Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Ja to chyba jakiś niewidzialny jestem. Uśmiech

Ale 2 miesiące temu miałem akcję w Polsce - złapały mnie na głębokiej prowincji dwie sympatyczne policjantki, 72/50. Na szczęście wracałem z wnuczką z niedzielnej wycieczki, obie panie zrobiły "maślane oczy" do dziecka, a że do tego trwał protest Policji, to dostałem pouczenie, aby zaoszczędzone 100 złotych przeznaczyć na dziecko. Tak więc ostatni mandat za prędkość i jedyny jak dotąd na tym aucie - rok 2011 w Rumunii.  Język

Oldman, jeździsz do Egeru, więc na pewno widziałeś tę "szubienicę" stojącą w Bukkabrany? Jest też podobna w Egerze, po drodze do Egerszalok.

[Obrazek: e9afd7e6784c5f4c.jpg]
Odpowiedz
Tą bramkę ze zdjęcia znam (dzięki Sztaskowi) i w czasie kiedy ją mijam raczej trudno w tym miejscu przekroczyć prędkość (cały ruch zwalnia). Gorsze są furgonetki ze sprzętem na dachu, zaparkowane na pustkowiu w zatoczce postojowej lub w polnej drodze. Tych dotąd nie spotykałem na drogach nienumerowanych - białych na mapach google. Na przykład zaskoczyłby mnie radar na drodze z Miszkolca przez Góry Bukowe  Zdziwiony  . Dawniej zdarzało mi się zobaczyć pomiar obsługiwany przez policjanta na terenie zabudowanym. Dzięki uprzejmości innych kierowców włos z głowy.... papierki z kieszeni nie wypadły  Oczko . Nie wiem czy obecnie praktykuje się pomiar ze statywu bez rejestracji. A może są już przenośne urządzenia robiące zdjęcia ze statywu. Takiego czegoś trudno byłoby wypatrzeć.
Odpowiedz
(24-03-2019, 22:54)oldman58 napisał(a): ... Gorsze są furgonetki ze sprzętem na dachu, zaparkowane na pustkowiu w zatoczce postojowej lub w polnej drodze. Tych dotąd nie spotykałem na drogach nienumerowanych - białych na mapach google. Na przykład zaskoczyłby mnie radar na drodze z Miszkolca przez Góry Bukowe.
... Dawniej zdarzało mi się zobaczyć pomiar obsługiwany przez policjanta na terenie zabudowanym. Dzięki uprzejmości innych kierowców włos z głowy.... papierki z kieszeni nie wypadły) .
... Nie wiem czy obecnie praktykuje się pomiar ze statywu bez rejestracji. A może są już przenośne urządzenia robiące zdjęcia ze statywu. Takiego czegoś trudno byłoby wypatrzeć.

... "furgonetki ze sprzętem na dachu" często widziałem na Słowacji.
Na Wegrzech też prowadzi sie tego typu pomiar, to kontrola pojazdów podlegajacych pod elektroniczny system poboru opłat drogowych (HU-GO). Auta kontrolujace, koloru pomarańczowego i oznakowane migajacą na żółto lampą stoją w miejscach do tego przygotowanych, są to zatoczki lub miejsca wydzielone przy drogach I ... IV kategorii, przygotowane do rozstawienia ścieżki pomiarowej. Na autostradach też funkcjonuje ten (mobilny) sposób kontroli pojazdów ciężarowych, "furgonetki" zwykle stoją przy wyjeździe z parkingów MOP.
... Na terenie zabudowanym (nie tak dawno w Budapeszcie na Váci út) widziałem policjanta prowadzącego pomiar urządzeniem na statywie, obok stał oznakowany radiowóz. W minioną sobotę na drodze III.kat. w ten sposób byli kontrolowani kierowcy.
... Nie spotkałem na Węgrzch kontroli prowdzonej pojazdem bez rejestracji, ale kilka razy mijały mnie (wypasione) auta na cywilnych numerach z kamerami umieszczonymi za przednia i tylna szybą.
Odpowiedz
Półtora roku temu w drodze do Berekfurdo w jakiejś małej wsi na drodze całkiem bocznej (tam głównych nie ma) widziałem trójnóg, ale nie zostałem zatrzymany. Trójnóg albo stojący samochód policyjny z kamerą można też spotkać w Satoraljaujhely przy Tesco albo na obwodnicy przy złomowisku kolejowym.
Odpowiedz
(24-03-2019, 12:05)Sztasek napisał(a):  oldman58 mnie namierzono na drodze III. kategorii ciągnącej się wzdłuż Dunaju.

Wcześniej już pisałem … Na węgierskich drogach od kwietnia 2016 roku funkcjonuje system kontroli ruchu pojazdów, to sieć kamer wysokiej rozdzielczości umieszczonych na bramkach i wysięgnikach stojących nie tylko przy autostradach, ale i przy drogach niższej kategorii. W skład systemu wchodzą też urządzenia mobilne: montowane w policyjnych radiowozach, jak również i te tymczasowo ustawiane na trójnogach i wymagające obsługi. Jeszcze w ub.roku na stronach >>> www.police.hu można było przeczytać informacje dotyczące miejsc pomiarowych wyznaczonych do kontroli ruchu, ale od kilku miesięcy takich informacji już nie ma.
Na podstawie danych z kamery można odczytać nr.rejestracyjny pojazdu i jego prędkość, wymiary pojazdu, ilość osi pojazdu, na fotografii dokładnie widać kierowcę i pasażera i czy jadą z zapiętymi pasami. System reaguje też w momencie, gdy następuje wyprzedzanie na linii ciągłej lub przejeżdżanie na czerwonym świetle. Lista stałych miejsc pomiarowych jest publicznie udostępniona, są to miejsca na autostradach i na drogach I. II. III. IV kategorii - link poniżej.
Od odczytania prędkości do mandatu za przekroczenie droga daleka.
Żeby ukarać "za skorost" to urządzenie kontrolne musi mieś odpowiednią homologację, taką jak ma fotoradar.
Oczywiście za niezapięte pasy itp. wystarczy fotka.
Odpowiedz
(25-03-2019, 15:31)Slavekk napisał(a): Od odczytania prędkości do mandatu za przekroczenie droga daleka.
Żeby ukarać "za skorost" to urządzenie kontrolne musi mieś odpowiednią homologację, taką jak ma fotoradar.

- Podobnie jak w Austrii, i na Węgrzech w wielu nieoznakowanych policyjnych autach pomiarowych zamontowane są terminale płatnicze... i tak za przekroczenie prędkości płaci się kartą płatniczą na miejscu bezpośrednio w radiowozie. 

- O urządzeniach kontrolych... www.police.hu
Flaga węgierska A mérésügyről szóló 1991. évi XLV. törvény 10. § (3) bekezdése alapján a hitelesítés tényét a mérőeszközön elhelyezett törvényes tanúsító jel és/vagy hitelesítési bizonyítvány tanúsítja. A hitelesítési bizonyítvány másolata minden esetben rendelkezésre áll a mérés helyszínén, illetve a tanúsító jel elhelyezésre került minden egyes sebességmérő készüléken, melyről a megállítást követően, a jogsértésekről készített felvételek megtekintésekor mindenki meggyőződhet. 
Flaga polska Zgodnie z Ustawą XLV z 1991 r. 10. § (3), przyżąd pomiarowy powinien posiadać aktualny certyfikat pomiarowy i znak kalibracji umieszczony na przyżądzie. Kopia certyfikatu zawsze jest dostępna w miejscu pomiaru. Na każdym urządzeniu pomiarowym umieszczony jest znak certyfikacji, o czym może upewnić się każda osoba zatrzymana w trakcie naruszania przepisów prawnych i w celu obejrzenia zarejestrowanego nagrania.
Odpowiedz
Dzień dobry,
zaplanowaliśmy majówkę w Egerze. Podpowiedzcie proszę, czy trasa
https://goo.gl/maps/W286cN9yTXT2
jest faktycznie bez opłat, tak jak zeznaje Google, czy są jakieś niespodzianki. Może rozsądniej zapłacić za słowacką winietke?
Dziękuję i pozdrawiam.
Piotrek
Odpowiedz
(09-04-2019, 12:16)cocodrillo1 napisał(a): ... Podpowiedzcie proszę, czy trasa https://goo.gl/maps/W286cN9yTXT2
jest faktycznie bez opłat, tak jak zeznaje Google, czy są jakieś niespodzianki. Może rozsądniej zapłacić za słowacką winietke?...

Teoretycznie trasa nie wymaga zakupu winietki... ale na Słowacji miej oczy otwarte, aby nie wjechac na płatny odcinek D2.
Odpowiedz
Słowacja, autostrada D2, odcinek od Bratysławy w kierunku węgierskiej granicy.
Do końca maja mają trwać roboty drogowe, jest ograniczenie prędkości i policyjne radary - ostatni przed samą granicą.  !
Odpowiedz
(07-12-2018, 12:20)Sztasek napisał(a): ... aktualny obraz z kamer w Nickelsdorf (A):
web-kamera A4/Nickelsdorf >>> obraz z kamery, kierunek Wien
web-kamera A4/Nickelsdorf >>> obraz z kamery, kierunek Hegyeshalom, Budapest

Węgry, ceny paliw min-max, Ft/l:
E95 > 330,60 - 404,90
E98 > 349,00 - 409,90
ON  > 370,60 - 449,90

Po wielu podwyżkach, o takich minimalnych cenach paliw można zapomnieć. 
Stacja paliw OMV, Budapest, okolica stadionu im. Ferenca Puskasa
E95 - 385.9 Ft/l
ON - 392.9 Ft/l
Autostrada M1, M0, M2 ... w wielu miejscach roboty drogowe, w godzinach porannych dojazd do Budapesztu bardzo utrudniony  !
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 492,849 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 602 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,651 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,003 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,305 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 26 gości