Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(11-08-2020, 17:04)Slavekk napisał(a): "oznaczenie znikło ze znaku" - jakiego?
https://forum.wegierskie.com/Przez-S%C5%...-dr%C3%B3g
Odpowiedz
(12-08-2020, 8:18)wojti76 napisał(a):
(11-08-2020, 17:04)Slavekk napisał(a): "oznaczenie znikło ze znaku" - jakiego?
https://forum.wegierskie.com/Przez-S%C5%...-dr%C3%B3g

Tak myślałem
Oznaczenie przekreślonej winietki może i znikło ze znaku drogowego, ale to nijak nie oznacza że droga stała się płatna.
Znak drogowy nie ma nic wspólnego z opłatami za drogę, a przekreślona winietka ma sens w miejscu gdzie się kończy odcinek płatny (a na początku tego płatnego była tabliczka z winietką "nieprzekreśloną"). W okolicy Svidnika nie ma płatnych dróg, więc to oznaczenie było zbędne i wreszcie poszli po rozum do głowy - zdjęli.
Może kiedyś dociągną tam płatną R-kę i wtedy docelowo takie oznaczenie będzie miało sens.
Odpowiedz
(11-08-2020, 23:04)Pudelek napisał(a): To cała Austria jest pod winiety i na myto?

jeszcze nie ale asfinag bardzo sie stara i raczej osiagnie sukces
a dla slowakow to idealny wzor jak wyciagac kase od kierowcow

Cytat:Coraz ciekawsze rzeczy można się na tym forum dowiedzieć!

staramy sie
nauka to potega!

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
Od dłuższego czasu problem obwodnicy Svidnika mnie nie dotyczy, bo jeżdżę na Radoszyce-Medzilaborce. Polecam tę trasę dla jadących że wschodniej części kraju.
Odpowiedz
(12-08-2020, 9:22)ex-komar napisał(a):
(11-08-2020, 23:04)Pudelek napisał(a): To cała Austria jest pod winiety i na myto?

jeszcze nie ale asfinag bardzo sie stara i raczej osiagnie sukces
a dla slowakow to idealny wzor jak wyciagac kase od kierowcow

Cytat:Coraz ciekawsze rzeczy można się na tym forum dowiedzieć!

staramy sie
nauka to potega!

tapatalk
brak polskich liter
No tak, Słowacy wyciągają kasę od kierowców. Policzmy, roczna winietka na Słowacji 50 euro, jednorazowy przejazd Stryków-Świecko prawie 90zł. , Kraków-Katowice 10 zł. Wrocław-Gliwice 16 zł. Razem 116 zł. Trzeba wrócić i robi się 232 zł. Bardzo podobnie do rocznej winietki na Słowację, ale to Słowacy wyciągają kasę prawda?
Odpowiedz
(12-08-2020, 10:34)blackberry napisał(a): podobnie do rocznej winietki na Słowację, ale to Słowacy wyciągają kasę prawda?


a w szwajcarii roczna winieta na osobowke to 40 frankow
raczej nie chodzi mi o licytowanie sie, gdzie jest lepiej, gorzej, taniej czy drozej
jezdze zarowno prywatnym autem jak i ciezarowka i nie mam problemow z winietami czy mytem
jednak uwazam ze gdzies musi byc granica i zwlaszcza obwodnice powinny byc bezwzglednie nieplatne (tak jak na razie svidnik)
inaczej nigdy nie wyrzucisz aut z miast - od czasu wprowadzenia platnej m1 przy gyor ruch w miescie wzrosl 3x

dla informacji podam ile kosztuje myto dla gabarytow
srednio dla slowacji czy wegier za ciagnik siodlowy z naczepa placimy ok 1.1 euro za kazde 10km platnego odcinka

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
(12-08-2020, 9:22)ex-komar napisał(a):
(11-08-2020, 23:04)Pudelek napisał(a): To cała Austria jest pod winiety i na myto?

jeszcze nie ale asfinag bardzo sie stara i raczej osiagnie sukces
a dla slowakow to idealny wzor jak wyciagac kase od kierowcow

to słabe mają wzory. Powinni naśladować nie Austriaków, ale np. Rumunów - tam każda droga krajowa jest płatna!
Odpowiedz
Wiem że było to 'tysiąc razy' ale gdzieś zgubiłem te posty.Chodzi mi o Zwoleń-Bańska, no i oczywiście ominięcie tego płatnego kawałka.
Od strony Bańskiej jest prosto ale pamiętam że jak jakiś czas temu wracałem, to coś pokręciłem w  Zwoleniu i wyjechałem na bodajże R1 się zwie. Schowałem się za jakąś ciężarówką i się udało ale wiadomo, nie chcę ryzykować.

Przypomniał by mi ktoś numer czy numery postów, jak ominąć, od strony Zwolenia, bo niestety jutro wracam.
Odpowiedz
(14-08-2020, 17:24)LK1 napisał(a): ... jak ominąć, od strony Zwolenia, bo niestety jutro wracam.
Nie piszesz skąd jedziesz, więc trasę opiszę od krzyżówki dróg okręgowych nr. 16 i 66
- Jadąc od Krupina drogą nr.16 na wspomnianej krzyżówce wjeżdżasz na wiadukt, później łukiem w lewo...
- Jadąc od Lučenec drogą nr.66 jedziesz pod wiaduktem prosto...
...w ten sposób jesteś na obwodnicy Zvolena, jest gratis. Jedziesz cały czas prosto, po prawej w dole zobaczysz tory kolejowe, wiaduktem przejedziesz nad nimi. Będzie też tablica z kierunkiem Banska-Bistrica w prawo, na zjeździe jest kolejna tablica Banska-Bistrica+oznakowanie lotniska (Sliač). Nie przegap tego zjazdu w prawo, jest na lekkim łuku. Wjedziesz na dwupasmówkę, jest gratis w obrębie miasta. Cały czas jedziesz ta dwupasmówką, przejadziesz 3 krzyżówki, potem przed tobą będzie widoczny wiadukt na płatnej ekspresówce R1 i tutaj trzeba uważać. Nie wolno zjechać w prawo, bo wjedziesz na płatny odcinek R1 - wjazd oznakowany jest na zielono. Jedziesz prosto pod wiadukt, dojedziesz do końca owej dwupasmówki i to już jest Kováčová. Tutaj w prawo, nie pamiętam czy są tablice przed krzyżówką... ale droga we wsi idzie lekko pod górkę. Potem masz jeszcze jeden wiadukt pod R1 i cały czas jedziesz po głównej w kierunku lotniska Sliač. Zachowaj prędkość, bez szarży, bo na tym kawałku jest zwykle kontrolowana prędkość i w dodatku obok lotniska są koszary wojskowe, szpital, czasami na poboczu stoja zaparkowane auta i między nimi słowacka policja z suszarką. Przed Banską-Bistricą po lewej równolegle będzie R1, tutaj uważaj abyś nie trafił na pomiar prędkości i nie wjeżdżął na R1, co robią niektórzy Słowacy. Legalny wjazd na R1 jest na przeciwko salonu Mercedeca, łatwo zauważysz, bo nie będzie barierek. Przy wjeździe na ekspresówkę zachowaj ostrożność, bo zjeżdasz z drogi okręgowej.
Odpowiedz
Sahy i 66.Dzięki za info, będzie to wyzwanie. Dodgy
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 493,322 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 613 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,800 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,023 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,316 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 57 gości