Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Szanowni Forumowicze jadący do Serbii ...  omijajcie duże przejścia graniczne (Röszke, Tompa, Ásotthalom), czas oczekiwania na wyjazd z Węgier to ok. 3 godzin w kolejce - polecam te mniejsze przejścia. 
W chwili obecnej tylko na przejściu granicznym Bácsszentgyörgy-Rastina ruch odprawiany jest na bieżąco, nie ma kolejki.
PS. Jest 20.oo Flaga węgierska  Röszke i Tompa > na wyjazd z Węgier osobówki czekają 3 godziny  !
Odpowiedz
(03-07-2019, 19:19)Sztasek napisał(a): McMichael - oto trasa ostatniego przejazdu Barwinek - Sátoraljaújhely >>> przez Słowację

Możesz podpowiedzieć dlaczego omijasz tak Vranov i Trebisov ? Zawsze jeżdżę przez nie ale może warto pojechać tak jak wrzuciłeś.

Druga kwestia w sprawie tankowania ON, lepiej zatankować w Barwinku, na wylocie ze słowacji w Słovenske Nove Mesto czy może bez różnicy cenowo i normalnie na Węgrzech ?
Odpowiedz
Ceny On na Węgrzech od 390 do 440 na autostradzie
Odpowiedz
(15-07-2019, 16:11)rustin napisał(a): - Możesz podpowiedzieć dlaczego omijasz tak Vranov i Trebisov ? Zawsze jeżdżę przez nie ale może warto pojechać tak jak wrzuciłeś.
- Druga kwestia w sprawie tankowania ON, lepiej zatankować w Barwinku, na wylocie ze słowacji w Słovenske Nove Mesto czy może bez różnicy cenowo i normalnie na Węgrzech ?

- Omijanie tych miasteczek wiąże sie z okresem, gdy słowackie drogi (15 i 79) od Barwinka do Sátoraljaújhely były remontowane. Ograniczenia prędkości, mijanki, korki w okresie letnim szczególnie do czasu, gdy TIR-y mogły krsować po tych drogach... Były miesiące w których TIR-y obowiązkowo kierowano na drogę nr.21 w kierunku Preszów, Koszyce ale i to niewiele pomogło. Wielu Forumowiczów - jadąc na Węgry - już w miejscowości Ladomirowa zjeżdżało z remontowanej drogi jadąc przez Havaj w kierunku Sátoraljaújhely. Nawyki - nie tylko u mnie - pozostały do dziś.
Dojazd do Trebisova prowadzi prostą drogą przez długie-wioski. Nie tylko w dzień, w nocy też na tym odcinku byłem zatrzymywany przez patrol słowackiej policji do kontroli, mimo że jechałem 50km/h. Pretekst: apteczka, żarówki, raz pytali o bezpieczniki ... zawsze mam te rzeczy, zdarzyło mi się nocą wymieniać żarówkę.
- Tankowanie ON. Jeszcze w ubiegłym roku miałem ropniaka. Zwykle tankowałem w Auchan-Krasne do pełna (60 l), bez problemów na tej ilości jechałem 1000 km.
Przed tygodniem na stacji Slovnaft w Trebisovie EVO Diesel=1,38 €/l. Dzisiaj, Miskolc na stacji Auchan ON=376 Ft/l.
Odpowiedz
Ceny paliw 17.07 Auchan-Székesfehérvár PB-95 387 HUF ON-385 HUF Balatonkeresztúr, MOL ON 402,90 HUF przy autostradach ceny o wiele wyzsze ON-440-445 HUF
Odpowiedz
Wczoraj, niedziela 21 lipca, już od rana panował tłok na M7, wypadek, stłuczki i korek w kierunku na Balaton. 
Decyzja: po obiedzie jedziemy na kąpiel do Tamási Termálfürdő Uśmiech  niewielki ruch pojazdów po drogach krajowych, jest gorąco.
Tankowanie na miejscowej stacji paliw: E95 - 396.9 Ft/l  ...  ON - 394.9 Ft/l
Odpowiedz
Cześć!

Za tydzień ruszamy na Hungaroring i mam prośbę do znających trasę - którą drogą jechać? Google prowadzi przez Żylinę - Zwoleń. Nie znam Słowacji, będę jechał w nocy. 

Podrzucicie jak się kierować? Czy to dobra droga? Nie lubię wolno jeździć, a wiem że słowacka policja ma dziwne pomysły. Wolałbym ich unikać...
Odpowiedz
To jedź przez Czechy. Uśmiech
Odpowiedz
(25-07-2019, 1:33)_adams_ napisał(a): ...Za tydzień ruszamy na Hungaroring i mam prośbę do znających trasę - którą drogą jechać? Google prowadzi przez Żylinę - Zwoleń. Nie znam Słowacji, będę jechał w nocy. 
Podrzucicie jak się kierować? Czy to dobra droga? Nie lubię wolno jeździć, a wiem że słowacka policja ma dziwne pomysły. Wolałbym ich unikać...

Od Żyliny do Budapesztu masz 400 km autostrady Uśmiech
Odpowiedz
Słowacka policja ma dziwne pomysły? Hmmm, jeśli o mnie chodzi to wolę jej pomysły, niż pomysły takich co to nie lubią wolno jeździć.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 493,094 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 604 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,726 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,008 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,313 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 47 gości