Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(04-08-2021, 17:15)marekjw2523 napisał(a):
(04-08-2021, 16:07)Pudelek napisał(a): Tak, zrobisz. Tak, musisz się zarejestrować wcześniej.

Proszę pokaż mi gdzie osoba jadąca tranzytem musi się rejestrować w słowackim systemie  ?

 Jeśli jedzie poza tzw. "korytarzami tranzytowymi", to musi. Pogranicznicy czasem o to pytają, czasem nie.
Odpowiedz
Hmm, w sumie nie szkodzi się zarejestrować, jutro wyjeżdżam na Węgry i jako osoba niezaszczepiona mam zamiar trochę zmienić trasę tranzytową i tak się zastanawiam.
Odpowiedz
(04-08-2021, 17:15)marekjw2523 napisał(a):
(04-08-2021, 16:07)Pudelek napisał(a): Tak, zrobisz. Tak, musisz się zarejestrować wcześniej.

Proszę pokaż mi gdzie osoba jadąca tranzytem musi się rejestrować w słowackim systemie  ?

Było o wjeździe w Piwnicznej - jak zgłosisz tranzyt, to Słowacy mają prawo Cię nie wpuścić, a bez rejestracji to już na pewno. Oczywiście nikt rejestrować się nie musi, najwyżej nie wjedzie.

Edit: Jak siię zarejestrujesz, a nie jesteś szczepiony, to pewnie system zapyta Cię, gdzie chcesz odbyć kwarantannę. Uśmiech
Odpowiedz
No ja od lat jadę przez Muszynkę-Berdejów- Preszów -Koszyce
Odpowiedz
(04-08-2021, 17:15)marekjw2523 napisał(a):
(04-08-2021, 16:07)Pudelek napisał(a): Tak, zrobisz. Tak, musisz się zarejestrować wcześniej.

Proszę pokaż mi gdzie osoba jadąca tranzytem musi się rejestrować w słowackim systemie  ?

Chcesz jechać przez przejście, które nie jest na korytarzu tranzytowym, więc żebyś został wpuszczony to musisz być zarejestrowany. Proste jak świński ogon.
Odpowiedz
W dodatku pisałeś, że dorośli są zaszczepieni, a teraz że Ty nie. W takim razie rejestracji nic nie da, w razie kontroli nie wpuszczą Cię do Słowacji w Piwnicznej.
Odpowiedz
zabekmj23 Witam forum
Jako ze dużo sprzecznych informacji to mam pytanie
W sobotę wybieramy się do Egru i pytanie czy zrobię trasę z przejścia  Piwniczna->Stara Lubownia->Preszow->Koszyce->Tornyosnémeti jedziemy w 4 osoby dorosłe i 2 dzieci (6 i 8lat).Osoby dorosłe są zaszczepione. Czy mam sie rejestrowac  formularze e-hranica wcześniej?

Ważnym kryterium jest jeszcze ile dni upłynęło od podania szczepionki.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Slowacj...63460.html
Odpowiedz
Dziękuje za pomoc winiety kupione na Słowacje, dla pewności zarejestruje się w słowackim systemie.
W sobote rano wyjazd Oczko
Pudelek u nas wszyscy zaszepienie dorosli wiec nie powinno byc problemu i dawno mineło 14dni od podania drugiej dawki.
Czyli jednak Piwniczna to nie tranzyt a byla wymieniona na gov.pl jako przejscie tranzytowe Mniszek ??
Jeszcze jedno pytanie czy na e-hranica rejestrowac dzieci 6,8 lat czy tylko dorosli? Ok już doczytałem ze do 12 lat nie potrzeba rejestrować.
Odpowiedz
Nie pamiętam już co było wymienione na stronie rządowej, ale na mapie tras tranzytowych i na liście Piwnicznej nie ma, jedynie Barwinek, Chyżne i Zwardoń
Odpowiedz
(05-08-2021, 10:59)zabekmj23 napisał(a): Dziękuje za pomoc winiety kupione na Słowacje, dla pewności zarejestruje się w słowackim systemie.
W sobote rano wyjazd Oczko
Pudelek u nas wszyscy zaszepienie dorosli wiec nie powinno byc problemu i dawno mineło 14dni od podania drugiej dawki.
Czyli jednak Piwniczna to nie tranzyt a byla wymieniona na gov.pl jako przejscie tranzytowe Mniszek ??
Jeszcze jedno pytanie czy na e-hranica rejestrowac dzieci 6,8 lat czy tylko dorosli? Ok już doczytałem ze do 12 lat nie potrzeba rejestrować.
Rejestrować powinny się wszystkie osoby powyżej 12 roku życia.
W poniższym linku masz aktualne informacje.

https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady-z...warantanny
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 494,812 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 652 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 97,234 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,072 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,372 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 19 gości