Przez nieznaną, bałkańską naturę 2015 (18-30.07.2015)
#1
Postanowiłem wrzucić tu opis mojej wyprawy po Bałkanach (węgierskie akcenty też były Uśmiech ), na którą pojechałem z Tatą w lipcu. Będę wrzucać po jednym dniu.

18.07.2015 (dzień 1, sobota)

Wyjeżdżamy z Krakowa o 4.15 (chcemy dojechać tego dnia do Serbii). Droga przez Polskę mija szybko i o 6.30 jesteśmy na Słowacji! Przejeżdżamy przez Poprad, Vernar, Tisovec do Hnusty (tam mini-shopping w tesco). Z Hnusty jedziemy przez Rimavską Sobotę i Filakovo do granicy w Somoskoujfalu.

Na granicy SK/H wymiana pieniędzy, Węgry raczą nas remontem drogi (aż do Hatvan). W Hatvan rozpoczynamy poszukiwania langosarni - mimo, że Węgry musimy potraktować tranzytowo, to chcemy, żeby w naszej wyprawie był chociaż jeden węgierski akcent. W Hatvan nie udaje się znaleźć... no to jedziemy do następnego miasta, Jaszbereny, zwłaszcza, że pora robi się obiadowa.

W Jaszbereny langose oczywiście są, do tego trafiamy w happy hours, oszczędzając jakieś 0,5 PLN/sztuka Uśmiech delektujemy się nimi, są naprawdę pyszne!

Po wyruszeniu z Jaszbereny o 13.15 jedziemy przez Węgry (Cegled, Kecskemet, Soltvadkert, Kiskunhalas) i o 17 jesteśmy w przygranicznym miasteczku Bacsalmas. Jadąc w stronę granicy, zauważamy radiowóz... a tam węgierska policja (facet i babka) urządza sobie randkę... Uśmiech

Granicę na przejściu Bacsalmas/Bajmok (zresztą pytałem o nie w tym wątku) przekraczamy o 17.15, odprawa szybka i sprawna. Wygląda chyba najciekawiej spośród przejść H/SRB, zwłaszcza terminal serbski.

Po serbskiej stronie kierujemy się na Novi Sad, ale po drodze zatrzymujemy się w Starej Moravicy (odkrywamy, że jest tam zbiornik wodny, w którym można by się było wykąpać). Niestety, zejście jest mulaste, zaśmiecone i wokół rośnie pełno ziół, od których po prostu boli głowa...

O 19.30 jesteśmy w Novim Sadzie, miasto robi na nas pozytywne wrażenie. Zielone (ładne), studenckie (wszyscy idą imprezować) i z piękną starówką. Polecam! Chyba jedyny minus to to, że niestety w McDonaldzie nie zadziałało nam WiFi Smutek

Po zwiedzaniu (20.30) wracamy do auta. Okazuje się, że go nie ma! Przeszukujemy okolicę - nie ma. Dość wpienieni na to, idziemy do rynku i zdajemy się na intuicję - jest! 40 minut szukania i trochę nerwów zaowocowały odnalezieniem zguby Uśmiech

O 21.15 wyjeżdżamy z miasta, przecinamy Dunaj. Po przejechaniu przez Park Narodowy Fruska Gora i bliskim spotkaniu II stopnia z autostopowiczami-wariatami (wychodzą na drogę o 22, a samochody jadą tam 70 na godzinę) znajdujemy miejscówkę na polu kukurydzy, przed miastem Ruma. Idziemy spać w naszym namiocie na dziko.

Pełen tekst i zdjęcia dostępne tradycyjnie tutaj.
Odpowiedz
#2
Wspaniała relacja. Zabieram się za czytanie Twojego bloga, masz świetny styl pisania Uśmiech Zazdroszczę Ci tych cudownych podróży
Odpowiedz
#3
(19-11-2015, 19:20)Daria napisał(a): Wspaniała relacja. Zabieram się za czytanie Twojego bloga, masz świetny styl pisania Uśmiech Zazdroszczę Ci tych cudownych podróży

Dzięki Uśmiech (wiem, mocno spóźnione)
Odpowiedz
#4
Jejku, zazdroszczę takiej podróży!
Odpowiedz
#5
(09-03-2016, 14:41)eugenia napisał(a): Jejku, zazdroszczę takiej podróży!

Bylo super! I na szczescie to niezbyt daleko od PL, chociaz my przymierzalismy sie przez 3 lata Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nasza relacja z podróży przez Węgry - Balaton, Budapeszt, Tokaj OneDayStop 3 7,559 25-05-2016, 15:54
Ostatni post: Pudelek
  Przez Góry Bukowe włóczęga z namiotami Pudelek 8 7,449 09-05-2016, 11:47
Ostatni post: Pudelek
  Kwietniówka Wschodniobałkańska 2015 Simon 3 4,494 27-06-2015, 22:22
Ostatni post: Simon
  Między Górami Bukowymi, a Matrą - VI.2015 Rafał 2 5,390 12-06-2015, 20:14
Ostatni post: Rafał
  Plany wyjazdowe 2015 Simon 10 11,569 24-04-2015, 12:34
Ostatni post: Simon



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości