Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(28-07-2021, 12:50)jolciaa171 napisał(a):
(28-07-2021, 12:37)wojti76 napisał(a):
(28-07-2021, 8:35)jolciaa171 napisał(a): hej! jak wygląda zakup winiety na Slowacji? czy muszę kupić ją przez neta czy może na stacji benzynowej?
Bardzo prosto kupuje się na stornie eznamka.sk
Dziękuję Uśmiech juz przejrzalam stronę Uśmiech Z tego co kojarzę to Ty ostatnio jechałeś z rodzinką autostradą? Oczko my nigdy nie jechaliśmy tą trasą.
Tak jechałem w tym miesiącu autostradą D1 Preszów-Koszyce i ekspresówką R4 od  Koszyc do granicy z Węgrami
Odpowiedz
Mam pytanie odnośnie węgierskiej winiety
Pick- up 5 -osobowy Ford Ranger - jaką  winietę należy zakupić ? Jaką kategorię  ?
Odpowiedz
Granica węgiersko-słowacka w Komarom - nowy most, zero kontroli. Z samą kwestią otwarcia mostu jest nieco dziwnie, bo na google maps ciągle co jakiś czas pokazany jest jako zamknięty. Tymczasem od strony słowackiej zero znaków, od węgierskiej są, ale wzajemnie się wykluczające: jedne zakazują wjazdu z wyjątkiem... ciężarówek (to raczej rzadkość, zazwyczaj jest odwrotnie Język) i tablica kierująca osobówki na most Elżbiety, a drugie takie same są przekreślone. Podejrzewam, że kiedyś rzeczywiście Słowacy tak kontrolowali ruch, teraz to leją, więc podobnie jak kilka innych osobowek zaryzykowałem i przejechałem.

Potem gigantyczna ulewa przez 50 kilometrów na autostradzie (jedna z trzech tego dnia), przejście w Mostach - Słowacy stali po swojej stronie (policja i wojsko) i sobie rozmawiali, Czechów brak, przejście w Cieszynie - po polskiej stronie celnicy.
Odpowiedz
czy możecie podesłać mi stronę gdzie zakupię słowacką winietę? taka bez pośredników Uśmiech dziękuję Uśmiech
Odpowiedz
eZnamka
Odpowiedz
(01-08-2021, 22:14)stareczka napisał(a): Mam pytanie odnośnie węgierskiej winiety
Pick- up 5 -osobowy Ford Ranger - jaką  winietę należy zakupić ? Jaką kategorię  ?
Witaj, rubryka "J" w DR wszystko Ci powie (zarejestrowany jako osobowy czy ciężarowy)
Odpowiedz
Witam forum
Jako ze dużo sprzecznych informacji to mam pytanie
W sobotę wybieramy się do Egru i pytanie czy zrobię trasę z przejścia Piwniczna->Stara Lubownia->Preszow->Koszyce->Tornyosnémeti jedziemy w 4 osoby dorosłe i 2 dzieci (6 i 8lat).Osoby dorosłe są zaszczepione. Czy mam sie rejestrowac formularze e-hranica wcześniej??
Odpowiedz
Tak, zrobisz. Tak, musisz się zarejestrować wcześniej.
Odpowiedz
Na wszelki wypadek mów, że jedziesz do Beszeniowej (nie tranzyt na Węgry).
Odpowiedz
(04-08-2021, 16:07)Pudelek napisał(a): Tak, zrobisz. Tak, musisz się zarejestrować wcześniej.

Proszę pokaż mi gdzie osoba jadąca tranzytem musi się rejestrować w słowackim systemie  ?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 493,381 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 614 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,820 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,024 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,320 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 46 gości