Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
A może tak z punktu widzenia "kieszeni" porównasz? 10l Pb to kwota jak na chwilę wczorajszą 65,90zł, a 11l LPG to 40,81... 
Nadal wolisz Pb stosować?
Odpowiedz
Grunt to ,że ceny są rządowe. Węgrzy szybko obracają kołem historii.
Odpowiedz
Czy ktoś ma wiedzę kiedy Słowacy odpuszczą te korytarze tranzytowe? (wiem ,że praktycznie można inaczej jechać)
Odpowiedz
(24-03-2022, 15:19)stan napisał(a): Czy ktoś ma wiedzę kiedy Słowacy odpuszczą te korytarze tranzytowe? (wiem ,że praktycznie można inaczej jechać)

Może być kłopot bo 10.03.2022 wydali nowe rozporządzenie w tej sprawie.
Znalazłem niestety tylko po słowacku (plik pobiera się w pdf):
https://www.minv.sk/swift_data/source/ve...ska_28.pdf

Na stronie rządowej (https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady-w...terytorium) jest jeszcze komunikat:
"UWAGA! Zgodnie z informacjami uzyskanymi od dyżurnego Policji ds. Cudzoziemców i Granic Republiki Słowackiej, przejazd z Polski tranzytem przez terytorium Republiki Słowackiej do krajów, z którymi Polska posiada wspólną granicę (Czechy, Niemcy), jak i przejazd do Polski tranzytem przez jej terytorium z Czech lub Niemiec jest traktowany jako nieuzasadniony geograficznie i podczas kontroli przeprowadzanej na właściwym przejściu granicznym i należy się liczyć z ewentualnym  nałożeniem kary pieniężnej za naruszenie przepisów dotyczących obowiązkowej kwarantanny osób wjeżdżających na terytorium Republiki Słowackiej.

W przypadku naruszenia aktualnych zasad wjazdu lub tranzytu należy liczyć się z możliwością ukarania mandatem w wysokości do 1659 EUR."
Odpowiedz
zaczynam srednio to rozumiec
czyli jadac np z sanoka musze jechac na barwinek i tam dalej na presov i kosice a potem na przejscie z wegrami ? bo z reguly wale na palote potem mihalovce slovenske nove mesto i jestem na madziarowni
troche srednio mi sie widzi tyle km nadłozyc Szeroki uśmiech
Odpowiedz
(31-03-2022, 7:18)Tony-snk napisał(a): zaczynam srednio to rozumiec
czyli jadac np z sanoka musze jechac na barwinek i tam dalej na presov i kosice a potem na przejscie z wegrami ? bo z reguly wale na palote potem mihalovce slovenske nove mesto i jestem na madziarowni
troche srednio mi sie widzi tyle km nadłozyc Szeroki uśmiech
- Zapoznaj się z treścią podlinkowanego przez Waldka materiału, podana strona http od 14 marca jest uaktuaniona.
- Link pdf (w j.słowackim) określa w 1.§. p. 6-7-8 zasady wjazdu, jednocześnie wskazuje na to aby osoba wjeżdżajaca dokumentowała się Unijnym Certyfikatem COVID. 
- Na Węgrzech nie ma restrykcji zwiazanych z koronawirusem, jedynie na terenie szpitala, przychodni, ośrodaka zdrowia obowiązuje maseczka lekarska lub ffp2 zakrywajaca usta i nos.
Odpowiedz
Od dziś Słowacja znosi ograniczenia, więc podróż przez nią dla wszystkich przez wszystkie drogi.

PS>Mamy tu jeszcze admina? Całe forum jest zasyfione spamem...
Odpowiedz
Super, bo wyjazd majowy się zbliża Uśmiech.
Odpowiedz
Czytam/przeglądam nie tylko policyjne statystyki dotyczące kontroli ruchu drogowego. Przed świętami były i po świetach nadal prowadzi kontrole węgierska drogówka. Sprawdzana jest prędkość pojazdów i trzeźwość kierowców. Szczególną uwagę zwraca się na kierowców, którzy podczas prowadzenia pojazdu w jednej z dłoni trzymaja telefon lub korzystają z telefonu podczas jazdy. Ciekawostką jest to, że w ciągu jednego dnia akcji namierzono ponad 8000 kierujących. Wielu kierowców ukarano mandatem na miejscu, ale ponad 5000 osób otrzyma mandat przesłany drogą pocztową...
Dodam, że nie jeden raz widziałem nieoznakowany policyjny wóz z wideorejestratorem stojący kilka kilometrów za bramką na której też była kamera rejestrująca ruch.
! Tak dla przypomnienia szanownym Forumowiczom podaję link do strony, na której jest lista stacjonarnych fotoradarów/kamer rejestrujących nie tylko ruch na węgierskich drogach z podziałem na okręgi...
>>> https://www.autopalyamatrica.hu/Content/...istaja.pdf
Odpowiedz
A z innej beczki trochę. Czy istnieje jakaś aplikacja na telefon, która pozwalałaby uiszczać opłatę za parkingi miejskie? Najlepiej ogólnowęgierska i mająca też wersję innojęzyczną, najlepiej angielską.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 493,243 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 605 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,782 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,020 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,315 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 26 gości