom danego banku. Jest kilka kantorów w centrum, ale te mają lichwiarskie kursy i można się wkopać. Byłem na Stephansplatz "u chińczyka na rogu" z zamiarem wymiany, ale kursy kupna odstraszały, dodatkowo od wymiany pobierana jest dość wysoka prowizja. Bezgotówkowo taniej, gdy zapłacimy kartą.
Odpowiedz
witam,bede jechal z okolic Krakowa do Balatonlelle,zawsze jazdzilem przez Chyzne-Sahy-Vac i autostrada do celu,teraz postanowilem cos zmienic mysle o takiej trasie:
https://www.google.com/maps/dir/Krzeszow...842192!3e0
czy ktos jechal,moze polecic lub odradzic?
Odpowiedz
Ja bym na węźle Trnava skręcił na R1 w kier Nitry i zjechał z R1 po kilkunastu kilometrach w kierunku Galanty (droga 35), potem 75 do Sala, a dalej 573 do Komarna przez Vlcany - Kolarovo.
Oszczędzasz sobie zatłoczonej Bratysławy i D1 Trnava-Blava, kilku minut jazdy, kilku litrów paliwa.
We Vlcanach można zrobić popas w Białym Wilku Oczko
Odpowiedz
Widzę, że jedziesz po M15 ... trwają prace drogowe w okolicach węzła M1/M15, jest zwężenie wąskiej nitki M15, ograniczenie prędkości do 60 km/h, planowanie ukończenie robót 30 lipca br.
Jadąc po M1 licz się z dużym natężeniem ruchu, są dni kiedy odcinek pomiędzy miastami Mosonmagyaróvár-Győr jest zakorkowany. Kilka dni temu wracając z Wiednia tak miałem... latem może być ciekawie, gdyż strona austriacka planuje wprowadzenie kontroli na granicy z Węgrami.
Jeśli już wybrałeś "skrót" w kierunku nad Balaton, raczej omiń trasę (drga nr.81.) którą planujesz, to dość zatłoczona droga korkująca się w Székesfehérvár. Łatwiej jest pojechać drogą nr. 82 w kierunku na Veszprém, Balatonfűzfő, Balatonkenese, Balatonakarattya...po drodze do zwiedzania: Pannonhalma, Csesznek, Zirc.
Odpowiedz
Panowie i Panie ja mam pytanie dotyczące używania Yansika na terenie Słowacji i Węgier. W Polsce używam go praktycznie za każdym razem gdy jadę gdzieś dalej. Ostatnio widziałem iż można go używać w innych krajach np. Węgry.
Czy koś z was używał go już poza granicami naszego kraju. Mam planowany już w przyszłym tygodniu wyjazd na Węgry i przyznam się i wiedza na temat fotoradarów i kontroli na drodze przydałaby się mi bardzo.
Odpowiedz
(29-05-2018, 10:42)piablo75 napisał(a):
Panowie i Panie ja mam pytanie dotyczące używania Yansika na terenie Słowacji i Węgier...
... przyznam się i wiedza na temat fotoradarów i kontroli na drodze przydałaby się mi bardzo.

...  nie tak dawno pisałem ...  Uśmiech

 >>> mapka: kamery stacjonarne/bramki (Véda), mobilne, autoradary >>> https://traffihunter.hu/map/

>>> Poniżej lista miejscowości z foto-radarem, nr.drogi, kilometr przy którym ustawiono radar, lokalizacja GPS.
Miejsca pomiarowe 1
Miejsca pomiarowe 2
Odpowiedz
(28-05-2018, 18:13)Sztasek napisał(a): Widzę, że jedziesz po M15 ... trwają prace drogowe w okolicach węzła M1/M15, jest zwężenie wąskiej nitki M15, ograniczenie prędkości do 60 km/h, planowanie ukończenie robót 30 lipca br.
Jadąc po M1 licz się z dużym natężeniem ruchu, są dni kiedy odcinek pomiędzy miastami Mosonmagyaróvár-Győr jest zakorkowany. Kilka dni temu wracając z Wiednia tak miałem... latem może być ciekawie, gdyż strona austriacka planuje wprowadzenie kontroli na granicy z Węgrami.
Jeśli już wybrałeś "skrót" w kierunku nad Balaton, raczej omiń trasę (drga nr.81.) którą planujesz, to dość zatłoczona droga korkująca się w Székesfehérvár. Łatwiej jest pojechać drogą nr. 82 w kierunku na Veszprém, Balatonfűzfő, Balatonkenese, Balatonakarattya...po drodze do zwiedzania: Pannonhalma, Csesznek, Zirc.

dzieki za porade chyba nie bede kombinowal i pojade tak jak zwykle,chyba ze macie jakies inne pomysly?
Odpowiedz
Witam
Jadę z Gliwic nad Balaton (Gyenesdias), zależy mi na jak najszybszej trasie. Mapa Google sugeruje przejazd przez Czechy. Proszę o potwierdzenie, że przy takiej trasie potrzebuję winiety na 3 kraje (w szczególności na Czechy). Bo z tego co widzę, to droga przez Jablonkow lub Zwardoń z ominięciem Czech to ponad +1h dodatkowo.
Odpowiedz
Drodzy,

Temat walkowany (ominięcie płatnej na Słowacji) --- link do mapy podany przez Sztasek w poscie numer 953 pokazuje mi jakieś brednie (każe zawrócić do Bystrzycy). Czy ja tak mam czy wiecej osób?
I jak ta droga wogóle wyglada - jest przejezdna czy nie bo jakbym nie chciał punktów ulożyć na mapach googla to zawraca mnie albo na Autostrade albo na ulice Sladkovicova (równoległa do R1 ale nie tak bliso jak Zvolenska Cesta). Za żadne skarby nie puszcza mnie zgodnie z instrukcją (Zvolenska Cesta).

Z góry dziękuję.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 497 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,096 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,078 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,193 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 39 gości