Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Panowie na stacji słabo poinformowani...
W wiosce Vlcany jest nad starorzeczem Wagu Reštaurácia u Bieleho Vlka
Trzeba zboczyć z 200m od głównej szosy.


Zanim wybudowali obwodnicę Galanty szybciej się jechało do Komarna  zjeżdżając z R1 następnym zjazdem - na drogę 573.
Tam w wiosce Šoporňa jest restauracja Pohoda, przy głównej drodze.

Obie mogę polecić.
Odpowiedz
Wypadek autobusu z Rymanowa na Węgrzech: https://www.terazkrosno.pl/wiadomosci/81...5f20ijHlJU
Odpowiedz
(17-06-2019, 14:01)eplus napisał(a): Zajazd "Dukla" ("Przystanek Dukla") przy Orlenie w Zboiskach, który kiedyś tu chwaliłem, też nie wygląda na czynny. Wprawdzie jadę tamtędy przed szóstą rano, wracam po dziewiątej wieczór, ale nie zauważyłem ostatnio żadnego znaku życia - neonu, lampy na podwórku, samochodów, nic...
Parę lat temu w Bartniku był organizowany dzień nauczyciela, więc plus/minus 5 lat temu, zajazd w Tylawie jeszcze działał. Od tamtej pory nie byłem w tej restauracji/zajeździe.

ps - nie jestem nauczycielem Szeroki uśmiech
Odpowiedz
Flaga węgierska  Udającym się na odpoczynek do Chorwacji...
- Od marca prowadzone są w Letenye i do końca lipca mają trwać prace remontowe mostu granicznego na rzece Mura.
Nie można wjechać drogą nr.7 do Chorwacji starym przejściem drogowym. Czynne jest tylko przejście na autostradzie M7.
Najbliższe przejście do Chorwacji to Berzence-Góla czynne non-stop (droga nr.681)
- Można jechać przez Słowenię autostradą M70 przez Tornyiszentmiklós-Pine. W Tornyiszentmiklós obok jest stare przejście dla autobusów i pojazdów do 3,5T. Oba przejścia czynne non-stop.
Odpowiedz
Witam,
Mam pytanie odnośnie dróg płatnych na Węgrzech.
Mianowicie planuje jechać do Egeru przez przejście Milhosť, 044 58, Słowacja (dlaczego tamtędy bo tam jest stacja lpg a na Węgrzech się nie opłaca lpg tankować), i w tamtym roku google maps  kierowało mnie drogą 3 (E71) na Miszkolc, a w tym roku jakiś objazd jakby ten odcinek był płatny.
I tu moje pytanie czy on jest płatny czy to jakiś błąd w aplikacji? Nigdzie nie mogę znaleźć info w tej sprawie. Kupować winietę na taki krótki odcinek to trochę bez sensu.

https://www.google.com/maps/dir/Nowy+S%C...m1!2b1!3e0


pozdrawiam
Odpowiedz
nerwik_ns - ta stacja paliw jest tuż przed przejściem granicznym Milhost-Tornyosnémeti, jak wyjedziesz z niej to na lewo widać granicę, jadąc w tym kierunku masz do pokonania rozjazdy wokół Miszkolca. Odcinek węgierski nie prowadzi po płatnych drogach.
Nawigacja kieruje w stronę małego przejścia dla pojazdów o masie mniejszej niż 3.5T, tędy też można dojechać, piękne krajobrazy i niewielki ruch na drodze.
Odpowiedz
Dzięki za info, dziwiłem się bo w tamtym roku normalnie Google maps prowadziło mnie przez to przejście Milhost.
Teraz już jestem spokojny że nie ma opłat ? pozdrawiam
Odpowiedz
Flaga węgierska Budapeszt, 10 kilometrowy korek na obwodnicy M0 w kierunku autostrady M1. Jego początek na 14-km, luz zaczyna się na 25 km.

Tanie tankowanie na stacji Auchan-Budaörs, Sport u. 2-4.
- E95 = 359 Ft/l
- E98 = 384 Ft/l
- ON = 367 Ft/l
- ON Prémium = 392 Ft/l
Odpowiedz
Witam Panie i Panów.

Wybieram sie w najblizszym czasie z rodzina na Wegry nad Balaton ( Siofok ).
Moje pytanie jaka trase byscie polecili.
Startuje z Miejscowosci Kielce mapy google pokazuja wiele tras.
1.Kielce-Bielsko Biala-Trnawa
2.Kielce-Krakow-Banska Bystrzyca.
3.Kielce-Rzeszow-Koszyce-Miszkolc

W dwoch pierwszych trasach przy zaznaczeniu opcji unikaj oplat nie wiele sie zmienia i sa bardzo podobne do siebie.
Bede jechala z malym dzieckiem chce jak najwiecej jechac noca by spokojnie spalo i nie stresowac sie droga.
Czy wybrac drogi platne czy nie ??
I jak tojest z tymi platnymi bo gdzies czytalam ze droga jest platna ale dlaauta do 3.5T jest darmowa.

Z góry Dziekuje Wszystkim za podpowiedzi.
Odpowiedz
Flaga węgierska  Na stronach internetowych dyrekcji węgierskich autostrad jest informacja dotycząca konserwcji serweru i systemu informatycznego w najbliższą niedzielę 23 czerwca. W nocy od godz. 01.oo do godz. 05.oo nie będą dostępne usługi dotyczące opłat drogowych. W tym okresie nie będzie można skorzystać z przywileju wjazdu na płatne odcinki bez wcześniejszego zakupu winietki... w okresie 1 godziny od wjazdu na płatny odcinek nie będzie możliwości zakupu winietki.
Wiadome jest to, że wszystkie urządzenia kontrolujące ruch będą funkcjonować normalnie. 
Dyrekcja autostrad zwraca uwagę, że odcinki dróg płatnych nie mogą być używane bezpłatnie w okresie konserwacji systemu  !
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 492,227 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 583 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,411 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 988 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,272 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 23 gości