Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
sztasku roszke-horgosz to m5

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
Komarek - słusznie, już poprawiam na M5 ... dzięki



Na tym przejściu (Röszke–Horgoš / M5) bez zmian, jest długa kolejka po obu stronach granicy.
Podobnie jest na drodze nr.5 też Röszke–Horgoš.
!  ~3 godziny czekania
Odpowiedz
Przejazd przez granicę węgiersko-serbską Röszke-Horgos (autostrada M5) zajął ok.15 minut...
Ceny paliw w Suboticy ... stacja EuroPetrol, można płacić € 
E95 - 154,20 RSD/l
ON - 162,90 RSD/l
LPG - 78,40 RSD/l
Odpowiedz
(05-08-2018, 9:19)eplus napisał(a): "Nieśmiertelny" Bajmok? Uśmiech

Przejście graniczne Bácsalmás(HU) - Bajmok(SRB) obsługuje osobowy ruch graniczny, auta do 3,5T w godz.: 7.oo-19.oo. Przed rokiem ukazała się informacja o przebudowie i przekształceniu tego przejścia na działające non-stop, bez zmiany funkcji działania.
Odpowiedz
Cześć
@Sztasek mam pytanie apropo przejazdu PL > Siofok

Kilkukrotnie instruowałeś w jaki sposób przejechać trasę omijając część płatnych dróg m.in. na Słowacji.
Czy jadąc wg zaplanowanej trasy mogę bezpiecznie przejechać Słowację unikając zakupu winiety ?
Zjeżdżając tylko w jednym miejscu z trasy głównej?


Trasa:
https://www.google.pl/maps/dir/Kraków/Kr...090603!3e0
Odpowiedz
Jadąc wzynaczoną tą trasą omijasz płatne drogi na Słowacji, na Węgrzech jedziesz autostradą ... jechałem rok temu 16 sierpnia, wówczas na trasie stnęło mi auto.
Jeśli chodzi o polską część to nic nowego. Na Słowacji w Bańskiej-Bystrzycy uważaj aby nie przegapić zjazdu z eksprsówki. Kolejny etap to ostatnie 50 km prowadzące skrótem  "pomiędzy polami" do słowacko-węgierskiej granicy. Jest wąsko ale jedzie się dobrze, trochę kręci. Przed stacją benzynową Tupa(Kistompa) z głównej jedziesz w kierunku Nove Zamky, za krzyżówką zjazd w lewo pierwszą drogą pomiędzy polami...  Uśmiech
Podobnie jest po stronie węgierskiej, Z Esztergom droga dobrze oznakowana w kierunku na Budapeszt. Ostrożnie na przejździe kolejowym, są światła ale miej na uwadze aby ktoś nie wjechał ci na tył auta. Zjedziesz w prawo z drogi nr.10 w Pilisjászfalu kierunku na Tinnye, droga kręci jest sporo podjazdów, brak pobocza. Trasa prowadzi do węzła M1, do którego dojazd jest dobrze oznakowany. Zawsze omijam ten kawałek autostrady M1 i M0 którym zamierzasz jechać, bo jest tłok na tych odcinkach. Obecnie na M0 prowadzone są prace drogowe - potrwają do końca sierpnia. Lubię jechać skrótem omijającym M1 i M0 prowadzącym do M7, droga prowadzi obok jeziora Biai-tó, tutaj zwykle zatrzymuję się na krótki odpoczynek i kawę. Jest niewielki parking przed szlabanem-wejściem na łowisko, w sezonie działa bufet i jest toaleta.
Odpowiedz
Skarbnica wiedzy to mało powiedziane Oczko

Umiałbyś nanieść poprawkę do trasy na te google ? Żebym nie pokręcił potem i źle nie pojechał. Będzie to mój pierwszy raz w tamte strony stąd stresik
Odpowiedz
(10-08-2018, 13:27)drewnom napisał(a): Umiałbyś nanieść poprawkę do trasy na te google ? Żebym nie pokręcił potem i źle nie pojechał. Będzie to mój pierwszy raz w tamte strony stąd stresik

Trasę wyznaczyłeś poprawnie, omija Budapeszt. Mój wpis dotyczył tych miejsc, gdzie trzeba jechać uważniej. Jeśli masz aktualną nawigację map GPS pojedziesz bezproblemowo.
Te porawki - rozumiem - dotyczą tej części trasy, która omija autostrady M1 i M0 ... ???
Jeśli tak, to masz tu mapkę węgierskiej części trasy. Na twojej mapce w Esztergom jest niewielki błąd, jestem pewien, że po zjeździe z mostu na Dunaju zauważyłbyś w czym jest sprawa. Od jakiegoś czasu nie ma możliwości jazdy do centrum miasta, ruch kierowany jest na drogę po nabrzeżu Dunaju. To dobre rozwiązanie, gdyż w dzień centrum Esztergom jest zatłoczone, ulica główna jest wąska...
Trasa prowadzi od granicznego mostu na Dunaju do Siófok >>> MAPKA OMIJAJĄCA M1 i M0
Kierujesz się na Budapeszt drogą nr.111. Za torami (ukośny przejazd) jest rondo z obwodnicą w kierunku na Budapeszt (droga nr.117). Uważaj na tej drodze, będzie to długi zjazd zachęcający do szybkiej jazdy - możesz trafić na pomiar prędkości. Przy końcu drogi zakręt w prawo i przejazd kolejowy połączony ze światłami drogowymi - tutaj łatwo o wypadek, możesz na kogoś wjechać lub ktoś może wjechać na ciebie. Byłem świadkiem 2 wypadków w tym miejscu. Skręt w lewo i jedziesz w kierunku na Budapeszt drogą nr.10. W godzinach wczesnoporannych na tej drodze jest duży ruch. W drugiej miejscowości (Pilisjászfalu) zjazd w prawo na drogę okręgową (102), nawierzchnia dobra, ale brak pobocza. Droga kręta, prowadzi przez pogórze Pilis, sporo podjazdów/zjazdów. Ciężarówek niewiele. Do wjazdu na autostradę M1 masz dobre oznakowanie. Aby ominąć autostradę M1 i M0 należy jechać "prosto" pod autostradą M1. Nie jest to do końca jednoznaczne, bo do pokonania będzie dziwna krzyżówka z drogą krajową nr.1. Tutaj bardzo trzeba uważać, bo to slalomowe skrzyżowanie. Wprawdzie jest oznakowane, ale niedokładnie. Wcześniej jest kilka ograniczeń prędkości na prostej drodze, na jej końcu znak "stop" ale dopiero za ostrym zakrętem w prawo. Na skrzyżowaniu pojedziesz w prawo i kilka metrów dalej trzeba zjechać z drogi głównej w lewo. Na górce dalej kilka metrów ponownie w lewo (uwaga na pojazdy z prawej) i jesteś na drodze prowadzącej do autostrady M7. Ta droga, po przejechaniu pod wiaduktem kolejowym biegnie wzdłuż łowiska. Wjazd na parking łowiska nie jest oznakowany, to droga w prawo za słupem z transformatorem (to jedyny słup przy drodze.) W tym miejscu zawsze robię przerwę na kawę jadąc w kierunku węzła do M7. Za miejscowością Sóskút będzie rondo i oznakowanie wjazdu na M7 - do Siófok jest kierunek Nagykanizsa. 
Jeśli chcesz najtaniej zatankować i ochłodzić się nieco to polecam centrum handlowe i stację paliw Auchan-Székesfehérvár, zjazd z M7 węzłem 64 za 63 kilometrem autostrady. Po zjeździe kierujesz się w prawo do ronda, Auchan jest przy rondzie, zobaczysz po lewej stronie będąc na górze.
Ceny paliw, Auchan-Szekesfehervar:
E95 - 386 Ft/l
E98 - 401 Ft/l
D - 387 Ft/l
SmartD - 402 Ft/l
Odpowiedz
Kiedyś miałem info podsłuchane na basenie (nie pamiętam, czy pisałem), dziś prawie z pierwszej ręki. Jadąc z Satoraljaujhely przez daszki, wjeżdżając na główną szosę do Trebiszowa, zatrzymajcie się na 3 sekundy. Jest tam znak STOP, a na stacji benzynowej stoją chłopcy w zielonych kubraczkach i gapią się przez lornetki, czy każdy się zatrzymał. Tym razem kierowca wygrał. I dalej przez Novy Ruskov i Havaj, ognia ile fabryka dała. Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Odpowiedz
eplus - wyjazd od granicy (Sátoraljaújhely, za miastem) od dawna jest pułapką, mundurowi stoją tam dość często. Ostatnio przy nagonce na kierowców były dwa auta: pomiarowe z wideokamerą i trochę dalej kolejne w celu zatrzymania delikwenta. 
Znak "stop" obowiązuje tylko te pojazdy, które skręcają w lewo w kierunku Trebiszowa...
PS. Na odcinku od granicy z Węgrami do ronda za wioską Velaty nawet w nocy widziałem policję kontrolującą pojazdy.
Jeden raz i ja byłem zatrzymany bezpodstawnie: celem kontroli było sprawdzenie posiadania "apteczki i kamizelki".
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 498 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,138 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,091 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,194 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 47 gości